Rok szkolny 2017/2018

 

Rok szkolny 2017/ 2018

Drugi rok wdrażania szkolnego projektu czytelniczego

czytanie

SZLAKIEM LEGEND  NOWOHUCKICH

29 września w Bibliotece Publicznej na os. Bohaterów Września odbyły się zajęcia przygotowane i prowadzone przez panią kierowniczkę Muzeum Historycznego miasta Krakowa panią M. Wąchałę – Skindzier. W  tej swoistej lekcji historii naszej dzielnicy brali udział uczniowie klasy 2a. Opowieściom pani kustosz towarzyszyły czytane przez nią  legendy oraz pokaz slajdów. Dzieci poznały królewnę Wandę , Księcia czyżyków, opowieść o  krzyżu mogilskim czy o dworze łuczanowickim. Na zakończenie dzieci  wykonały ilustracje do legend,  które następnie zaprezentowały w grupach. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

wanda

galeria zdjęć

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

11 października w bibliotece naszej szkoły odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy 2a. Dzieci dowiedziały się jak działa biblioteka oraz jakie są zasady korzystania z jej zasobów . Poznały działy biblioteki i oglądały różne rodzaje książek. Poznały również w żartobliwy sposób „Prośby książki do czytelnika”. Na koniec złożyły przysięgę  i zostały uroczyście pasowane na czytelnika przez panie bibliotekarki.

galeria zdjęć

NA STRAGANIE…

czytanie1

13 października 2017r. uczniowie klasy I a przedstawili  dzieciom z zerówki inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Mali aktorzy wcielili się w role fasolki, cebuli, kalarepki, buraczka… . Swoim młodszym kolegom i koleżankom udowodnili, że wiersze Jana Brzechwy uczą i bawią.  Na koniec wspólnego spotkania uczniowie klasy I a zaśpiewali piosenkę „Cukierki” podkreślając, że „Kto chce cieszyć się dobrym zdrowiem i bardzo dużo siły mieć musi warzywa oraz owoce poza cukierkami jeść”.

zdjęciazdjęciazdjęciazdjęciazdjęciazdjęcia

zdjęcia,  zdjęciazdjęcia

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W SP 144 nie tylko uczniowie przygotowali obchody Dnia Babci i Dziadka, ale również … sami dziadkowie.

29 stycznia do naszej szkoły przybyły 3 wspaniałe babcie, by przenieść się wraz z dziećmi w baśniowy świat „Czerwonego Kapturka” i poczytać o jego przygodach uczniom klas 0A i 0B. Młodsze i starsze pokolenie zostało połączone świetną zabawą podczas czytania nowoczesnej opowieści. Historia spodobała się zarówno babciom jak i wnukom.
W międzyczasie zerówkowicze zaprezentowali swoim gościom plakat przedstawiający „Z czego składa się Super Babcia i Super Dziadek”. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek. Uczestnicy spotkania otrzymali również misiowe zakładki do książek. Babcie zaś odebrały pisemne podziękowania, mnóstwo uścisków „zerówkowych wnuków” i certyfikaty zaświadczające o tym, że są wyjątkowymi, fantastycznymi, najwspanialszymi, najsympatyczniejszymi, najweselszymi, najmilszymi oraz najukochańszymi babciami na świecie.

babcia

galeria zdjęć

STARSI  CZYTAJĄ  MŁODSZYM

Czerwony Kapturek i jego przyjaciele odwiedzili Przedszkole nr 144 w Krakowie

13 marca uczniowie klasy 6a, w ramach akcji „Starsi czytają młodszym”, wybrali się do pobliskiego przedszkola, by przedstawić swoim młodszym kolegom i koleżankom historię Czerwonego Kapturka. Nie była to jednak zwykła bajeczka, ale współczesna opowieść dla zakręconych urwisów. Poza Czerwonym Kapturkiem, jego mamą, babcią, wilkiem i gajowym przedszkolaki poznały wiedźmę Praksedę, Mc Kopciuszka i Zieloną Kapucynkę. 3 grupy maluchów z uwagą wysłuchały nieznanej im dotychczas historii i nagrodziły szóstoklasistów gromkimi brawami. Na zakończenie Czerwony Kapturek i Zielona Kapucynka wręczyły uważnym słuchaczom słodkości oraz misiowe zakładki do książek, mające zachęcić przedszkolaki do nauki czytania.

jas

galeria zdjęć

KSIĄŻKA CHARYTATYWNA DZIECI DZIECIOM

Do konkursu zostały wyslane 4 prace: Piotra Sieńko 7b, Marleny Mikrut 7b, Patryka Mikrut 7b oraz Weroniki Zbylut 6a.

Piotr Sieńko 7b

Marlena  Mikrut 7b

 Patryk  Mikrut 7b

Weronika Zbylut 6a.

 

 Posted by at 14:36