Akcje i imprezy SU Rok szkolny 2010/2011

 

Przeprowadzone przez Samorząd Szkolny

Wrzesień

 

AKCJA ZBIERANIA ZUŻYTYCH BATERII we wrześniu Samorząd Szkolny rozpoczął akcję zbierania zużytych baterii. Nawiązaliśmy współpracę z organizacją "Reba", która zajmuje się zbiórką zużytych baterii i akumulatorów. Za każdy kilogram baterii będziemy otrzymywać punkty, które zamienimy na pomoce edukacyjne dla szkoły. Akcja ta ma na celu promowanie zachowań ekologicznych wśród uczniów oraz pomoc "Naszej Planecie".

 

AUDYCJA Z OKAZJI PIERWSZEGO DNIA JESIENI 23 września uczniowie z Kółka Dziennikarskiego oraz sekcji informacyjno – prasowej Samorządu Szkolnego zaprezentowali przygotowany montaż słowno – muzyczny z okazji przypadającego pierwszego dnia jesieni. Prezentowali wiersze o tematyce jesiennej, które były przeplatane melodiami i piosenkami nawiązującymi do barw jesieni.

 

Październik

 

AUDYCJA Z OKAZJI MIESIĄCA DOBROCI DLA ZWIERZĄT październik to miesiąc dobroci dla zwierząt, dlatego też 19 października uczniowie z Kółka Dziennikarskiego oraz sekcji informacyjno-prasowej Samorządu Szkolnego zaprezentowali przygotowany montaż słowno – muzyczny.Uczniowie prezentowali wiersze, z których można się było dowiedzieć jak pomagać zwierzętom oraz jakie są ich zwyczaje. Wszystkie wiersze były przeplatane melodiami nawiązującymi do prezentowanej tematyki.


KONKURS PLASTYCZNY "NASZE ZWIERZĘTA – DUŻE I MAŁE" w październiku Samorząd Szkolny zorganizował konkurs plastyczny na temat: "Nasze zwierzęta – duże i małe". Wszystkie wykonane prace konkursowe były bardzo ciekawe i estetyczne. Uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy! A oto wyniki:

Klasa I
I miejsce – Maksymilian Mróz, klasa Ia
II miejsce – Mateusz Korfel, klasa Ia
III miejsce – Karolina Łój, klasa Ie
Wyróżnienie:
Julia Chochowska – klasa Ib, Grzegorz Jasiński – klasa Ib, Arkadiusz Juszczak – klasa Ie.

Klasa II
I miejsce – Oliwia Podskarbi, klasa IIc
II miejsce – Julia Pazdur, klasa IId
III miejsce – Julia Jędrzewjewska, klasa IIe
Wyróżnienie:
Zuzanna Cisowska – klasa IIa, Marta Pasek – klasa IIc.

Klasa III
I miejsce – Katarzyna Bryk, klasa IIIc
II miejsce – Weronika Baradziej, klasa IIIe
III miejsce – Karolina Oryszczak, klasa IIIc
Wyróżnienie:
Magdalena Jabłońska – klasa IIIe, Rima Rahal – klasa IIIc, Weronika Ziętara – klasa IIIb, Monika Szczurek – klasa IIIa, Katarzyna Cholewa – klasa IIIc.

Klasa IV
I miejsce – Oliwia Gurgul, klasa IVa
II miejsce – Mateusz Godeń, klasa IVa
III miejsce – Natalia Marszałek, klasa IVe
Wyróżnienie:
Dawid Dubiel – klasa IVc, Patrycja Maliszkiewicz – klasa IVa, Alicja Kamińska – klasa IVc.

Klasa V
I miejsce – Natalia Bryk, klasa Ve
II miejsce – Karolina Gajek, klasa Va
III miejsce – Magdalena Tokarska, klasa Vf
Wyróżnienie:
Alicja Kurczyna – klasa Ve, Wiktoria Piwowarska – klasa Vb, Joanna Zybura – klasa Vd.

