Cała Polska czyta dzieciom

 

W roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej, społecznej akcji – „ Cała Polska czyta dzieciom”. Jedną z form realizacji tego programu jest – Starsi czytają młodszym. Klasy 4 – 6 patronują swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas O-3. Wspólne czytanie daje poczucie bezpieczeństwa, uczy odpowiedzialności, poczucia humoru, dobrej zabawy, wprowadza w świat wyobraźni i bajki. 

zapraszamy do galerii

GRUDNIOWE CZYTANIE Z MIKOŁAJEM

W piątek   9 grudnia 2011  odbyła się  impreza  dla  klas  trzecich „ Grudniowe czytanie z Mikołajem” w ramach szkolnej akcji „Cała  Polska czyta  dzieciom ”. Zaproszeni rodzice uczniów klas trzecich czytali dzieciom książkę Mariusza Niemyckiego pt:  „ Jak okradziono Świętego Mikołaja? ”. W czasie imprezy uczniowie klasy IIIb zaprezentowali rosyjski taniec ludowy „Zima”. Dzieci wykonały  kartki okolicznościowe z podziękowaniami dla Mikołaja. Miłej atmosferze towarzyszył poczęstunek.

Serdecznie podziękowania składamy rodzicom, którzy wzięli udział  w imprezie. Byli to: p. Anna Podskarbi kl.3c, p. Tomasz Capek , kl.3c,  p. Joanna Matan kl.3a , p. Beata  Kawalec kl.3b,  p. Adam Kozłowski kl. 3e,  p. Małgorzata Nowak kl.3b, p.  Mariusz   Ziobrowski kl. 3b , p. Joanna Bury kl.3b .

zapraszamy do galerii

 

ZIMOWE CZYTANIE Z BABCIĄ I DZIADKIEM

20 stycznia 2012 roku odbyło się „Zimowe czytanie z Babcią i Dziadkiem” w ramach akcji „Cała akcja czyta dzieciom”. Zaproszone babcie i dziadkowie czytali głośno dzieciom z klas pierwszych książkę  pt.:  „Wypożyczalnia babć” . Imprezie towarzyszył słodki poczęstunek. W przerwie odbyły się zabawy integrujące z chustą animacyjną , do których zaproszeni zostali również dziadkowie. Wspólna zabawa dzieci i dziadków zakończyła spotkanie w serdecznej atmosferze. W spotkaniu udział wzięli : p. Zenon Kulka, p. Stanisław Buski, p. Małgorzata Szczepańska, p. Danuta Hola , p. Józefa Pamuła, p. Grażyna Koral, p. Elżbieta Bolisęga i p. Zbigniew Krzywara

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas .

zapraszamy do galerii

ŚPIĄCA KRÓLEWNA

W ramach Akcji Cała Polska czyta dzieciom klasa VI e oraz Klub Przyjaciół Biblioteki na czele z Paniami Dorotą Radomską i Krystyna Miechowicz przygotowały Przedstawienie- „Śpiąca Królewna”. Występ zachwycił najmłodszych widzów – uczniów klas O oraz 1. Wsród występujących zauważono liczne talenty aktorskie i kto wie czy kiedyś nie będziemy ich oglądać na scenach krakowskich Teatrów. Tego z całego serca im życzymy.

zapraszamy do galerii

 

URODZINY HANSA CHRISTIANA ANDERSENA

Dawno, dawno temu w pewnej krainie…. tymi słowami rozpoczęliśmy świętowanie urodzin Hansa Christiana Andersena w ramach Społecznej Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Mali aktorzy, uczniowie klas zerowych i pierwszych wraz z nauczycielami wcielali się w role baśniowych postaci. Akcja odbyła się pod patronatem Przewodniczącego Rady dzielnicy XV – Pana Piotra Serafina. 30 marca teren Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 w Krakowie w magiczny i niezwykły sposób zamienił się w krainę andersenowskich baśni. Można było spotkać wyjątkowego baśniopisarza, który uczył swoich małych, krakowskich przyjaciół języka duńskiego. Przyjaciel Andersena- uczeń szkoły muzycznej  – Krystian uświetnił uroczystość grą na puzonie.

