Rok szkolny 2010/2011

 

Wrzesień 2010r

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011. Pierwszego września w naszej szkole odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010/2011. Uczniowie przyszli odświętnie ubrani i z niecierpliwością czekali na powakacyjne spotkania z kolegami . Każdy z nich zastanawiał się co przyniesie nowy rok szkolny. Szczególnie serdecznie przywitaliśmy uczniów zerówek i klas pierwszych. Wszystkim życzymy, aby ten rok był pełen radości, dobrej zabawy i samych piątek.

 


  

MSZA ŚWIĘTA NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  – W dniu 3 września przywitaliśmy rok szkolny na uroczystej Mszy Świętej w naszym kościele parafialnym. Wysłuchaliśmy słów naszego księdza katechety, poświęciliśmy plecaki i nabraliśmy duchowych sił do pracy w nowym roku szkolnym.

 


 

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY – Dnia 24 września 2010 roku w Naszej Szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. W Kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbyła się Msza Święta. Następnie w Szkole zorganizowano uroczystą akademię poświęconą Bohaterom Września 1939. Zaproszono przedstawicieli Kombatantów, Proboszcza Parafii. Podczas tej uroczystości recytowano wiersze i śpiewano pieśni patriotyczne związane z II wojną światową. Delegacja uczniów złożyła kwiaty oraz zapaliła znicz pod tablicą upamiętniającą Patrona Naszej Szkoły.

 Zapraszamy do Galerii

 


 

Październik 2010r

  

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ  – akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 15 października. Uczniowie odświętnie ubrani rozpoczęli tymi słowami –

 

W czas złotej jesieni

To święto przypada,

Gdy wśród drzew podcieni

Grad kasztanów spada.

Kiedy liście wiatrem

Tańczą bosanowę,

A świt wiesza mokre

Mgły październikowe.

 

Podczas uroczystości uczniowie dziękowali nauczycielom za przekazywaną wiedzę, dzięki której mogą spełniać swoje marzenia oraz przedstawili to, czego uczą się w szkole.

Akademię uświetnił również występ chóru szkolnego. Mogliśmy posłuchać piosenek takich jak: "Marzenia się spełniają", a także "Chodź pomaluj mój świat". Utwory te nawiązywały do składanych podziękowań, za to, że dzięki szkole świat uczniów staje się radosny i kolorowy, a marzenia się spełniają.

 


 

 ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH – 21 października 2010 roku uczniowie klas pierwszych ślubowali szkole, nauczycielom i sobie, że będą godnymi reprezentantami naszej szkoły. Pięknie recytowali i śpiewali piosenki – pokazali rodzicom oraz nauczycielom, czego się już nauczyli. Każde dziecko Dyrekcja pasowała na ucznia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 w Krakowie. Następnie wychowawcy wręczyli uczniom dowód przynależności do szkolnej społeczności, czyli legitymacje ucznia oraz dyplom, który będzie pamiątką tego ważnego wydarzenia.

 Zapraszamy do Galerii

 


 

Listopad 2010r

  

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA  – 17.11.2010r odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa, która była zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Uczniowie klas IV – VI bawili się na sali gimnastycznej przy wybranej przez siebie muzyce. Nie zabrakło również kolorowych świateł oraz andrzejkowej dekoracji. Podczas zabawy uczniowie za pomocą tradycyjnych wróżb andrzejkowych mogli sprawdzić, co ich czeka w przyszłości. Dyskoteka była udana i wszyscy czekają już na następną.

 


 

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

"Żeby Polska była Polską"

Z głębi dziejów, z krain mrocznych,

Puszcz odwiecznych, pól i stepów,

Nasz rodowód, nasz początek,

Hen od Piasta, Kraka, Lecha.

Długi łańcuch ludzkich istnień

Połączonych myślą prostą:

Żeby Polska, żeby Polska!

Żeby Polska była Polską!