Klasa VI
I miejsce – Karolina Sanowicz, klasa VIc
II miejsce – Kinga Strózik, klasa VIb
III miejsce – Gabriel Czowicki, klasa VIc
Wyróżnienie:
Natalia Grzyb – klasa VIb, Piotr Kwiatkowski – klasa VIe.

 

Listopad

 

GÓRA GROSZA – po raz kolejny wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Góra Grosza", której celem było zbieranie monet groszowych przeznaczonych na rodzinne domy dziecka. Zebraliśmy 1017, 37 zł.
 

Wszystkim bardzo dziękujemy!

 

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA – uczniowie naszej szkoły jak co roku włączyli się w ogólnopolską akcję , zbierając żywność dla zwierzaków z krakowskich schronisk.
 

Wszystkim bardzo dziękujemy!
  

ANDRZEJKOWE WYDANIE GAZETKI SZKOLNEJ – w listopadzie sekcja informacyjno – prasowa Samorządu Szkolnego wraz z kółkiem dziennikarskim przygotowała andrzejkowe wydanie gazetki szkolnej. W numerze znalazły się między innymi wróżby andrzejkowe, komiks, rebusy, krzyżówka oraz historia andrzejek.

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA – 17.11.2010r odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa, która była zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Uczniowie klas IV – VI bawili się na sali gimnastycznej przy wybranej przez siebie muzyce. Nie zabrakło również kolorowych świateł oraz andrzejkowej dekoracji. Podczas zabawy uczniowie za pomocą tradycyjnych wróżb andrzejkowych mogli sprawdzić, co ich czeka w przyszłości. Dyskoteka była udana i wszyscy czekają już na następną.

 

Grudzień

 

ŚWIĄTECZNE WYDANIE GAZETKI SZKOLNEJ – w grudniu sekcja informacyjno – prasowa Samorządu Szkolnego wraz z kółkiem dziennikarskim przygotowała świąteczne wydanie gazetki szkolnej. W numerze znalazły się między innymi zwyczaje świąteczne, wiersze i życzenia, rebusy, krzyżówka, kolęda oraz witraż do pokolorowania.

 

OCENA DEKORACJI SAL – świąteczny wystrój sal lekcyjnych przed świętami Bożego Narodzenia stał się już tradycją naszej szkoły. Samorząd Szkolny rozstrzygnął konkurs na najlepiej udekorowaną salę. Wszystkim klasom przyznano punkty za piękne przystrojenie sal. Komisja brała pod uwagę ogólne wrażenie, wkład pracy oraz estetykę wykonania.

 

WYBORY RZECZNIKA PRAW UCZNIA – w grudniu na terenie naszej szkoły, zostały przeprowadzone Wybory Rzecznika Praw Ucznia. "Swój głos" oddali wszyscy uczniowie z klas 4 – 6, którzy byli obecni w szkole. Po przeprowadzonych wyborach Rzecznikiem Praw Ucznia została Pani Halina Wawrzeniec .

 

Marzec

 

DZIEŃ KRAWATA I MUSZKI – 8 marca ogłoszony został Dniem Krawata i Muszki. Dziewczynki przyszły do szkoły odświętnie ubrane, natomiast chłopcy mieli krawaty lub muszki. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego częstowali wszystkie kobiety cukierkami.
Spośród wszystkich uczniów, eleganckim strojem wyróżniała się klasa VI b.
 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY -21 marca przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym. Mieliśmy żółte podkoszulki, kokardy i spinki. Staraliśmy się również w tym dniu mieć wiosenny, pogodny nastrój. Uczniowie z Kółka Dziennikarskiego oraz sekcji informacyjno – prasowej Samorządu Szkolnego zaprezentowali przygotowany montaż słowno – muzyczny. Prezentowali wiersze o tematyce wiosennej, które były przeplatane melodiami i piosenkami nawiązującymi do barw wiosny.

Każdy na Dzień Wiosny czeka!
Wiosna zawsze jest lubiana .
Żadna pora roku nie jest
przez nas tak oczekiwana.