Korytarze szkoły zapełniły się bajkowymi postaciami. Królowa Śniegu zapraszała gości do swojego pałacu. Dziewczynka z zapałkami już nie marzła, bawiła wszystkich ciepłym uśmiechem. Prawdziwej księżniczce nie przeszkadzało ziarnko grochu, Mała Syrenka oprowadzała po morskiej krainie, a Stokrotka i Słowik zwiastowali, że wiosna tuż, tuż. Calineczka zaprzyjaźniła się z Brzydkim Kaczątkiem, a Bzowa Babuleńka snuła swoje cudne opowieści.

 Jak przystało na urodziny, był tort i stosowne gratulacje, Niezwykłemu Jubilatowi złożono życzenia i obiecano, że tutaj na Bohaterów Września, pamięć o jego baśni nie zaginie.

zapraszamy do galerii

 WSZYSTKO PRZEZ MYSZKĘ

W dniu 15.02.2013 r. uczniowie klasy 5 „a” w ramach programu „Starsi czytają młodszym” przeczytali uczniom klasy 1 „b” opowiadanie pt. „Wszystko przez myszkę”. Ośmiu uczniów przeczytało tekst z podziałem na role, a pozostali ukryci za zasłoną poruszali obrazkami występujących postaci, tworząc mini – teatrzyk. Występ został ciepło przyjęty przez pierwszoklasistów, którzy zapewniali, że w przyszłości również będą podejmować podobne przedsięwzięcia.

                                                                                              Wychowawca kl.5a

                                                                                                 Irena Kurowska

zapraszamy do galerii

ksiazki

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM  BIBLIOTEK  SZKOLNYCH

 W czwartkowy poranek uczniów naszej szkoły zmierzających na lekcje zaintrygowały kolorowe strzałki na schodach,  prowadzące do… biblioteki  szkolnej. To  specjalne zaproszenie dla młodych  czytelników. Uczniowie klas 0- III, którzy razem  z nauczycielami przybyli do biblioteki, poznali tajemniczą   „  Historię pewnej książki”, której kartki  ocalałe z pożaru  znaleźli powieszone na drzwiach swoich klas. Dzieci przechodząc korytarzem i czytając fragmenty baśni , bajek i legend rozpoznawali ich tytuły. Każda klasa dostała swoją zagadkę. Po odgadnięciu tytułu dzieci mogły wypożyczyć książkę ze swoją baśnią czy wysłuchać jej czytanej przez nauczyciela. Uczniowie  wykonali ilustracje, które można oglądać  na drzwiach sal lekcyjnych.                                                                                                             

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” chcąc wzbogacić naszą szkolną bibliotekę o nowe pozycje książkowe, zwróciliśmy się do uczniów  z prośbą o podarowanie symbolicznej złotówki na ich zakup. Każda zakupiona książka będzie darem od konkretnej klasy- adnotacja w książce.

STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM – KLASA IV C

8 marca 217 klasa 4 c zaprosiła swoich młodszych kolegów i koleżanki z klasy 0 a i 0 b do wysłuchania czytanych przez nich wierszy polskich poetów. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się z nich miedzy innymi, co się stało z dziurami w serze, jak się zakończyła kłótnia na straganie, dlaczego pomidor wylądował w koszyczku ogrodniczki. Zerówkowicze pomogli czwartoklasistom w wyciąganiu rzepki. Nie obyło się, bez niegroźnego na szczęście upadku, który wywołał uśmiech na tej młodszej i starszej buzi. Wspólne czytanie przyniosło wszystkim wiele radości. Klasa 4 c obiecała, że jeszcze coś ciekawego przygotuje, a dzieciaki z zerówki, że chętnie jej posłuchają.

zapraszamy do galerii

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

6 marca 2017 roku , klasa 1a została zaproszona do udziału w zajęciach w Bibliotece Publicznej na os. Bohaterów Września. Tematem zajęć były emocje, które towarzyszą nam na co dzień.

buzki

Dzieci „łowiły” emocje na wędkę, następnie demonstrowały innym do odgadnięcia, rozwiązywały zagadki, a następnie próbowały uporządkować emocje zastanawiając się czy można dokonać podziału na” dobre” i „złe”.