Jan Pietrzak

Dnia 10 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 w Krakowie odbyła się uroczystość z okazji Święta Narodowego – Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademia miała niecodzienny przebieg. Po naświetleniu tła historycznego związanego z dniem 11 Listopada, każda klasa zaprezentowała pieśń patriotyczną, której towarzyszył podkład muzyczny. Na uwagę zasługuje fakt, iż dzieci podeszły bardzo entuzjastycznie do uroczystości. Pieśni patriotycznych nauczyły się błyskawicznie i prezentowały je z należytą powagą. Uświadomiły sobie, że 11 Listopada to nie tylko kolejny dzień wolny od pracy, ale to wielkie Święto Narodowe, które pozostaje często w tle trudów dnia codziennego. Na koniec naszego patriotycznego spotkania wspólnie odśpiewaliśmy "Rotę". Okazuje się, że 11 Listopada to rocznica poważna i wielka, ale możliwa do uczczenia w nietypowy i oryginalny sposób, czego sami byliśmy świadkami.

 


  

MIĘDZYNARODOWY DNIEŃ PLUSZOWEGO MISIA  – 25 listopada jest Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy uczniowie z klas 0-3 przynieśli do szkoły ulubione pluszowe misiaczki. Ta wyjątkowa maskotka nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. I nasi uczniowie tulili się do swych pluszaków chętnie pozując do klasowego zdjęcia.

 


 

Grudzień 2010r

 

ŚWIĘTY MIKOŁAJ – Szóstego grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Towarzyszyły mu wesołe Anioły i psotny Diabeł. Uczniowie śpiewali Mikołajowi piosenki i recytowali wiersze, za co zostali obdarowani cukierkami.

Z utęsknieniem czekamy na kolejną wizytę Świętego Mikołaja!

 


 

MIKOŁAJKI DLA KLAS "0" – 4.12.2010 r odbyły się w naszej szkole "Mikołajki dla klas 0". Były to gry i zabawy sprawnościowe, w których najmłodszym kolegom pomagały dziewczęta z klas starszych.

Na koniec dzieci otrzymały słodycze, które ufundowała MS Mistrzejowice "Północ".

Nauczyciele prowadzący: Dorota Radomska, Agnieszka Sordyl

 


 

W GRUDNIOWE NOCE – 22 grudnia 2010 r. z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia odbył się "Przegląd kolęd i pastorałek klas 0 – III", zorganizowany przez p. Barbarę Ptak oraz p. Agnieszkę Witkowską – Warchoł połączony z Jasełkami, które zaprezentowali uczniowie klasy III a, wychowankowie p. Barbary Ptak.

Uroczystego rozpoczęcia przeglądu dokonał ksiądz Marcin Meres, który ciepłym i dobrym słowem wprowadził wszystkich w atmosferę tych, jakże magicznych Świąt…

Po uroczystym przedstawieniu jasełkowym, kolejne klasy prezentowały przygotowane pod kierunkiem wychowawców kolędy bądź pastorałki. Każda klasa biorąca udział w przeglądzie otrzymała pamiątkowy dyplom.

I tym razem mogliśmy liczyć na pomoc przy organizacji uroczystości, wykonaniu dekoracji. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wf – u, p. Małgorzacie Makurat, p. Kindze Surmie, p. Aleksandrze Nogaś oraz p. Tomaszowi Szkodzińskiemu.

 

Do zobaczenia za rok!!!

 


 

JASEŁKA – Pod koniec grudnia w naszej szkole zapanował świąteczny nastrój. Piękne dekoracje przypominały wszystkim o nadchodzącym Bożym Narodzeniu. 22 grudnia odbyły się klasowe wigilie, podczas których uczniowie wraz z nauczycielami dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i opowiadali o zwyczajach świątecznych. Następnie wszyscy zebrali się , by obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów klas IV – VI.

 Zapraszamy do Galerii

 


 

MAMO, TATO – NIE PAL PRZY MNIE! – W grudniu w naszej szkole odbyła się akcja prozdrowotna dotycząca dzieci – biernych palaczy pod hasłem: "Mamo, Tato – nie pal przy mnie". Uczniowie w formie plastycznej przedstawili protest skierowany przeciwko paleniu papierosów przez dorosłych w ich obecności. Stop biernemu paleniu przez dzieci!!! Specjalnie do rodziców została skierowana krótka prezentacja na stronie internetowej szkoły na temat problemu, a uczniowie na godzinach wychowawczych zostali uświadomieni jak reagować w danej sytuacji oraz jakie są skutki biernego palenia.

