Akcje organizowanie przez Szkolne Koło Wolontariatu w roku szkolnym 2017/2018

 

Wybór Rady Wolontariatu

W dniu 18.09.2017 roku Samorząd Uczniowski zorganizował wybory Rady Wolontariatu. Przedstawiciele SU głosowali na wybranego przez siebie kandydata. Każdy mógł oddać jeden głos.

Najwięcej głosów otrzymali:

Kacper Guzik

Dagmara Miękina

Mateusz Warmus

Gratulujemy wygranym i życzymy dużo pomysłów, chęci i sił w kierowaniu Szkolnym Kołem Wolontariatu.

XXVI kwesta listopadowa

Za nami pierwsza akcja charytatywna w ramach działalności szkolnego wolontariatu. Odbyła się ona 1 listopada na Cmentarzu w Batowicach. Wolontariusze Karolina Pojedyniec, Olga Benesz, Szymon Olesiński, Karolina Luty, Gabriela Chmielewska, Aleksandra Kądzioła brali udział XXVI Kweście Listopadowej na rzecz podopiecznych Hospicjum Świętego Łazarza
w Krakowie. Radość z pomocy innym dała naszym wolontariuszom naprawdę wiele satysfakcji. Dobro okazane innym zawsze powraca. Tym, którzy tak dzielnie kwestowali serdecznie dziękujemy.

IMG_1320

Konkurs na logo i motto Szkolnego Koła Wolontariatu

Na przełomie października i listopada został ogłoszony konkurs na szkolne logo i hasło wolontariatu. Konkurs nie był łatwy, ale i tym razem uczniowie stanęli na wysokości zadania, okazali się być bardzo zdolni i pomysłowi. Zwyciężyło logo, które było wspólną pracą Darii Dubiel i Alicji Nogieć z klasy VI a.

Motto, które będzie przyświecać w tym roku naszej działalności, stworzyła Daria Dubiel:

Wolontariat w szkole mamy

I w potrzebie pomagamy.

Gdy pomagasz ludziom w koło

Wszystkim robi się wesoło!

 

Gratulujemy zwycięzcom.

Sprzedaż kartek świątecznych

Od 27 listopada 2017 roku w naszej szkole odbywała się akcja, która miała na celu wspomóc fundację „Hospicjum św. Łazarza w Krakowie”. Wolontariusze sprzedawali kartki świąteczne, a kwotę, którą zebrali w całości przekazali na potrzeby podopiecznych hospicjum, osób nieuleczalnie chorych.

Pomoc fundacji „Matio”

Fundacja „Matio” zajmuje się osobami chorymi na mukowiscydozę. Gdy wolontariuszka tej fundacji poprosiła nas o pomoc w pakowaniu folderów informujących o ich działalności, nie mogliśmy odmówić. Nasi wolontariusze ochoczo ruszyli do pomocy. Byli to: Szymon Grzyb, Gabriela Kubowicz, Natalia Dzięga, Kacper Guzik, Szymon Olesiński, Marlena Mikrut, Jacek Kosowicz, Karolina Pojedyniec, Olga Benesz, Mateusz Warmus, Aleksandra Kądzioła, Gabriela Chmielewska.

Możliwość zrobienia coś dla innych i tym razem przyniosła wszystkim wiele satysfakcji, a  zapał do udziału w kolejnych akcjach jeszcze wzrósł.

DSC_0407

Święta w hospicjum „Podziel się dobrem”

Od 11.12 do 18.12 nasi wolontariusze zorganizowali kolejną akcję na rzecz podopiecznych Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Prosili wszystkich o wykonanie lub zakup ozdób choinkowych oraz stroików, a także o przyniesienie słodkiego upominku. Wszystko po to, aby umilić chorym przebywającym w hospicjum ten świąteczny czas. Dwa wielkie pudła podarunków, które przygotowali nasi uczniowie zostały zawiezione do hospicjum. I mamy pewność, że wywołają wiele uśmiechów na twarzy obdarowanych. A tym, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.

Miska dla schroniska

Od 7 stycznia do 12 stycznia odbywała się kolejna akcja naszego szkolnego wolontariatu. Tym razem postanowiliśmy pomóc zwierzakom znajdującym się w schronisku. Zbieraliśmy konserwy i suchą karmę dla psów i kotów. Oto wyniki zbiórki:

Konserwy dla kotów: 13 kg.

Konserwy dla psów: 16 kg.

Sucha karma dla kotów: 11 kg.

Sucha karma dla psów: 37 kg.

Karma zostanie przekazana Krakowskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami.

IMG_20180117_115730

Dziękujemy za udział w akcji.

 Posted by at 17:38