Następnie rysowały uczucie, którego nie lubią najbardziej, aby dokonać jego zniszczenia poprzez wrzucenie do paszczy Pożeracza Złych Emocji. W tak radosnej atmosferze zakończyła się wizyta w bibliotece.

Iwona Berska –Mikrut, Monika Sołkowska.

zapraszamy do galerii

STARSI  CZYTAJĄ  MŁODSZYM

choinkaW  styczniu   klasa 4a przygotowała baśń H.Ch. Andersena pt:  ”Choinka”.  Uczniowie czytali baśń dzieciom z klasy 1a i 1b. Czytaniu towarzyszyły zagadki.  Pierwszaki  „odbyły” podróż do zimowego lasu, w którym musiały wykonać różne ćwiczenia i pokonać przeszkody. Następnie starały się wczuć w przeżycia małej choinki , a na koniec dyskutowały o jej losach , próbując ocenić jej przemyślenia.

Na koniec każdy otrzymał obrazek choinki, który następnie pięknie przyozdobił w świąteczną szatę.

Iwona Berska-Mikrut, Monika Sołkowska.

 

21 marca uczniowie z klasy 2c z wesołymi wierszykami i piosenką odwiedziły klasy 0-1, aby wspólnie powitać wiosnę. 21Młodsi koledzy i koleżanki mieli również możliwość rozwiązywania wiosennych zagadek, przygotowanych przez starszych kolegów.

Wszyscy uczniowie z uśmiechem powitali nową porę roku

zapraszamy do galerii

STARSI  CZYTAJĄ  MŁODSZYM

pajac20 lutego  uczniowie klasy 6b odwiedzili  dzieci z  klasy 3b , 3d oraz 1a z przedstawieniem „ Jak Myszka została aktorką”. Szóstoklasiści w barwnych strojach zwierząt przeczytali młodszym kolegom historię szarej myszki, która mimo zwyczajnego wyglądu zewnętrznego okazała się  utalentowaną aktorką  poszukiwaną przez reżysera. Morał był bardzo pouczający- to nie wygląd zewnętrzny świadczy , o tym kim naprawdę jesteś- nie oceniaj nikogo , jeśli go nie poznasz.

Opowiadanie bardzo się podobał i zostało nagrodzone gorącymi brawami.

zapraszamy do galerii

WIOSENNE CZYTANIE Z ZERÓWKĄ

12.04.2017 r. uczniowie klasy 1A i 0B wspólnie uczestniczyli w zajęciach z cyklu Cała Polska Czyta Dzieciom.

 Dzieci słuchały krótkich tekstów i zagadek związanych z tradycjami wielkanocnymi, opowiadali o swoich świątecznych doświadczeniach. 

Następnie każdy wykonał pracę plastyczną „Na wielkanocnym stole”.

zapraszamy do galerii

MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA PLAKAT XI EDYCJI ŚWIATOWYCH DNI BAJKI

bajka

Konkurs był imprezą inaugurującą XI Światowe Dni Bajki Olsztyn 2017.  Również uczniowie naszej szkoły przygotowali prace, które zostały wysłane na konkurs.

Maja Sołtysiak  kl.2a

Matylda Kosydar    kl. 2d

Magdalena  Jędrejewska   kl.3c

Regina  Malanowicz   kl.3e

Wiktoria Baradziej 3e

Weronika Migdał  kl.3e

Natalia Krzywdzińska 3c

Lena Bartoszek  kl.4a

Alicja Nogieć kl.5a

 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnictwa, zachęcamy do dalszego rozwijania talentów plastycznych i pielęgnowania zamiłowania do książek . Każdy uczestnik otrzyma dyplom podziękowania za udział.

A oto zwycięska praca- I miejsce – Paweł Fiediukiewicz lat 7, uczeń SP im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie

bajka 1

Wyniki konkursu na stronie:

http://bajka.org.pl/pl/bez-kategorii/konkurs-na-plakat-xi-swiatowych-dni-bajki-rozstrzygniecie/

zapraszamy do galerii 

STARSI  CZYTAJĄ  MŁODSZYM

olowekW dniu 30.05.17 r. uczniowie klasy 6A udali się do sali swoich młodszych kolegów z klasy 1A, aby przeczytać im opowiadanie pt. „Historia pewnego ołówka”, w ramach projektu czytelniczego „Starsi czytają młodszym”. Uczniowie z szóstej klasy wcieli się w role kredek, pisaków i innych przyborów, które każdy uczeń ma w swoim piórniku. Każde dziecko miało przypisaną jakąś rolę, tak aby zgodnie z intencją autora opowiadania, uczniowie zrozumieli, że wszyscy są sobie potrzebni i razem stanowią coś wspaniałego i niepowtarzalnego. Przedstawienie bardzo się podobało młodszym kolegom, którzy na zakończenie spotkania obdarowali występujące dzieci słodyczami.

