Kierunek przyszłość

 

Krakowski Tydzień Zawodowców startuje już w poniedziałek!

6 marca rozpocznie się dziewiąta edycja Krakowskiego Tygodnia Zawodowców. Wydarzeniu będą towarzyszyć także otwarte soboty organizowane w krakowskich szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Program przedsięwzięcia jest bardzo ambitny, już teraz warto się z nim zapoznać!

Rozwój nowoczesnych technologii jest niezwykle dynamicznym procesem, to właśnie on ma wpływ na rynek pracy. Jak pokazuje doświadczenie poprzednich edycji projektu, prezentowane podczas Krakowskiego Tygodnia Zawodowców oferty szkół pozwalają uczniom zdobyć doświadczenie i odpowiednie przygotowanie merytoryczne, a także zapewniają im rozwój osobisty, co daje szansę na odniesienie sukcesu zawodowego.

Zapraszam do udziału w dziewiątej już edycji wydarzenia promującego szkolnictwo techniczne i branżowe, jakim jest KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW. Podobnie jak w ubiegłym roku, wydarzenie będzie odbywało się na terenie czterech rejonów Krakowa w terminach określonych kolejnymi tygodniami. I tak:

Wydarzeniom tym będą towarzyszyć Otwarte Soboty. Organizowane one będą we wszystkich samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • Krowodrza  11.03.
  • Śródmieście  25.03.
  • Podgórze  18.03.
  • Nowa Huta  01.04.

Jak co roku, w ramach tego przedsięwzięcia, uczniowie będą mogli wziąć udział w licznych inicjatywach mających pomóc im w wyborze odpowiedniej ścieżki kształcenia zawodowego.

W przypadku zainteresowania uczestnictwem w wydarzeniach, które będą odbywać się stacjonarnie oraz online ostateczna decyzja musi być wynikiem porozumienia dyrektorów szkół odwiedzających i goszczących lub indywidualnego ustalenia pomiędzy odwiedzającymi, a dyrekcją szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe.

Bardzo gorąco zachęcam do korzystania z propozycji odwiedzania szkół technicznych i branżowych.

Krakowski Tydzień Zawodowców tym razem w dzielnicach.

E – poradnik 2021/2022

Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Krakowie dla:

rodziców – beataoprocha@poradnia2krakow.pl

uczniów klas VIII – doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl

 

Oferta Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Apostołów przy Zespole Szkół Pallotyńskich w Krakowie, mieszczącego się przy ul. Bulwarowej 33- link

Technikum Kształtowania Środowiska nr 24 w Krakowie (przy ZSZ Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa) zaprasza na dzień otwarty swojej szkoły, który odbędzie się 29 maja (sobota) od godziny 9.00 do godziny 13.00.  Zwracamy się też z uprzejmą prośbą o przesłanie, Państwa uczniom kończącym szkołę podstawową, informacji poświęconych naszej ofercie edukacyjnej, tj. kierunkom:
– informatyka,
– systemy grzewcze (tech. inżynierii sanitarnej),
– geoturystyka,
– ochrona środowiska,
– energia geotermalna i metody bezwykopowe (wiertnictwo).
 
Kierunkach realizowanych przy współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą.
Informacje poświęcone naszej szkole i kierunkach (plakaty) znajdą Państwo w załącznikach
i linkach.
 

Oferta edukacyjna XI Liceum Ogólnokształcącego wraz z linkiem do wirtualnej ulotki Szkoły oraz filmu:

https://view.genial.ly/5ebd37de4a81770d9df4b69f/interactive-image-xilo

https://fb.watch/5rg7YPhkoF/

Zaproszenie do udziału w Krakowskim Tygodniu Zawodowców edycja VII 2021 – harmonogram wydarzeń

 

Linki do stron internetowych szkół ponadpodstawowych

 

 

Oferta edukacyjna liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia w Krakowie

 

 Posted by at 20:14