Akcje i imprezy SU w roku szkolnym 2019/2020

 

Wrzesień

„Nie hejtuj”

Od 23-27 wrześniu w naszej szkole obchodzony był Tydzień Dobrego Słowa.   Akcja, miała na celu  walkę z nietolerancją i mową nienawiści. Chcemy, aby w naszej szkole na stałe  zagościło dobre słowo, wzajemny szacunek i tolerancja wobec każdego. W ramach kampanii zachęcaliśmy do podzielenia się dobrym słowem z koleżankami, kolegami i nauczycielami, przy użyciu karteczek znajdujących się na terenie całej szkoły.

W ramach akcji ogłoszony został konkurs, pt. ,,Weź nie hejtuj, weź się przytul”. Zadaniem było stworzenie mema bądź komiksu, który zachęcał do dzielenia się dobrym słowem, uczył szacunku, wzajemnej tolerancji i akceptacji oraz nakłaniałby innych do zaprzestania hejtu. Wyróżnienia otrzymały Julia Warsiewicz (5f) oraz Lena Pycia (1c).

Pamiętaj słowa mają ogromną moc!

Uśmiech i dobre słowo nic nie kosztują 🙂

galeria zdjęć

linia-ruchomy-obrazek-0353

„Dzień Chłopaka”

W tym dniu (30.09.2019 r.) uczniowie wchodząc do szkoły wyróżniali się eleganckim, a często nawet galowym ubiorem. Na korytarzach widać było wielu „chłopaków” wystrojonych w szykowne spodnie oraz piękne koszule z krawatami lub muchami. Z okazji tego święta nauczyciele zwolnili „młodych elegantów” z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.

linia-ruchomy-obrazek-0353

Październik

 

W środę 9.10.2019 r. w naszej szkole miała miejsc II Gala rozdania  Nauczycielskich Oscarów. Symboliczne statuetki wręczane były w ośmiu kategoriach, a zwycięzcami okazali się:

ZŁOTY WYKŁADOWCA (nauczyciel, który prowadzi lekcje
w taki sposób, że przyciąga uwagę przez całą lekcję. Jego lekcje są tak ciekawe, że wiedza sama wchodzi nam do głowy)

Zwyciężczyni: pani Ewa Klimczyk

LUZAK ROKU (nauczyciel o największym poczuciu humoru , który żartami i dowcipami potrafi rozładować trudną sytuację na lekcji. Taki nauczyciel posiada duży dystans do siebie).

Zwycięzca: pan Tomasz Szkodziński

SOKOLE OKO (nauczyciel, posiadający bardzo wyostrzone zmysły, a w szczególności wzrok. Widzi wszystko, co dzieje w klasie. Nie prześliźnie się tu nawet niezauważona mucha, nie mówiąc już o odpisywaniu czegoś na sprawdzianie).

Zwycięzca: pan Tomasz Szkodziński

OAZA SPOKOJU (nauczyciel, który jest bardzo skupiony podczas zajęć i nigdy nie daje się wyprowadzić z równowagi)

Zwyciężczyni: pani Irena Kurowska

POKER FACE”(nauczyciel, który potrafi nas zaskoczyć, jest pozytywnie  nieprzewidywalny).

Zwycięzca: pan Tomasz Szkodziński

UŚMIECH ROKU(nauczyciel, który często się uśmiecha, zaraża swoim uśmiechem innych oraz sprawia, że dzień staje się lepszy)

Zwyciężczyni: pani Ewa Klimczyk

ZŁOTY ŚRODEK PRZEKAZU (nauczyciel, który potrafi w sposób krótki, jasny i zwięzły wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zadanie).

Zwyciężczyni: pani Teresa Bogacz

SERCE NA DŁONI (nauczyciel, który jest troskliwy, zawsze służy pomocą, poświęca swój wolny czas. Zawsze można do niego się zwrócić z każdym problemem).

Zwyciężczyni: pani Ewa Klimczyk

Galę poprowadzili Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Kamil Sikora z klasy 8c oraz Gabriela Antoniuk z klasy 8a.

Wszyscy uczniowie przed uroczystą akademią mieli prawo oddania głosu. Podczas uroczystości słychać było gromkie brawa oraz fanfary.

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy.

galeria zdjęć

linia-ruchomy-obrazek-0353

Listopad

„Schronisko”

Samorząd Uczniowski  w dniach 4-15 listopada przeprowadził zbiórkę żywności dla bezdomnych zwierząt z krakowskiego schroniska. Udało nam się zebrać wiele kilogramów karmy dla potrzebujących kotów i psów. Oprócz żywności, darczyńcy z klas 0-8 przynosili również; koce, materace, legowiska. Dary zostały przekazane do schroniska w dniu 20.11.2019 roku.  Pomysłodawczynią akcji była uczennica klasy 5d – Maja Górka.

linia-ruchomy-obrazek-0353

„Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia”

W listopadzie została przeprowadzano również charytatywna akcja zatytułowana „Miś”. Akcja polegała na zbiórce nowych: pluszaków, artykułów szkolnych (kredek, bloków, papierów kolorowych, farb, itp.), gier planszowych, książek, kolorowanek. Patronat nad akcją prowadzi Fundacja „Mam Marzenia”. Zebrane artykuły zostały przekazane pracownikom Fundacji (20.11.19 r.), a następnie ciężko chorym dzieciom z oddziałów onkologicznych krakowskich szpitali. Zbiórka została przeprowadzona we współpracy z wychowawcami świetlicy.

linia-ruchomy-obrazek-0353

„Dyskoteka andrzejkowa”

27-28.11.2019 r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. W pierwszym dniu zabawy uczestniczyły klasy 4-6, natomiast w kolejnym klasy starsze 7-8.