galeria zdjęć

SPOTKANIE Z PANIĄ LAURĄ ŁĄCZ

Dnia 6 kwietnia  2017 roku uczniowie z klasy 3d w ramach programu  „Cała Polska czyta dzieciom”wzięli udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci panią Laurą Łącz. Oprócz wysłuchania ciekawych opowieści pisarki dzieci miały okazję posłuchać kilku utworów czytanych i śpiewanych przez panią Laurę.

Marzanna Łęczycka

galeria zdjęć

WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE 

broszura 1

broszura 2

broszura 3

Rok szkolny 2017/ 2018

Drugi rok wdrażania szkolnego projektu czytelniczego

czytanie

SZLAKIEM LEGEND  NOWOHUCKICH

29 września w Bibliotece Publicznej na os. Bohaterów Września odbyły się zajęcia przygotowane i prowadzone przez panią kierowniczkę Muzeum Historycznego miasta Krakowa panią M. Wąchałę – Skindzier. W  tej swoistej lekcji historii naszej dzielnicy brali udział uczniowie klasy 2a. Opowieściom pani kustosz towarzyszyły czytane przez nią  legendy oraz pokaz slajdów. Dzieci poznały królewnę Wandę , Księcia czyżyków, opowieść o  krzyżu mogilskim czy o dworze łuczanowickim. Na zakończenie dzieci  wykonały ilustracje do legend,  które następnie zaprezentowały w grupach. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

wanda

galeria zdjęć

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

11 października w bibliotece naszej szkoły odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy 2a. Dzieci dowiedziały się jak działa biblioteka oraz jakie są zasady korzystania z jej zasobów . Poznały działy biblioteki i oglądały różne rodzaje książek. Poznały również w żartobliwy sposób „Prośby książki do czytelnika”. Na koniec złożyły przysięgę  i zostały uroczyście pasowane na czytelnika przez panie bibliotekarki.

galeria zdjęć

NA STRAGANIE…

czytanie1

13 października 2017r. uczniowie klasy I a przedstawili  dzieciom z zerówki inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Mali aktorzy wcielili się w role fasolki, cebuli, kalarepki, buraczka… . Swoim młodszym kolegom i koleżankom udowodnili, że wiersze Jana Brzechwy uczą i bawią.  Na koniec wspólnego spotkania uczniowie klasy I a zaśpiewali piosenkę „Cukierki” podkreślając, że „Kto chce cieszyć się dobrym zdrowiem i bardzo dużo siły mieć musi warzywa oraz owoce poza cukierkami jeść”.

zdjęciazdjęciazdjęciazdjęciazdjęciazdjęcia

zdjęcia,  zdjęciazdjęcia

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W SP 144 nie tylko uczniowie przygotowali obchody Dnia Babci i Dziadka, ale również … sami dziadkowie.

29 stycznia do naszej szkoły przybyły 3 wspaniałe babcie, by przenieść się wraz z dziećmi w baśniowy świat „Czerwonego Kapturka” i poczytać o jego przygodach uczniom klas 0A i 0B. Młodsze i starsze pokolenie zostało połączone świetną zabawą podczas czytania nowoczesnej opowieści. Historia spodobała się zarówno babciom jak i wnukom.
W międzyczasie zerówkowicze zaprezentowali swoim gościom plakat przedstawiający „Z czego składa się Super Babcia i Super Dziadek”. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek. Uczestnicy spotkania otrzymali również misiowe zakładki do książek. Babcie zaś odebrały pisemne podziękowania, mnóstwo uścisków „zerówkowych wnuków” i certyfikaty zaświadczające o tym, że są wyjątkowymi, fantastycznymi, najwspanialszymi, najsympatyczniejszymi, najweselszymi, najmilszymi oraz najukochańszymi babciami na świecie.

