Akcje i imprezy SU Rok szkolny 2009/2010

 

Przeprowadzone przez Samorząd Szkolny

 

Wrzesień

Samorząd naszej szkoły założył SZKOLNY KLUB PRZYJACIÓŁ ŻONKILA. Pod koniec września wkopaliśmy sto cebulek narcyzów. W ten sposób wspieramy Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, które sprawuje opiekę nad osobami cierpiącymi i nieuleczalnie chorymi.
 

"AKCJA NA RZECZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH " – we wrześniu w naszej szkole odbyła się pierwsza akcja prowadzona przez Samorząd Szkolny. Sprzedając cegiełki w cenie 1 zł wspieraliśmy Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". Zebraną kwotę 91 zł. przekazaliśmy na leczenie podopiecznego tej fundacji Arkadiusza Kukawskiego.

 

Wszystkim bardzo dziękujemy!

 

"DZIEŃ CHŁOPAKA" – 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta z naszej szkoły przygotowały krótką audycję dla wszystkich chłopców. Życzenia zostały przekazane przez szkolną radiolę.

 

Listopad

"OCENA GAZETKI KLASOWEJ" – w listopadzie Samorząd Szkolny przeprowadził ocenę gazetki klasowej. Przy ocenie brano pod uwagę estetykę i pomysł wykonania gazetki oraz umieszczone na niej informacje. Najwięcej punktów otrzymała klasa IVb.

 

Grudzień

"GÓRA GROSZA" – po raz kolejny wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Góra Grosza", której celem było zbieranie monet groszowych przeznaczonych na rodzinne domy dziecka. Zebraliśmy 1439,26 zł.
 

Wszystkim bardzo dziękujemy!

 

"GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA" – uczniowie naszej szkoły jak co roku włączyli się w ogólnopolską akcję, zbierając żywność dla zwierzaków z krakowskich schronisk. Największym zaangażowaniem wykazały się klasy Vb, Vc i VIa

 

Wszystkim bardzo dziękujemy!

 

"KARTKA DLA HOSPICJUM" – uczniowie naszej szkoły również w tym roku poprzez zakup kartek świątecznych włączyli się w akcję pomocy dla krakowskiego Hospicjum.

 

Wszystkim bardzo dziękujemy!

 

"STROIK ŚWIĄTECZNY DLA HOSPICJUM" – w tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na stroik świąteczny. Wszystkie wykonane stroiki zostały przekazane do krakowskiego Hospicjum im. św. Łazarza. Największym zaangażowaniem wykazały się klasy IVc, Vd, VIa, VIb i VIc.


Wszystkim bardzo dziękujemy!

 

"OCENA DEKORACJI SAL" – świąteczny wystrój sal lekcyjnych przed świętami Bożego Narodzenia stał się już tradycją naszej szkoły. Samorząd Szkolny rozstrzygnął konkurs na najlepiej udekorowaną salę. Wszystkim klasom przyznano punkty za piękne przystrojenie sal. Komisja brała pod uwagę ogólne wrażenie, wkład pracy oraz estetykę wykonania.

 

Styczeń

"BAL KARNAWAŁOWY" – 7 stycznia 2010 r. klasy IV – IV bawiły się na balu karnawałowym przygotowanym przez Samorząd Szkolny. Podczas balu uczniowie rywalizowali w konkursie na najciekawszy strój lub element przebrania. Zwyciężył Jakub Kurkiewicz z klasy Ve. Wszyscy zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne nagrody. Uczniowie bawili się przy muzyce , którą sami wybrali oraz wśród świateł, balonów i innych karnawałowych dekoracji. Zabawa była udana i na pewno wszyscy będą ją miło wspominać.

 

Luty

"DYSKOTEKA WALENTYNKOWA" – dnia 16.02.2010r. uczniowie klas IV – VI bawili się na dyskotece walentynkowej. Podczas zabawy odbył się konkurs na najlepiej bawiącą się "parę walentynkową". Samorząd Szkolny zorganizował również loterię z wieloma nagrodami. Dyskoteka była udana i na pewno wszyscy czekają już na następną

 

Kwiecień

"WIELKANOCNA DEKORACJA SAL LEKCYJNYCH" – świąteczny wystrój sal lekcyjnych przed Wielkanocą stał się już tradycją naszej szkoły. Samorząd Szkolny rozstrzygnął konkurs na najlepiej udekorowaną salę , który ma na celu uwrażliwianie uczniów na piękno otoczenia. Komisja brała pod uwagę ogólne wrażenie, wkład pracy oraz estetykę wykonania.

 

Serdecznie gratulujemy

Maj

"POMOC DLA MADZI" – samorząd szkolny przeprowadził akcję mającą na celu pomoc dla małej Madzi . Zebrane 400 zł zostało przekazane na konto Fundacji Pomocy dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie . Uzbierane środki finansowe pomogą w leczeniu i rehabilitacji dziewczynki .

 

Wszystkim bardzo dziękujemy!

 

"POMOC DLA POWODZIAN" – uczniowie naszej szkoły włączyli się również do akcji "POMOC DLA POWODZIAN". Zebraliśmy 1020 zł .

 

Wszystkim bardzo dziękujemy!

Czerwiec

"WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO" – W ostatnim tygodniu maja 2010 r. rozpoczęła się kampania przedwyborcza na przewodniczącego Samorządu Szkolnego w roku 2010/2011. Wytypowani uczniowie klas IV – V przygotowali plakaty, na których umieścili swoje programy. Dnia 1 czerwca kandydaci zaprezentowali się na forum szkoły.

 

"NOWY SAMORZĄD SZKOLNY" – W wyniku tajnego głosowania uczniów klas III – V przewodniczącą Samorządu Szkolnego na rok 2010/2011 została Kinga Rachmaciej z klasy Vb, a zastępcami Aleksandra Gruszczak (Va), Kinga Topór (Vc), Jakub Kurkiewicz (Ve).

 

 Posted by at 14:36