Akcje i imprezy SU Rok szkolny 2011/2012

 

Przeprowadzone przez Samorząd Szkolny

 

 

 „LIPIEC, SIERPIEŃ JUŻ MINĄŁ, LECZ ICH CZAR NIE PRZEMINĄŁ”

 

Aby ubarwić rozpoczęcie roku szkolnego i zachować wakacyjne wspomnienia, Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na plakat pt: „Lipiec, sierpień już minął, lecz ich czar nie przeminął”. Każda klasa wspólnie przygotowała plakat, na którym utrwaliła swoje wspomnienia z wakacji. Prace zostały wywieszone na drzwiach sal lekcyjnych, tworząc „wakacyjną galerię”. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego postanowili szczególnie wyróżnić plakaty klas 5a i 6a.

 

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 RADOSNE ŚWIĘTA

 

Wyniki konkursu na stroik świąteczny organizowanego przez Samorząd Szkolny:

I miejsce- Karolina Oryszczak z kl. 4c

II miejsce- Aleksandra Trzeciak z kl. 4d

 

III miejsce- klasa 6b

Wyróżnienie- Krystian Kaczmarczyk z kl. 4d

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Radosne Święta”. Stroiki zostały przekazane Hospicjum św. Łazarza.

 

 

 

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w zbiórce darów dla bezdomnych zwierząt przebywających w krakowskim schronisku. Zebraliśmy ponad 120 kg karmy dla psów i 50 kg karmy dla kotów. Do tego wiele zabawek, przysmaków, posłań
i akcesoriów dla zwierząt.

 

 

GÓRA GROSZA

 

Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w akcji 'Góra grosza 2011".

 

Zebraliśmy kwotę 1275,15zł.

 

 

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 

W listopadzie i grudniu 2011 roku Samorząd Szkolny i Mały Samorząd Szkolny zorganizował zbiórkę paczek żywnościowych dla potrzebujących. Do akcji włączyły się prawie wszystkie klasy. Największym zaangażowaniem wykazały się klasy: 1e, 2e, 1b, 2f, 0a, 3b oraz 6b, 5c, 5a, 6e, 4d, 4e.

 

Wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy.

 

   

 

ŚWIĄTECZNA GAZETKA

 

 

W ostatnim tygodniu grudnia Samorząd Szkolny oceniał gazetki klasowe oraz świąteczny wystrój sal. Zwycięzcy konkursu to:

I. Sala 38 (klasa 5a i 5b)

II. Sala 43 (klasa 5c i 4c)

III. Sala 30 ( klasa 4b)

Wyróżnienia: sala 37 ( klasa 6d) oraz sala 24 (klasa 6b).

 

Gratulujemy!

 

 

 

WALENTYNKI 

 

Mamy dzisiaj walentynki,

święto chłopca i dziewczynki.

Dają sobie dziś prezenty,

mówiąc przy tym- to WALENTY.

Dzień świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

że się lubią lub kochają!

 

    Tegoroczne Walentynki obchodzone były pod znakiem różowych serc i pysznych pierników. Orszak Amora odwiedził uczniów i personel szkoły, rozdając przy tym walentynkowe naklejki. Amorek wygłosił odezwę, w której podkreślił wartość przyjaźni
i miłości.

Podczas audycji została odczytana poczta walentynkowa, poprzedzona krótką historią tego święta. W trakcie przerw uczniowie mogli kupić pierniki w kształcie serc.

 

Koleżanko i kolego, pamiętaj! Przyjaźnić możesz się zawsze, a nie tylko 14 lutego.

 

Zapraszamy do Galerii

 

 

 

PRIMA APRILIS

Mały i Duży Samorząd Szkolny zorganizował akcję „Wiosenne Priama aprilis”. Wszystkie klasy przyszły ubrane zgodnie z wylosowanym wcześniej kolorem a dodatkowo każda klasa miała atrybut np. okulary słoneczne. W ten dzień nasza szkoła mieniła się barwami tęczy. Dziękujemy za zaangażowanie w zabawę. Na szczególne wyróżnienie zasługują klasy:  0a, 0b, 1a, 1d, 1e, 1f, 2a, 2b, 2c, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d, 3e