 


 

TRZYMAJ FORMĘ – W ramach programu "Trzymaj Formę" uczniowie na zajęciach pozalekcyjnych poznawali dobroczynną moc nasion różnych roślin uprawnych. Odbyły się zajęcia pt: "Nasiona roślin – źródło zdrowia i dobrego samopoczucia", na których uczniowie zbierali jesienne nasiona roślin na zajęciach w terenie, wykonywali z nich ozdoby, użyteczne przedmioty. Wykonali także zdrowy deser z użyciem płatków owsianych, owoców. W okresie przedświątecznym Bożonarodzeniowym, zostały wykonane ozdoby na stół Wigilijny z nasion i owoców.

 


 

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – 3 grudnia 2010 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji uczniowie klas 0 – VI wzięli udział w konkursie "Potrafię pomagać osobom niepełnosprawnym". Każda klasa przygotowywała rysunek, który mówił jak konkretnie postępować przy spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi. W ten sposób powstał PORADNIK DLA OSÓB, KTÓRE CHCĄ POMÓC… Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział.

 


 

KIERMASZE ŚWIĄTECZNE – Od 2008 roku organizujemy w naszej szkole KIERMASZE ŚWIĄTECZNE, które przygotowują dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe oraz kółko plastyczno – manualne.

Od zeszłego roku dochód z kiermaszu przeznaczamy na Małopolskie Hospicjum Dziecięce. Pieniądze przekazujemy pani Emilii, która jest koordynatorem Hospicjum i doskonale zna potrzeby materialne swoich podopiecznych. Organizacja kiermaszu ma na celu pomóc chorym, bezbronnym dzieciom, ale także uwrażliwia młode pokolenie na ból i cierpienie ,a co za tym idzie na DRUGIEGO CZŁOWIEKA.

 


 

Styczeń 2010r

 

DZIEŃ OTWARTY – 17 stycznia 2011r. zorganizowaliśmy w naszej szkole "Dni otwarte". Akcja ta miała na celu zaprezentowanie szkoły, jej historii, osiągnięć, przedstawienie warunków lokalowych aby zachęcić rodziców do zapisania swoich pociech do tejże placówki. Przy wejściu odwiedzający nas rodzice z dziećmi witani byli przez uczniów klas starszych ubranych w stroje krakowskie. Uczniowie klas młodszych przygotowali dla gości niespodziankę – przedstawili jasełka w pięknie dobranych strojach i aranżacji. Po części oficjalnej rodzice z dziećmi mogli zwiedzać naszą szkołę, zaglądnąć do każdej sali, poznać przyszłych nauczycieli, zapoznać się z ofertą placówki, a także obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą życia szkoły.

Dyrekcja i pedagodzy chętnie wyjaśniali wszelkie wątpliwości i odpowiadali na nurtujące rodziców pytania. Można było zapisać dzieci do klas O i klas I.

 

Kolejny "Dzień otwarty " zamierzamy zorganizować już w marcu. Serdecznie zapraszamy!

 Zapraszamy do Galerii

 


 

ZAJĘCIA OTWARTE pt. "PROFILAKTYKA GRYPY" – W związku z dużą zachorowalnością na grypę, jedną z najczęściej występujących chorób zakaźnych na świecie, w dniach 24 i 25 stycznia w szkole zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące problematyki tej choroby. W czasie zajęć uczniowie poznali:

Przyczyny wzmożonej zachorowalności

Typy wirusów grypy

Sposoby rozprzestrzeniania się wirusów

Objawy choroby

Najwięcej miejsca jednak poświęcono zagadnieniom zapobiegania tej chorobie. Uczniowie otrzymali wskazówki, jak można się uchronić przed zakażeniem:

