Wolontariat 2017/2018

 

GÓRA GROSZA

To już kolejny rok, kiedy nasza szkoła włącza się w zbiórkę drobnych monet. Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. To również  pokazanie jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi
i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Monety przyniesione przez uczniów naszej szkoły ważyły aż 60 kilogramów. Zebrano łącznie 855 złotych i 52 grosze. Kwota została przekazana Towarzystwu Nasz Dom i na pewno wspomoże potrzebujących. Dziękujemy.

galeria zdjęć

BAL KARNAWAŁOWY

Nasi wolontariusze pomagali nauczycielom klas 0 – III w organizacji Balu Karnawałowego. Wspólna zabawa z najmłodszymi uczniami naszej szkoły sprawiła wiele radości wolontariuszom, a także samym uczniom.

galeria zdjęć

WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

W marcu wolontariusze wspólne z przedszkolakami z Przedszkola nr 144 zaprezentowali przedstawienie na Dniu Otwartym naszej szkoły. Wolontariusze doskonale opiekowali się swoimi młodszymi kolegami w czasie przedstawienia na scenie i w trakcie prób. Pokazali, ze szkoła to super miejsce, gdzie jak głosiło hasło przewodnie przedstawienia „Czy to duży, czy to mały, to przyjaciel doskonały”. Na szczególne uznanie zasłużył wolontariusz Szymon, który doskonale wcielił się w rolę niedźwiedzia i niósł radość każdemu małemu gościowi naszej szkoły.

galeria zdjęć

POMOC DZIECIOM CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ

Czerwiec w naszej szkole to miesiąc poświęcony pomocy dzieciom chorym na mukowiscydozę. To ciężka choroba genetyczna, z którą muszą się mierzyć już małe dzieci. Wolontariusze postanowili zatem im pomóc i zorganizowali następujące akcje:

Wyprawka szkolna:

Zbiórka przyborów, zeszytów gadżetów, które sprawią radość i pozwolą zapomnieć o chorobie.

Serce za serce:

Sprzedaż niepowtarzalnych, jedynych w swoim rodzaju naklejek z napisem nazwy naszej akcji. Naklejki te zostały specjalnie dla nas zaprojektowane i wydrukowane. Za pomoc i przekazanie naklejek serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Skotnickiej.

 Akcja ciasto:

W trakcie czerwcowych spotkań z rodzicami wolontariusze rozprowadzali samodzielnie wykonane przez siebie wypieki, ciasta, ciasteczka, babeczki. Z wielkim entuzjazmem zachęcali  rodziców do zakupu słodyczy i wsparcia potrzebujących. Nie można im było odmówić.

Wszystkie czerwcowe akcje zakończyły się sukcesem. Zebraną kwotę 897,34 zł i przybory szkolne przekazaliśmy podopiecznym Fundacji Matio.

galeria zdjęć

„STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM”

W czerwcu Wolontariusze zabrali swoich młodszych kolegów i koleżanki z 0a do magicznego świata pełnego piratów, księżniczek i tajemniczych okrętów. Byli to Mateusz Warmus 7f , Szymon Grzyb 7f, Kacper Guzik7c, Roksana Łapa 7b, Zuzanna Koral 7f, Aleksandra Kądzioła 7a, Gabriela Guśtak 7a, Marlena Mikrut 7b, Gabriela Chmielewska 7a, Magdalena Dudzik 7b. Zerówkowicze z zainteresowaniem wysłuchali „Baśni o korsarzu Palemonie” Jana Brzechwy, a następnie wzięli udział w quizie, gdzie mogli sprawdzić swoją pamięć i wygrać naklejki.

galeria zdjęć

FESTYN RODZINNY W PRZEDSZKOLU NR 144

W piątek 15 czerwca wolontariusze: Aleksandra Kądzioła, Natalia Kapała, Szymon Olesiński, Magdalena Dudzik, Roksana Łapa i Marlena Mikrut pomagali przy organizacji festynu w Przedszkolu nr 144. Był to dzień niezapomniany i szczególny zarówno dla przedszkolaków, ich rodziców, jak i dla naszych wolontariuszy. Wspólne zabawy przy muzyce z wspaniałym Pikusiem, w którego rolę wcielił się nasz wolontariusz Szymon na długo pozostaną w pamięci i na pewno będą często wspominane  z uśmiechem na twarzy.

galeria zdjęć

PODZIĘKOWANIE DLA NASZYCH WOLONTARIUSZY

Po roku pracy w Szkolnym Kole Wolontariatu nastąpił czas na podziękowania. Na akademii z okazji Zakończenia Roku Szkolnego Pan Dyrektor wręczył każdemu wolontariuszowi dyplom i podziękował za chęć działania, tworzenia i zmieniania świata na lepszy, za dzielenie się talentami i czasem. Drodzy Wolontariusze mamy nadzieję na taką samą lub nawet bardziej owocną pracę na rzecz innych w kolejnym roku szkolnym.

galeria zdjęć

 Posted by at 12:52