babcia

galeria zdjęć

STARSI  CZYTAJĄ  MŁODSZYM

Czerwony Kapturek i jego przyjaciele odwiedzili Przedszkole nr 144 w Krakowie

13 marca uczniowie klasy 6a, w ramach akcji „Starsi czytają młodszym”, wybrali się do pobliskiego przedszkola, by przedstawić swoim młodszym kolegom i koleżankom historię Czerwonego Kapturka. Nie była to jednak zwykła bajeczka, ale współczesna opowieść dla zakręconych urwisów. Poza Czerwonym Kapturkiem, jego mamą, babcią, wilkiem i gajowym przedszkolaki poznały wiedźmę Praksedę, Mc Kopciuszka i Zieloną Kapucynkę. 3 grupy maluchów z uwagą wysłuchały nieznanej im dotychczas historii i nagrodziły szóstoklasistów gromkimi brawami. Na zakończenie Czerwony Kapturek i Zielona Kapucynka wręczyły uważnym słuchaczom słodkości oraz misiowe zakładki do książek, mające zachęcić przedszkolaki do nauki czytania.

jas

galeria zdjęć

KSIĄŻKA CHARYTATYWNA DZIECI DZIECIOM

Do konkursu zostały wyslane 4 prace: Piotra Sieńko 7b, Marleny Mikrut 7b, Patryka Mikrut 7b oraz Weroniki Zbylut 6a.

Piotr Sieńko 7b

Marlena  Mikrut 7b

 Patryk  Mikrut 7b

Weronika Zbylut 6a.

Rok szkolny 2018/ 2019

     Trzeci   rok   pracy  ze  Szkolnym  Projektem  Czytelniczym   „Bohaterowie z książek

czytanie

W BIBLIOTECE JAGIELLOŃSKIEJ

24.09.2018 roku uczniowie klasy 2 a uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Jagiellońskiej. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zobaczyły wiele cennych książek i dokumentów oraz zapoznały się ze sposobami korzystania z księgozbioru. Z pracownikami biblioteki przemierzyły drogę jaką pokonuje książka od momentu jej zamówienia aż do odbioru. Uczniowie zwiedzili także czytelnię oraz wiele innych ciekawych pomieszczeń niedostępnych na co dzień dla użytkowników biblioteki. Pracownicy biblioteki w ciekawy sposób opowiedzieli młodym czytelnikom o historii Biblioteki Jagiellońskiej oraz o jej zbiorach.

biblioteka2

biblioteka 

 

 

25 pażdziernika  klasa 3a została zaproszona przez panie bibliotekarki do magicznego miejsca w naszej szkole – BIBLIOTEKI. Dzieci  w pełen humoru sposób dowiedziały się czego nie wolno robić w bibliotece ,  oraz  co  wolno, co można  i  co trzeba !  Wiedzą już, że zawsze mogą tu liczyć na życzliwe przyjęcie, uśmiech i fachową poradę . Biblioteka to miejsce nie tylko  do nauki ale i odpoczynku, relaksu. To drzwi do świata przygód, magii i fantazji . Bądź tu częstym gościem  …

 ZAPRASZAMY

biblioteka1

galeria zdjęć

  Starsi  czytają  młodszym  „Śpiąca królewna”

15 listopada w ramach szkolnej akcji „Starsi czytają młodszym” klasa 3a zaprosiła dzieci z zerówki do obejrzenia i wysłuchania baśni „O Śpiącej królewnie”. Przedstawienie było kukiełkowe, a grze aktorskiej towarzyszył narrator . Nastroju dodawała specjalnie dobrana muzyka. Przedszkolakom podobało  się przedstawienie zakończone słodkim poczęstunkiem.