Mały i Duży Samorząd Szkolny zorganizował akcję „Wiosenne Priama aprilis”. Wszystkie klasy przyszły ubrane zgodnie z wylosowanym wcześniej kolorem a dodatkowo każda klasa miała atrybut np. okulary słoneczne. W ten dzień nasza szkoła mieniła się barwami tęczy. Dziękujemy za zaangażowanie w zabawę. Na szczególne wyróżnienie zasługują klasy:  0a, 0b, 1a, 1d, 1e, 1f, 2a, 2b, 2c, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d, 3e,4c,5a,5c,6a,6

 

Mały i Duży Samorząd Szkolny zorganizował akcję „Wiosenne Priama aprilis”. Wszystkie klasy przyszły ubrane zgodnie z wylosowanym wcześniej kolorem a dodatkowo każda klasa miała atrybut np. okulary słoneczne. W ten dzień nasza szkoła mieniła się barwami tęczy. Dziękujemy za zaangażowanie w zabawę. Na szczególne wyróżnienie zasługują klasy:  0a, 0b, 1a, 1d, 1e, 1f, 2a, 2b, 2c, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d, 3e,4c,5a,5c,6a,6b,6c,6f

 

Zapraszamy do Galerii

 

 

 

WIOSENNY KWIAT

 

Podsumowanie konkursu na wykonanie wiosennego kwiatu:

Dziękujemy wszystkim klasom za zaangażowanie i ciekawe prace.

Zwycięzcy konkursu to:

1. Sala 43

2. Sale 30 i 35

3. Sale 38 i 41

 

Zapraszamy do Galerii

 

 

KONKURS LITERACKI

 

Samorząd Szkolny zorganizował konkurs literacki dla klas na napisanie baśni. Klasy biorące udział w konkursie wykazały się dużą pomysłowością i fantazją. Wszystkie baśnie były bardzo ciekawe i starannie napisane.

 

Wyniki konkursu literackiego

dla klas na napisanie baśni

 

I miejsce –  klasa VIc

 

Dziękujemy za udział w konkursie  i gratulujemy  również uczniom z klas IVa,IVd,VIb i VIf.

 

Wyniki konkursu literackiego

dla klas na napisanie baśni

 

I miejsce –  klasa VIc

 

Dziękujemy za udział w konkursie  i gratulujemy  również uczniom z klas IVa,IVd,VIb i VIf.

 

 

W KRAINIE BAJEK I BAŚNI

 

W kwietniu 2012r. odbył się konkurs wiedzy „W krainie bajek i baśni”. Został on przeprowadzony w oddziałach zerowych: naszej szkoły oraz Przedszkolu Samorządowym Nr 144 i Przedszkolu Samorządowym Nr 187 „Pod Lipami” .  Konkurs miał formę „parady kłamców”. Po przeczytaniu pytania, uczniowie klas szóstych, przebrani za postacie z bajek, przekonywali dzieci do swojej odpowiedzi. Prawidłowa była nagradzana cukierkami. Na koniec jeden z chłopców odczytał baśń napisaną przez uczniów SP 144.  Przy okazji przybliżyliśmy dzieciom rolę Samorządu Szkolnego, a „zerówkowiczów” z przedszkoli zaprosiliśmy do odwiedzenia naszej szkoły .

 

Zapraszamy do Galerii

 

 

 

ZAOPIEKUJ SIĘ STRUSIEM

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do drugiej edycji akcji "Zaopiekuj się strusiem" i przekazali pieniądze na utrzymanie strusia nandu w krakowskim ZOO.
Zebraliśmy 550zł. Nazwa naszej szkoły znajduje się na tablicy sponsorskiej przy wejściu do ZOO oraz na stronie internetowej Ogrodu Zoologicznego.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszego pupila!

 

 

 

WYBORY DO SAMORZĄDU

 

Dnia 6 czerwca 2012r. odbyła się prezentacja kandydatów do Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2012/2013. Przedstawiciele klas czwartych i piątych proponowali swoje pomysły dotyczące urozmaicenia życia szkolnego. Szóstego i jedenastego czerwca uczniowie klas III – V oddawali głosy na wybranego przez siebie kandydata. Największą liczbę głosów uzyskał Wiktor Kluba z kl. 5c. Zastępcami zostali: Kacper Zając z kl. 4a, Natalia Tylka z kl. 5f.
 

Nowemu Samorządowi Szkolnemu życzymy sukcesów w pracy na rzecz szkoły!

 

Zapraszamy do Galerii

 

 

 

 

 

 Posted by at 14:36