  • myć ręce przez 20-30 sekund mydłem pod bieżącą, ciepłą wodą, także między palcami, wielokrotnie w ciągu dnia;
  • unikać dotykania błon śluzowych ust, oczu i nosa;
  • zachować odległość (1-2 metry) od innych osób podczas kichania i kasłania;
  • zasłaniać nos jednorazową chusteczką higieniczną podczas kichania i usta podczas kasłania, wyrzucać ją do kosza po jednokrotnym użyciu;
  • umyć ręce pod bieżącą wodą po kasłaniu lub kichaniu;
  • w przypadku braku jednorazowych chusteczek higienicznych kichać i kasłać w rękaw w okolicy łokcia, a nie w dłonie;
  • unikać kontaktu z osobami, które kichają i kaszlą;
  • spędzać wolny czas na świeżym powietrzu;
  • wietrzyć pokój 3-4 razy dziennie, każdorazowo przez 10 minut;
  • w przypadku wystąpienia objawów grypy, poinformować o swoim stanie zdrowia rodziców lub opiekunów, którzy skontaktują się z lekarzem rodzinnym.

 


 

Luty 2010r

 

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA – 23.02.11r. w naszej szkole odbyła się Dyskoteka Walentynowa, która była zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Uczniowie klas IV – VI bawili się na sali gimnastycznej przy wybranej przez siebie muzyce. Nie zabrakło również kolorowych świateł oraz walentynkowej dekoracji. Podczas zabawy były odczytywane dedykacje i pozdrowienia. Odbyły się również konkursy: "Najlepiej bawiąca się klasa" – zwyciężyła klasa IVf oraz "Najlepiej bawiąca się para" – nagrodę otrzymali Ania Gruszka i Dawid Kamyrz.

Dyskoteka była udana i wszyscy czekają już na następną.

 


 

Marzec 2010r

  

I KRAKOWSKI KONKURS EKOLOGICZNY  – Dnia 17 marca 2011r. odbył się etap szkolny I Krakowskiego Konkursu Ekologicznego, w którym wzięło udział 22 uczniów z klas piątych i szóstych. Konkurs obejmował bardzo rozległą wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Najlepsze wyniki w szkole osiągnęli:

Michał Kołodziejczyk kl. 5a

Michał Binkowski kl. 5a

Aleksander Halecki kl. 6a

Agnieszka Szczepańska kl. 6d

 


 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH "ŚWIETLIK" Dnia 22marca 2011r. odbyła się czwarta edycja konkursu "Świetlik" organizowanego przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z roku na rok konkurs ten cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów naszej szkoły.

W tym roku wzięło w nim udział 48 uczniów z klas 2 – 6. Chętni uczniowie przed przystąpieniem do konkursu musieli wykonać doświadczenia opublikowane na stronie internetowej organizatora. Pytania konkursowe obejmowały zarówno zagadnienia dotyczące wykonywanych eksperymentów, jak i rozległą wiedzę przyrodniczą.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone pod koniec maja

 


 

TO WIOSNA, TO WIOSNA, ZIELONA WIOSNA

RAZEM Z DESZCZEM, CIEPŁYM DESZCZEM KWIATY NAM PRZYNIOSŁA – Ten fragment wiersza zmotywował klasę I d do przygotowania przedstawienia muzyczno – literackiego na przywołanie wiosny. Uczniowie przygotowali dekorację, nauczyli się grać na instrumentach, tańczyć, pięknie deklarować wiersze. Wszystko po to, by utęskniona wiosna wreszcie do nas przyszła. Występ odbył się 31 marca 2011 roku i bardzo podobał się zaproszonym gościom – uczniom zerówek, klas I i rodzicom.

 


 

Kwiecień 2010r

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA – W szczególny sposób Światowy Dzień Zdrowia uczcili uczniowie uczestniczący w zajęciach koła przyrodniczego. Wykonali wiosenne, "nowalijkowe" kanapki.

