lut 082021
 

9  lutego 2021 roku obchodzić będziemy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem!”.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.  Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić wszystkich zarówno uczniów, nauczycieli jak i rodziców do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.  Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Tylko wspólne działania mogą zaowocować pozytywnymi zmianami w sieci.

nauczyciele informatyki

MATERIAŁY:

Zagrożenia w Internecie
Działajmy Razem – Rodzice
Bezpieczeństwo w sieci – Zostań Sieciakiem
Zasady bezpieczeństwa Posted by at 17:39

Sorry, the comment form is closed at this time.