 

Kwiecień

 

PRIMA APRILIS – 1 kwietnia w naszej szkole odbyła się akcja "Prima Aprilis". W tym dniu przyszliśmy do szkoły w przebraniach. Chodziliśmy po szkolnych korytarzach w perukach, śmiesznych okularach, kapeluszach i ciekawych strojach. Każda klasa przygotowała również zabawną wizytówkę swojej sali. Oto niektóre przykłady: Agencja Bezpieczeństwa Szkoły, Sala Zdrowych Inaczej, Sala Ziomali z Trawmaju, Wylęgarnia Moli Książkowych, Sala Przyszłych Gwiazd i Innych Świecących Obiektów.
Najlepiej przebrani byli uczniowie z klasy Va i Ia. Na wyróżnienie zasłużyła klasa VI c i III a.
W przygotowaniu wizytówki największą inwencją twórczą wykazała się klasy: IV a, V c, VI a oraz III b.

 

KONKURS NA STROIK WIELKANOCNY -W kwietniu Samorząd Szkolny przeprowadził dla klas IV – VI konkurs na stroik wielkanocny. Stroiki zostały przekazane Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Oto wyniki:
I miejsce – Oliwia Gurgul, kl. 4a
II miejsce – Paulina Sztaba, Magdalena Baraniak, kl. 5f
III miejsce – Natalia Serafin, Dominika Mucha, kl. 5f oraz Wiktoria Szuba, kl. 5a

Wyróżnienia:
Mateusz Drózd, Agnieszka Gawlik, Ewa Sroka z klasy 4a
Katarzyna Błachut, Dawid Dubiel,Alicja Gniadek z klasy 4c
Anna Kluzik, Paulina Sztaba z klasy 5f
Dziękujemy również klasom 5b i 6e.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

 

ZAOPIEKUJ SIĘ STRUSIEM– Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji "Zaopiekuj się strusiem" i przekazali pieniądze na utrzymanie strusia nandu w krakowskim ZOO. Zebraliśmy 719 zł. Nazwa naszej szkoły znajduje się na tablicy sponsorskiej przy wejściu do ZOO oraz na stronie internetowej Ogrodu Zoologicznego.
 

Maj

 

KONKURS "PYTANIE NA DZIŚ" – – w maju Samorząd Szkolny przeprowadził konkurs wiedzy dla klas IV – VI . Codziennie było podawane jedno pytanie:
Oto prawidłowe odpowiedzi na pytania:
Pytanie 1 – Zygmunt I Stary, Kazimierz III Wielki.
Pytanie 2 – Europa, Azja, Afryka.
Pytanie 3 – Hans Christian Andersen "Słowik".
Pytanie 4 – Albert Einstein.
Pytanie 5 – Styl gotycki.
W konkursie brało udział 15 klas IV -VI. Wszystkie klasy biorące udział w konkursie wykazały się dużą wiedzą, zaangażowaniem i cierpliwością.
Poprawnej odpowiedzi na wszystkie 5 pytań udzieliły klasy:
IVa, IVc, IVd, Va, Vd, Vf, VIa, VIb, VIc, VIe.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy !

WYBORY DO SAMORZĄDU– Dnia 31 maja 2011r. odbyła się prezentacja kandydatów do Samorządu Szkolnego. Przedstawiciele klas czwartych i piątych prezentowali swoje pomysły dotyczące urozmaicenia "życia szkolnego". Widniały one również na przygotowanych wcześniej plakatach. Oto niektóre z nich: skrzynka porad, muzyka w trakcie przerw, skrzynka pomysłów, wspólne imprezy dla klas z tego samego rocznika. Pierwszego i drugiego maja uczniowie klas III – V oddawali głosy na wybranego przez siebie kandydata. Największą liczbę głosów uzyskał Kamil Radzimowski z kl. 5a. Zastępcami zostali: Daria Rzepecka z kl. 5c, Joanna Kaczmarczyk z kl. 5e oraz Adrian Babik z kl. 5d.
 

Nowemu Samorządowi Szkolnemu życzymy sukcesów w pracy na rzecz szkoły!

 

 Posted by at 14:36