Akcje i imprezy SU Rok szkolny 2008/2009

 

Przeprowadzone przez Samorząd Szkolny

 

Wrzesień

Pierwsza akcja charytatywna w naszej szkole odbyła się we wrześniu tego roku. Wspieraliśmy Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty",sprzedając cegiełki w cenie 1zł. Zebraną kwotę 117zł. przekazaliśmy na leczenie podopiecznej tej fundacji Agnieszki Skonecznej, która ucierpiała na skutek choroby nowotworowej.

Wszystkim bardzo dziękujemy!


We wrześniu odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym zbiórka makulatury. Zebraliśmy łącznie 7605,5 kg makulatury.
Zwyciężyła klasa 6b – 720,5 kg
II m – klasa 3e – 619 kg
III m – klasa 5a – 507 kg

30 września obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. Dziewczęta z kółka dziennikarskiego przygotowały krótką audycję dla wszystkich panów z naszej szkoły. Dzięki szkolnej radioli życzenia w tym dniu usłyszeli i ci duzi i ci mali.
 

Listopad

W dniach 21.XI – 25.XI.2008 odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie, którym spłonął dom. Dzięki hojności wszystkich uczniów, nauczycieli zebraliśmy kwotę 544 zł, którą Pan Dyrektor przekazał do Szkoły Podstawowej 27. Wszystkim bardzo dziękujemy!

Wszystkim bardzo dziękujemy!
 

WYBORY RZECZNIKA PRAW UCZNIA – 28 listopada 2008 roku na terenie naszej szkoły, zostały przeprowadzone Wybory Rzecznika Praw Ucznia. "Swój głos" oddali wszyscy uczniowie z klas 4 – 6, którzy byli obecni w szkole. Nad całością głosowania czuwała opiekunka Samorządu Szkolnego pani Bożena Klimczuk. Przewodniczącym wyborów była Magdalena Łukaszewicz, zaś członkami Gabriela Urbańska i Karol Gajda. Po przeliczeniu głosów przez komisję, stwierdzono, iż największą ilość głosów otrzymała pani Marlena Podgórska (37 głosów). Zaszczytny tytuł "przyjaciela uczniów" i obrońcy praw wszystkich uczniów naszej szkoły otrzymała Pani Marlena Podgórska.Dziewczęta z kółka dziennikarskiego przygotowały krótką audycję dla wszystkich panów z naszej szkoły. Dzięki szkolnej radioli życzenia w tym dniu usłyszeli i ci duzi i ci mali.

Styczeń

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA I KARAOKE – 10 stycznia 2009 roku w sobotę w godzinach od 9.00 do 13.00 odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa połączona z konkursem karaoke. Teksty piosenek znanych polskich wokalistów i zespołów wyświetlane były na ekranie za pomocą projektora multimedialnego, a uczniowie klas 4 – 6 zaciekle rywalizowali o zwycięstwo. "Jak oni śpiewali", kiedy czekali na werdykt jury. To była zabawa! Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, a zwycięzcami tegorocznego konkursu została klasa 6b. Drugie miejsce zajęła 6c a klasa 5c otrzymała zaszczytne trzecie miejsce.


OCENA DEKORACJI SAL – Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia przystrajaliśmy naszą szkołę choinkami, gwiazdkami, witrażami, bombkam…
Uczniowie z samorządu szkolnego przyznali klasom punkty za piękne przystrojenie sal a było za co oceniać…


GÓRA GROSZA – Po raz kolejny wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Góra Grosza", której celem było zbieranie monet groszowych przeznaczonych na rodzinne domy dziecka. Klasy bardzo poważnie podeszły do zbiórki i dzięki nim zebraliśmy 915, 92 zł. Wśród klas I-III szczególne podziękowania należą się klasom 3d i 2b, które zebrały najwięcej grosików natomiast wśród klas IV-VI klasie 5a.


Pozostałym klasom również DZIĘKUJEMY.

Marzec

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca. To dzień radości, ale pogoda nie napawała nikogo optymizmem. Wiosna powitała nas śniegiem i deszczem lecz nie zniechęciła uczniów do przywitania jej w radosnym nastroju. Długo oczekiwaną porę roku powitaliśmy w szkole seledynowymi strojami i przebraniami.

Kwiecień

WIELKANOCNA DEKORACJA SAL LEKCYJNYCH – Świąteczny wystrój sal lekcyjnych przez Wielkanocą stał się już tradycją naszej szkoły. Samorząd Szkolny rozstrzygnął konkurs na najlepiej udekorowaną salę, który ma na celu uwrażliwianie uczniów na piękno otoczenia, a także mobilizowanie dzieci do zorganizowanego wysiłku i pracy na rzecz wspólnego dobra. Komisja brała pod uwagę ogólne wrażenie, wkład pracy oraz estetykę wykonania. A oto wyniki:
Pierwsze równorzędne miejsce: klasa 4b, klasa 6c sala 35, Klasa 4d sala 36
Drugie równorzędne miejsce klasa 5b sala 43, klasa 5a sala 38, klasa 6e sala 34, klasa 6b sala 24.


Serdecznie gratulujemy.

Czerwiec

WYBORY DO SAMORZADU SZKOLNEGO – Wybory do Samorządu Szkolnego na rok 2009/2010 odbyły się dnia 4 czerwca. Kandydaci do pełnienia tej funkcji prezentowali swoje kandydatury przedstawiając program wyborczy.

Największą liczbę głosów otrzymali:
Gabriel Czowicki
Arkadiusz Chlebowski
Aleksandra Gruszczak
Karolina Sanowicz

Mamy nadzieje, że wybrane osoby będą godnie reprezentować wszystkich uczniów naszej szkoły.

 

 Posted by at 14:40