Z przygotowanych produktów, zawierających jak najwięcej wartości odżywczych, wyczarowali smaczne, zdrowe i co najważniejsze zdrowe przekąski. Wykazali się przy tym dużą pomysłowością i talentem, niektóre kanapki to małe dzieła sztuki.

Największą przyjemność sprawiła wszystkim degustacja!

 


 

AKCJA "CIASTO" – W dniu 13 kwietnia 2011 po raz drugi na terenie naszej Szkoły odbyła się akcja "Ciasto". Zebraliśmy ok.1420 zł. Zebrana kwota została przekazana do Fundacji "Matio", która zajmuje się dziećmi chorymi na mukowiscydozę. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, Dzieciom i Nauczycielom za zaangażowanie i liczny udział.

 


 

SPOTKANIE Z PISARKĄ – W dniu 19 kwietnia 2011 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z pisarką Ewą Stadtmuller. Uczestniczyły w nim dzieci z klas 0 – 3, które chętnie brały udział w inscenizacjach inspirowanych twórczością autorki. Uczniowie wykazali się dużą znajomością jej książek. Następnie pani Stadtmuller urządziła "konferencję prasową", w której dzieci mogły zadawać pytania dotyczące pracy pisarki. Na koniec pisarka rozdawała autografy i prowadziła indywidualne rozmowy z dziećmi.

 


 

DZIEŃ ZIEMI 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji na lekcjach przyrody uczniowie dyskutowali na temat ochrony środowiska i związków zachodzących w otaczającym nas świecie, natomiast uczniowie klas piątych wzięli udział w konkursie pt. "Kocham Cię Polsko". Każda klasa wyłoniła trzyosobowy zespół, który wykonując określone zadania zdobywał punkty. Zadania konkursowe dotyczyły wiedzy o Polsce i było to np. literowanie słów, wybranie prawidłowej definicji podanego hasła, rozpoznanie na podstawie obrazka nazwy zwierzęcia czy dopasowanie do opisu nazwiska znanego Polaka lub nazwy polskiego miasta. Pozostali uczniowie również mogli zdobywać punkty np. układając do znanych melodii, związane z tematem konkursu słowa piosenek lub układając z puzzli obrazy ciekawych polskich obiektów. Rywalizację wygrała klasa 5f, która w nagrodę otrzymała 100 zł jako dofinansowanie do wycieczki. Wszystkim uczniom klas piątych dziękujemy za udział w zabawie.

 


 

Maj 2011r

 

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA –

 

Niech każdy […] miłość własną

– kraju miłości poświęci!

J. U. Niemcewicz

29 maja 2011r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona wielkiemu wydarzeniu historii Polski, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Lekcję historii z udziałem chóru szkolnego prowadziła klasa 4c i 5f. Uczniowie przypomnieli, że praca Sejmu Czteroletniego, miała być próbą naprawy państwa polskiego. Przeszła do historii jako druga na świecie, po konstytucji amerykańskiej z 1787r.

 


 

Czerwiec 2011r

 

PARADA SMOKÓW – W czasach, kiedy gwiazdy były jeszcze młode, w krainie Midgaard żył wąż Asbiorn. Pilnował równowagi pomiędzy światami, które nie zawsze potrafiły żyć ze sobą w zgodzie. Był bardzo samotny i z nikim nie mógł się przyjaźnić. Miał jedynie siostrę Idril, dla której poświęciłby wszystko.

Władca Podziemi odkrył słaby punkt Asbiorna. Przekupił wojowniczki Walkirie, aby porwały siostrę węża i ukryły ją w najgłębszej jaskini. Zrozpaczony Asbiorn ruszył Idril na ratunek. Niestety wpadł w pułapkę i pomimo zaciekłej walki został uwięziony przez Władcę Podziemi w lodowcu Jostedalsbreen. Tkwił tam w uśpieniu przez wiele dziesięcioleci.

Światy pozbawione opieki Asbiorna pogrążyły się w chaosie, a bogowie próbowali przywrócić utracony ład. Uwolnili Idril, w nadziei, że dokona tego, czego im się nie udało- odnajdzie brata. Osamotniona siostra długo błąkała się po całej krainie, szukając Asbiorna. Śpiewała pieśni, których nauczył ją bóg Baldur.