krolewna

galeria zdjęć

DZIEŃ  BAŚNIOWEJ POSTACI

zamek15 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Baśniowej Postaci. W tym dniu mogliśmy podziwiać spacerujące po naszej szkole królewny, księżniczki, Kota w butach, Babę  Jagę, Pinokia, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię , Puchatka, Misia Uszatka  i wiele,  wiele innych bajkowych postaci. Wszystkie można było podziwiać podczas specjalnych spotkań z wróżkami, które zachęcały dzieci do czytania baśni i bajek. Każde dziecko otrzymało informator dla rodziców na temat znaczenia czytania dla rozwoju dziecka. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się fragmenty nadpalonych kartek z książki, która została uratowana z pewnej biblioteki z pożaru. W specjalnym liści do dzieci książka prosiła by odgadnąć tytuły legend i baśni , które w niej się znajdowały. Następnie dzieci miały wykonać ilustrację do wybranej bajki. Dziękujemy klasie 0a, 1a. 2a i 3a których prace mogliśmy podziwiać. To dla nich Baba Jaga przekazała czarodziejskie pierniki. Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w to wydarzenie, a szczególnie rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci.

galeria zdjęć

zdjęcia

DZIEŃ WCZEŚNIAKA.

19 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień wcześniaka. Dzieci miały okazję dowiedzieć się  kto to są  wcześniaki  i jakimi są  wielkimi wojownikami. Z książki „Mój brat jest wcześniakiem” czytanej przez nauczyciela poznały historię takiego właśnie maluszka i jego rodziny. Miały okazję do zadawania pytań i dzielenia się własnymi doświadczeniami. Na znak solidarności można było mieć na sobie w tym dniu coś w kolorze fioletowym . Klasa 3a wykonała zawieszki w formie fioletowych skarpeteczek.

wczesniak

POLSCY NOBLIŚCI

Uczniowie klas trzecich podczas zajęć poznali sylwetkę wybitnego naukowca Alfreda Nobla oraz historię ufundowanej przez niego prestiżowej Nagrody Nobla. Szczególną uwagę poświęcono na prezentację sylwetek wybitnych Polaków uhonorowanych ta nagrodą. Uczniowie klasy 3a mieli za zadanie wyszukać wykorzystując różne źródła informacji w tym również technologii informacyjnej do wykonania plakatu o wybranym nobliście. Prace zrealizowano w ramach Szkolnego Projektu Czytelniczego „Bohaterowie z książek”.

Prace można oglądać na wystawie przy wejściu do szkoły oraz przy bibliotece szkolnej.

noblisci

 

„FOTO SAFARI” – CZYLI PODRÓŻ DO ŚWIATA KSIĄŻEK

 Od listopada 2018 roku prowadzone są w bibliotece spotkania zatytułowane „Foto Safari czyli podróż do świata książek”. Biorą w nich udział klasy 6-8. Zajęcia te są jedną z form propagowania czytelnictwa wśród młodzieży.

Na początku zajęć uczniowie  dobierają się w pary „fotograf-aparat”, a następnie oglądają wystawę zdjęć z wydawnictw albumowych. Potem tworzą w myślach własny, wirtualny „album fotograficzny”. W dalszej części zajęć nauczyciel bibliotekarz przedstawia, jak książką można się bawić, wymyślając różne ciekawe tematy, analizując poszczególne jej elementy jak: budowę, tekst, ilustracje.

  W realizacji tych zajęć bardzo ważny jest element zabawy. Foto Safari ma za zadanie aktywować uczniów, rozwijać ich wyobraźnię i zdolności intelektualne. Jednak priorytetem podejmowanych działań jest  „odczarowanie” negatywnego stosunku do książki.

aparat

galeria zdjęć

DZIEŃ  POSTACI  Z  BAJEK  W  BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 Dnia 07 listopada 2018 roku nauczyciele bibliotekarze zorganizowali dla uczniów klasy 2c zajęcia czytelnicze z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia postaci Walta Disneya – fenomena wśród twórców postaci bajkowych. Następnie odbył się konkurs „Jaka to melodia” – odgadywanie z jakiej bajki Disneya pochodzi prezentowany fragment muzyczny.

Kolejnym zadaniem było rozpoznanie tytułów lub postaci z bajek na podstawie wysłuchanych zagadek. Dzieci poznały piosenki ,,Na wyspach Bergamutach”, „Bo fantazja, fantazja”.

Ostatnią zabawą był „Magiczny kuferek” – odgadywanie za pomocą zmysłu dotyku losowanych rekwizytów oraz skojarzenie ich z bajkami z jakich pochodzą

bajki

 

 Posted by at 14:24