gru 122021
 

W tym roku, po raz pierwszy, nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Przedsięwzięcie opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Objęliśmy opieką jedną z rodzin, stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej. Naszym celem było zorganizowanie wsparcia materialnego dla Pani Kamili i jej dziewięcioletniej córki.

         Do tworzenia Paczki zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: Rodziców, Uczniów i Pracowników szkoły. Zaangażowanie wszystkich ludzi dobrej woli i wielkiego serca przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 41 różnorodnych paczek, zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, artykuły szkolne oraz szczególne prezenty: gry planszowe, książki obyczajowo – psychologiczne, Vouchery i wiele innych.

         Na trzy dni przed finałem, rozpoczęliśmy wielkie pakowanie. W akcję włączyli się nauczyciele i wolontariusze. Wszystkie artykuły podzieliliśmy na poszczególne kategorie i zapakowaliśmy do kartonów. By nadać paczce świąteczny charakter, pudełka owinęliśmy ozdobnym papierem. Było to pracochłonne, ale jakże miłe zajęcie!

         W sobotę odbył się wielki finał! Chłopcy z klasy 8d i 8f  wykazali się swoją siłą i załadowali pakunki do samochodów. Gotowe, zakodowane paczki przekazaliśmy do głównego magazynu zlokalizowanego w XII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. W wyładunku pomogli nam czekający na miejscu wolontariusze Szlachetnej Paczki. Na tym zakończyło się nasze zadanie. Otrzymaliśmy dyplomy i podziękowania ORAZ WYRAZY WIELKIEGO UZNANIE DLA CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ ZA TAK WSPANIAŁĄ CHĘĆ NIESIENIA POMOCY. CZTERDZIEŚCI JEDEN PACZEK TO WSPANIAŁY WYNIK!!!

Wzruszenie udzieliło się wszystkim. Opuszczaliśmy magazyn w poczuciu dobrze spełnionej misji.

Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, ważne jest również serce i czas, który poświęcamy innym.

 Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Koordynatorki akcji  w szkole: Agnieszka Kozek, Ewelina Mazur.

zdjęcia

zdjęcia

 Posted by at 20:48

Sorry, the comment form is closed at this time.