W końcu jej głos dotarł do świadomości uśpionego węża. Asbiorn przypomniał sobie, kim jest i co utracił. Zaczął walczyć. Magiczne pieśni Idril roztopiły część lodowca, a wąż próbując zaczerpnąć powietrza, zachłysnął się wodą. W tym momencie stało się coś niezwykłego. Roztopiony lód, który połknął, zaczął go przeobrażać. Poczuł, że wracają mu siły, a z ciałem dzieje się coś dziwnego. Każda jego część staje się czysto krystalicznym lodem. Rozpostarł nowo powstałe skrzydła, krusząc zmrożone skały na miliardy drobnych kawałków. Światło w nich odbite utworzyło tęczę, która oplotła wszystkie krainy.

Światu ukazał się jego nowy opiekun- SMOK BIORN. Po dziś dzień, wraz ze swoją siostrą, strzeże równowagi oraz uczy jak pokonywać trudności i walczyć o swoje marzenia.

Uczniowie klas I d, II b, V a i VI b naszej szkoły wraz z nauczycielami mieli zaszczyt towarzyszyć smokowi w sobotę 4 czerwca 2011 roku podczas XI Wielkiej Parady Smoków. To był naprawdę olbrzymi smok. Jego długość wynosiła około 12 metrów. Wykonany z materiałów imitujących lód przynosił orzeźwienie w tak upalną, czerwcową sobotę.

Smok BIORN podążał w orszaku bogów, Walkirii i innych postaci reprezentujących różne światy połączone symboliczną tęczą. Okazało się, że był to najpiękniejszy smok tegorocznej Parady i zdobył nagrodę Grand Prix.

 Zapraszamy do Galerii

 


 

DZIEŃ BEZ PRZEMOCY W poniedziałek 6 czerwca 2011 roku odbył się Dzień bez przemocy. Jest to ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. W naszej szkole uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących przeciwdziałaniu agresji, układali hasło, malowali plakat mówiący o tym, jak żyć bez przemocy. Po zakończonych zajęciach nastąpiło oficjalne podsumowanie dnia i wybranie Miss i Mistera Grzeczności.

 Zapraszamy do Galerii

 


 

DRUŻYNA HOKEJOWA KLUBU CRACOWIA – 14 czerwca naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele drużyny hokejowej klubu Cracovia. Uczniowie mieli okazję ubrać się w strój hokeisty i dostać autografy od zawodników. Sportowcy opowiadali o swoich sukcesach i zachęcali do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

 


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO  – 21 czerwca żegnaliśmy rok szkolny 2010/2011. Uroczystości rozpoczęła msza święta, podczas której służyli uczniowie naszej szkoły. Na koniec rozdano nagrody za konkursy religijne organizowane przez katechetów.

Po południu odbyła się akademia, w trakcie której nastąpiło ślubowanie uczniów klas szóstych i przekazanie sztandaru szkoły. Przedstawiciele Rady Dzielnicy wręczyli nagrody za osiągnięcia sportowe. Następnie nadszedł czas na część artystyczną akademii. W tym roku młodzi aktorzy przenieśli widzów w tajemniczą i nieznaną przyszłość. Mogliśmy spojrzeć,  
z „przymróżeniem oka”, na przyszłych absolwentów naszej szkoły. Wśród „zaproszonych gości” pojawili się: minister edukacji, podróżnik światowej sławy, gwiazdy You Can Dance, zwyciężczyni Eurowizji, zna i  inne znane osoby…  Gratulujemy „młodym i utalentowanym aktorom”  fantastycznego występu!

Spotkanie zakończyło wystąpienie pana dyrektora, który podziękował dzieciom i rodzicom  za współpracę. Następnie rozdał nagrody i wyróżnienia uczniom klas IV –VI, którzy w tym roku szkolnym osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zostali wpisani do  Złotej Księgi Uczniów.

 

Zapraszamy do Galerii

 Posted by at 14:25