Rok szkolny 2011/2012

 

W roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej, społecznej akcji – „ Cała Polska czyta dzieciom”. Jedną z form realizacji tego programu jest – Starsi czytają młodszym. Klasy 4 – 6 patronują swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas O-3. Wspólne czytanie daje poczucie bezpieczeństwa, uczy odpowiedzialności, poczucia humoru, dobrej zabawy, wprowadza w świat wyobraźni i bajki. 

zapraszamy do galerii

GRUDNIOWE CZYTANIE Z MIKOŁAJEM

W piątek   9 grudnia 2011  odbyła się  impreza  dla  klas  trzecich „ Grudniowe czytanie z Mikołajem” w ramach szkolnej akcji „Cała  Polska czyta  dzieciom ”. Zaproszeni rodzice uczniów klas trzecich czytali dzieciom książkę Mariusza Niemyckiego pt:  „ Jak okradziono Świętego Mikołaja? ”. W czasie imprezy uczniowie klasy IIIb zaprezentowali rosyjski taniec ludowy „Zima”. Dzieci wykonały  kartki okolicznościowe z podziękowaniami dla Mikołaja. Miłej atmosferze towarzyszył poczęstunek.

Serdecznie podziękowania składamy rodzicom, którzy wzięli udział  w imprezie. Byli to: p. Anna Podskarbi kl.3c, p. Tomasz Capek , kl.3c,  p. Joanna Matan kl.3a , p. Beata  Kawalec kl.3b,  p. Adam Kozłowski kl. 3e,  p. Małgorzata Nowak kl.3b, p.  Mariusz   Ziobrowski kl. 3b , p. Joanna Bury kl.3b .

zapraszamy do galerii

 

ZIMOWE CZYTANIE Z BABCIĄ I DZIADKIEM

20 stycznia 2012 roku odbyło się „Zimowe czytanie z Babcią i Dziadkiem” w ramach akcji „Cała akcja czyta dzieciom”. Zaproszone babcie i dziadkowie czytali głośno dzieciom z klas pierwszych książkę  pt.:  „Wypożyczalnia babć” . Imprezie towarzyszył słodki poczęstunek. W przerwie odbyły się zabawy integrujące z chustą animacyjną , do których zaproszeni zostali również dziadkowie. Wspólna zabawa dzieci i dziadków zakończyła spotkanie w serdecznej atmosferze. W spotkaniu udział wzięli : p. Zenon Kulka, p. Stanisław Buski, p. Małgorzata Szczepańska, p. Danuta Hola , p. Józefa Pamuła, p. Grażyna Koral, p. Elżbieta Bolisęga i p. Zbigniew Krzywara

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas .

zapraszamy do galerii

ŚPIĄCA KRÓLEWNA

W ramach Akcji Cała Polska czyta dzieciom klasa VI e oraz Klub Przyjaciół Biblioteki na czele z Paniami Dorotą Radomską i Krystyna Miechowicz przygotowały Przedstawienie- „Śpiąca Królewna”. Występ zachwycił najmłodszych widzów – uczniów klas O oraz 1. Wsród występujących zauważono liczne talenty aktorskie i kto wie czy kiedyś nie będziemy ich oglądać na scenach krakowskich Teatrów. Tego z całego serca im życzymy.

zapraszamy do galerii

 

URODZINY HANSA CHRISTIANA ANDERSENA

Dawno, dawno temu w pewnej krainie…. tymi słowami rozpoczęliśmy świętowanie urodzin Hansa Christiana Andersena w ramach Społecznej Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Mali aktorzy, uczniowie klas zerowych i pierwszych wraz z nauczycielami wcielali się w role baśniowych postaci. Akcja odbyła się pod patronatem Przewodniczącego Rady dzielnicy XV – Pana Piotra Serafina. 30 marca teren Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 w Krakowie w magiczny i niezwykły sposób zamienił się w krainę andersenowskich baśni. Można było spotkać wyjątkowego baśniopisarza, który uczył swoich małych, krakowskich przyjaciół języka duńskiego. Przyjaciel Andersena- uczeń szkoły muzycznej  – Krystian uświetnił uroczystość grą na puzonie.

Korytarze szkoły zapełniły się bajkowymi postaciami. Królowa Śniegu zapraszała gości do swojego pałacu. Dziewczynka z zapałkami już nie marzła, bawiła wszystkich ciepłym uśmiechem. Prawdziwej księżniczce nie przeszkadzało ziarnko grochu, Mała Syrenka oprowadzała po morskiej krainie, a Stokrotka i Słowik zwiastowali, że wiosna tuż, tuż. Calineczka zaprzyjaźniła się z Brzydkim Kaczątkiem, a Bzowa Babuleńka snuła swoje cudne opowieści.

 Jak przystało na urodziny, był tort i stosowne gratulacje, Niezwykłemu Jubilatowi złożono życzenia i obiecano, że tutaj na Bohaterów Września, pamięć o jego baśni nie zaginie.

zapraszamy do galerii

 WSZYSTKO PRZEZ MYSZKĘ

W dniu 15.02.2013 r. uczniowie klasy 5 „a” w ramach programu „Starsi czytają młodszym” przeczytali uczniom klasy 1 „b” opowiadanie pt. „Wszystko przez myszkę”. Ośmiu uczniów przeczytało tekst z podziałem na role, a pozostali ukryci za zasłoną poruszali obrazkami występujących postaci, tworząc mini – teatrzyk. Występ został ciepło przyjęty przez pierwszoklasistów, którzy zapewniali, że w przyszłości również będą podejmować podobne przedsięwzięcia.

                                                                                              Wychowawca kl.5a

                                                                                                 Irena Kurowska

zapraszamy do galerii

 Posted by at 14:24