gru 112021
 

24 listopada 2021 nas miłośników fizyki spotkała nie lada gratka uczestnictwa w wykładzie Prof. dr. hab. inż. Stanisława Kuciela z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej pt.  „Materiały przyjazne dla środowiska”.

W trakcie wykładu online  mieliśmy przyjemność zapoznać się z niezwykle istotną dla bytu naszej planety tematyką eko – kompozytów, której tajniki i złożoności zostały nam wyjaśnione przystępnie i ze swadą.  Nic więc dziwnego, że temat nasunął nam wiele pytań i wywołał żywiołową dyskusję, a co za tym idzie wykład trwał prawie dwa razy dłużej niż zakładano.

Spotkanie dało nam również nieocenioną szansę zapoznania się z tematyką badań prowadzonych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej, jak również dostarczyło cennych informacji na temat warunków studiowania i kryteriów rekrutacji na poszczególne kierunki uczelni, ze szczególnym uwzględnieniem Inżynierii Materiałowej  i Fizyki Technicznej.

Czas biegł szybko, tematyka wciągała, a my bawiliśmy się świetnie i nabieraliśmy ochoty na więcej i więcej. Bardzo więc dziękujemy Profesorowi, że zechciał poświęcić nam swój cenny czas i uchylić rąbka swojej ogromnej wiedzy na temat bio – kompozytów, jak również podzielić się osobistymi spostrzeżeniami na temat studiowania na różnych kierunkach PK.

Jako że wykład dedykowany był klasom politechnicznym Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek w Krakowie bardzo dziękujemy jego Dyrekcji za zaproszenie nas do współudziału.

Wyrażamy również ogromną wdzięczność Pani Dr inż. Izabeli Pietryce – koordynatorce współpracy WIMiF Politechniki Krakowskiej ze szkołami średnimi, która nie tylko spotkanie zorganizowała, ale i przyjęła nas z otwartymi ramionami.

 Posted by at 19:26

Sorry, the comment form is closed at this time.