Akcje i imprezy SU Rok szkolny 2007/2008

 

Przeprowadzone przez Samorząd Szkolny
 

Październik/listopad.

Pierwszy raz w tym roku szkolnym odbyła się zbiórka makulatury. Akcja ta cieszy się w naszej szkole dużą popularnością od kilku lat. Inicjatywie tej przyświeca szczytny cel, jakim jest segregacja odpadów a co za tym idzie ochrona środowiska naturalnego. O przedsięwzięciu informował plakat powieszony w korytarzu szkoły. Zachęciło to uczniów do owocnego udziału w tym przedsięwzięciu. Dzięki uczniom wspieranym przez rodziców szkoła zebrała, UWAGA! 7128 kg makulatury. Fundusze pozyskane ze zbiórki zostały przeznaczone na zakup sprzętu RTV dla szkoły.

Wszystkim bardzo dziękujemy!

Listopad

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Wszyscy uczniowie na terenie swoich klas zbierali monety groszowe, pomagając w ten sposób przekształcającym się domom dziecka, rodzinnym domom dziecka i zawodowym rodzinom zastępczym.

Oto wyniki zbiórki:

 • klasy 0 – III zebrały 561zł. 76gr.
 • klasy IV – VI: 410zł. 84gr.


Wszystkim uczniom i ich wychowawcom dziękujemy za włączenie się do tej szczytnej akcji.

9 listopada 2007 r. uczniowie z Samorządu Szkolnego wspierani przez Kółko Dziennikarskie pod przewodnictwem p. Anny Oryszczak i p. Anny Chorąży przygotowali audycję z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

28-go listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece andrzejkowej. Brało w niej udział 192 uczniów. Podczas dyskoteki odbył się konkurs tańca dyskotekowego. Uczniowie rywalizowali ze sobą na poziomie poszczególnych klas. I tak też:

 • na poziomie klas 4 I miejsce zdobyła klasa 4 a
 • wśród klas 5 klasa 5 a
 • wśród klas 6 klasa 6 a

Gratulujemy uczniom poczucia rytmu i pomysłowości w układaniu układów tanecznych;))

Grudzień

"Gwiazdka dla zwierzaka"- uczniowie włączają się w ogólnopolską akcję, zbierają żywność dla zwierzaków z krakowskich schronisk.

Styczeń

Druga już zbiórka makulatury i kolejne, duże zaangażowanie uczniów, ich rodziców i nauczycieli w tą akcję. Tym razem udało się zebrać ok. 6 ton. Oby tak dalej!
Uczniowie bawią się na dyskotece karnawałowej i zdobywają kolejne nagrody w konkursach na ,"Maskę karnawałową" i "Kotylion karnawałowy"" ogłoszonych przez Samorząd Szkolny.

Maska karnawałowa:

 • I miejsce – 4
 • II miejsce – 4 a
 • III miejsce – 4 c
 • Wyróżnienia: klasy- 4e, 6 a, 5 e


Kotylion karnawałowy:

 • I miejsce – 4 a
 • Wyróżnienie – klasa 4 e

Gratulujemy zdolności plastycznych klasom 4.

Luty

Dwa dni przed walentynkami w naszej szkole działała "Poczta walentynkowa". Do specjalnie przygotowanej "Skrzynki walentynkowej" uczniowie mogli wrzucać życzenia – walentynki dla swoich kolegów, koleżanek i nauczycieli. W przeddzień święta zakochanych uczennice – Ola Serafin i Paulina Majtyka chodziły po klasach i zbierały ostatnie walentynki. Życzenia walentynkowe dotarły do odbiorców w dniu 14 lutego za pośrednictwem radiowęzła szkolnego. W dniu 14 lutego odbyła się również audycja walentynkowa przygotowana przez klasę 5 b i 5 e pod kierunkiem p. Anny Chorąży i p. Anny Oryszczak.

Marzec

Audycja z okazji Dnia Kobiet – chłopcy z klasy 5 b przygotowali dla wszystkich kobiet naszej szkoły audycję słowno – muzyczną, w ten sposób składając im życzenia.

Trzecia już zbiórka makulatury i kolejne pozyskiwanie funduszy na pomoce dydaktyczne. Zebraliśmy 4746 kg.
Wszystkim bardzo dziękujemy i zachęcamy do dalszych zbiórek w przyszłym roku szkolnym.

Maj

Ostatni już raz w tym roku szkolnym uczniowie klas IV – VI bawili się na dyskotece szkolnej. Dyskotekowa muzyka, szybkie i wolne tańce, dobry humor "…Czego więcej potrzeba???"

 

 Posted by at 14:36