Dyskoteka co roku cieszy się dużą popularnością i wysoką frekwencja, szczególnie w klasach młodszych. Dzieci i młodzież bawiły się w rytm muzyki rozrywkowej, zarówno zagranicznej jak
i naszej polskiej. Niektórzy uczniowie mogli pochwalić się pięknymi strojami oraz zaskakującymi fryzurami specjalnie przygotowanymi na tę okazję.

Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski.

linia-ruchomy-obrazek-0353

Grudzień

„Odwiedziny Św. Mikołaja”

Święty Mikołaj dobrze wie, gdzie można znaleźć grzeczne dzieci, dlatego też szóstego grudnia zjawił się w naszej szkole. W asyście Aniołków – pomocników odwiedził zarówno pierwszoklasistów, jak i uczniów klas ósmych (przy czym niektórzy z nich, z racji wzrostu, patrzyli z góry na naszego świętego gościa). Mikołaj życzył wszystkim pięknych Świąt Bożego Narodzenia. W niektórych klasach wysłuchał wierszy lub piosenek, a odchodząc obdarowywał dzieci słodyczami. O rózdze w tym roku nie było mowy, więc zapewne święty Mikołaj stosuje się do popularnego powiedzenia „co złego, to nie my” i wierzy, że z wszelkich niedociągnięć planujemy się poprawić. Drogi nasz gościu, w przyszłym roku również pamiętaj, aby zaparkować swoje sanie przy naszej szkole! O to, w imieniu wszystkich uczniów apeluje Samorząd Uczniowski.

galeria zdjęć

linia-ruchomy-obrazek-0353

„Sprzedaż kartek bożonarodzeniowych”

W grudniu odbyła się sprzedaż kartek bożonarodzeniowych na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Podobnie jak w roku ubiegłym dzieci, rodzice, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły chętnie przyłączyli się do tej akcji. Zebrano 362 zł (więcej niż w roku 2018).

linia-ruchomy-obrazek-0353Góra Grosza

W dniach 25.11.2019r. – 02.01.2020r. w naszej Szkole przeprowadzono coroczną akcję Góra Grosza. Uczniowie zostali poinformowani o zbiórce przez swoich wychowawców, a także mogli zapoznać się z licznymi plakatami jakie Samorząd Uczniowski umieścił na terenie szkoły. Po raz kolejny nasi uczniowie oraz grono pedagogiczne wykazali się wielką ofiarnością i sercem licznie biorąc udział w akcji. Dzięki wspólnej zbiórce udało się zebrać 429,88zł, które zostały przekazane organizatorom. Oprócz przekazanej pomocy, która jest największą wartością akcji, tradycyjnie działania te przypomniały uczniom jak ważna w życiu jest empatia i wspólne działanie.

linia-ruchomy-obrazek-0353

Luty

 Poczta walentynkowa

Tuż po powrocie z ferii zimowych nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w akcji Poczty Walentynkowej . Akcja odbyła się w dniach od 10.02 do 14.02. Chętni uczniowie mogli wrzucać swoje walentynki do specjalnie oznakowanej skrzynki, wcześniej odpowiednio je adresując. Akcja miała na celu promowanie pozytywnych postaw oraz budowanie empatii w naszej szkole. W dniu Świętego Walentego wszystkie listy zostały dostarczone adresatom przez specjalnych wysłanników Samorządu Uczniowskiego. Przekazano w sumie 78 walentynek, które wywołały  wiele uśmiechów i radości.

linia-ruchomy-obrazek-0353

 Dzień pączka

Podobnie jak w roku ubiegłym, w naszej szkole zorganizowany został Tłusty Czwartek. Wydarzenie to miało miejsce w środę 19 lutego. Akcja polegała na tym, że za symboliczną kwotę można było zakupić pączki. Uczniowie mieli do wyboru wiele smaków. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zebrane pieniądze przeznaczono na cele charytatywne.

linia-ruchomy-obrazek-0353

Dyskoteka walentynkowa

W drugiej połowie miesiąca odbyła się dyskoteka walentynkowa dla chętnych uczniów z klas4-6. Dzieci bawiły się wspaniale, tańcząc i skacząc, każde we własnym rytmie.

linia-ruchomy-obrazek-0353

Marzec

Dzień Kobiet

W ramach corocznych obchodów Dnia Kobiet, Samorząd Uczniowski  reprezentowany przez Przewodniczącego SU Kamila Sikorę przygotował, a następnie odczytał życzenia, których adresatem były Panie Nauczycielki oraz wszystkie uczennice szkoły. Dodatkowo w dniu swojego święta wszystkie uczennice były zwolnione z odpowiedzi ustnej oraz niezapowiedzianych kartkówek.

linia-ruchomy-obrazek-0353

Czerwiec

Księga Pomysłów Sp nr 144
Pierwszego czerwca, wraz z życzeniami z okazji Dnia Dziecka, uczniowie otrzymali informacje o nowej zabawie. Zaproponowano stworzenie Księgi Pomysłów Sp144, aby mógł​ powstać bank propozycji na ciekawe wykorzystanie czasu spędzanego w domu. Chętni mogli wziąć udział w konkursie przesyłając swoje pomysły poprzez uzupełnienie przygotowanych
i wysłanych wcześniej zdań (przez dziennik elektroniczny Librus).
Wyniki konkursu oraz pomysły i propozycje uczniów umieszczone zostaną na stronie internetowej szkoły, a nagrody zostaną dołączone do odbieranych świadectw.

Było to jedyny konkurs Samorządu Uczniowskiego przeprowadzony online podczas pandemii koronawirusa.

linia-ruchomy-obrazek-0353

 

 Posted by at 12:38