Akcje i imprezy SU – rok szkolny 2016/2017

 

„ZGRANA KLASA”

szkola bez przemocy

Samorząd Uczniowski prowadzi całoroczną rywalizację klas IV-VI o tytuł „Zgranej klasy”. Uczniowie uczestniczą w zmaganiach o tytuł „Zgranej klasy” przez cały rok szkolny. Samorząd przyznaje klasie punkty według regulaminu i wpisuje je w tabelę rywalizacji klas. Zmagania zostaną podsumowane na koniec pierwszego półrocza i na zakończenie bieżącego roku szkolnego.

AKCJA „DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI”ksiazki

Akcja „DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Wszystkich zapraszamy do systematycznego odwiedzania kącika z książkami, który znajduje się na I piętrze. Każdy może wybrać sobie książkę i ją przeczytać. Jeżeli macie w domu książki, których już nie potrzebujecie, nie wyrzucajcie ich tylko przekażcie na akcję „Drugie życie książki”.

AKCJA „ZBIÓRKA MAKULATURY”

makulatura

Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę makulatury w dniach 19.09.2016-23.09.2016. Uzyskana kwota zostanie przeznaczona na zakup artykułów papierniczych potrzebnych do organizacji konkursów, akcji, imprez oraz zakup nagród dla uczniów biorących udział  w konkursach i akcjach organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

WYNIKI ZBIÓRKI MAKULATURY – WRZESIEŃ 2016

Najwięcej makulatury przynieśli:

Katarzyna Ludwa klasa Vd – 148 kg

Karolina Luty klasa VIe- 148 kg

Alicja Korczyńska klasa IIe – 100 kg

Patryk Woźniak klasa VIa – 92 kg

 

KLASA WYNIKI ZBIÓRKI
0a 20 kg
1b 44 kg
2a 157 kg
2b 36 kg
2c 23 kg
2d 25 kg
2e 138 kg
3a 79 kg
3b 95 kg
3c 15 kg
3d 126 kg
3e 18 kg
3f 5 kg
4a 50 kg
4b 56 kg
4c 59 kg
4d 116 kg
4e 134 kg
5a 107 kg
5b 49 kg
5c 125 kg
5d 148 kg
6a 97 kg
6b 69 kg
6c 143 kg
6d 44 kg
6e 148 kg
6f 36 kg

„POSZUKIWANIA  JESIENI”

jesien

„POSZUKIWANIA  JESIENI”  to dzień tematyczny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W naszej szkole klasy IV-VI szukały Jesieni w poniedziałek 26 września. W tym dniu uczniowie musieli odszukać strażników jesieni i rozwiązać zadania, które przygotowali. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i udało się! W tym roku Jesień lubi czytać, więc znaleźliśmy ją w bibliotece szkolnej. Na długie jesienne wieczory najlepsza jest książka. Zachęcamy wszystkich do czytania . Naprawdę warto!

WYNIKI AKCJI „POSZUKIWANIA JESIENI”

KLASA PUNKTY
4a 20
4c 17
4d 17
4e 20
5a 16
5b 13
5d 20
6a 10
6b 15
6d 10
6f 20

DZIEŃ CHŁOPAKA

chlopiec

DZIEŃ CHŁOPAKA był kolejną inicjatywą dziewczyn z Samorządu Uczniowskiego. Z tej okazji chłopcy z klas IV-VI mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i kreatywności w „Konkursie Niespodziance”. Mile widziane w tym dniu były eleganckie stroje oraz krawaty lub muszki. Do wspólnej zabawy mogły również dołączyć dziewczyny i ubrać się stosownie do okazji. Podczas przerw były robione pamiątkowe zdjęcia.

„ZNAJDŹ SWOJEGO ZWIERZAKA”

zwierzak

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt  Samorząd zaprosił uczniów klas IV-VI do wspólnej zabawy „ZNAJDŹ SWOJEGO ZWIERZAKA”. Klasy przygotowały portret swojego ulubionego zwierzaka. Prace formatu A4 mogły być wykonane z różnych materiałów plastycznych. W środę 5 października wszystkie zwierzaki zostały ukryte na terenie szkoły. Zadaniem klas było odszukanie swojego pupila. Ulubione zwierzaki uczniów klas IV-VI  można było oglądać na wystawie „Nasze ulubione zwierzaki”.

WYNIKI AKCJI

„ZNAJDŹ SWOJEGO ZWIERZAKA”

KLASA PUNKTY
4c 18
4d 18
5b 15 
6a 20
6b 19
6c 19
6e 20

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

dzien-nauczyciela

14 października obchodziliśmy ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ. Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów do zabawy „NASI NAUCZYCIELE –WSPOMNIENIA  Z DZIECIŃSTWA”. Na parterze zostały umieszczone zdjęcia nauczycieli z dzieciństwa. Zadaniem uczniów było rozpoznanie, który nauczyciel jest na zdjęciu. Konkurs wszystkim bardzo podobał się i dostarczył wiele emocji.

 DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

zyczliwosc

W poniedziałek 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Z tej okazji Samorząd  zaprosił uczniów klas 0-VI do stworzenia wspólnego DRZEWA ŻYCZLIWOŚCI. Drzewo składało się z „POMOCNYCH DŁONI” wszystkich uczniów naszej szkoły. Zadaniem klas było estetyczne ozdobienie i podpisanie otrzymanych papierowych dłoni. Do wykonania prac można było wykorzystać różne materiały plastyczne. Samorząd ogłosił również konkurs na wiersz o życzliwości.

Wyniki konkursu

WIERSZ O ŻYCZLIWOŚCI 

I miejsce

Marlena Mikrut VIb

 Wyróżnienie

Julia Bębenek IIa

Bartosz Guzik IIa

Bartłomiej Kowalik IIa

Wiktoria Wawro IIa

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

dysko

Samorząd Uczniowski zorganizował 22 listopada dyskotekę andrzejkową dla klas IV-VI. Podczas dyskoteki były odczytywane specjalnie przygotowane dedykacje dla klas. Każda klasa IV-V wylosowała jedną klasę, dla której przygotowała dedykacje wraz z utworem muzycznym. Dodatkowo klasa VIb w ramach własnej inicjatywy przygotowała i przeprowadziła konkursy.

WYBORY RZECZNIKA PRAW UCZNIA

wybory

W dniu 02.12.16r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 w Krakowie Samorząd Uczniowski zorganizował  wybory Rzecznika Praw Ucznia. Uczniowie z klas IV, V i VI głosowali na wybranego przez siebie nauczyciela.  

Rzecznikiem Praw Ucznia został pan Sebastian Pietrykowski.

Rzecznik Praw Ucznia to nauczyciel wybierany przez uczniów.

Można się do niego zwrócić  w każdej sprawie.

Jest mediatorem w sytuacjach spornych, trudnych i nietypowych.

Zawsze pomoże i doradzi.

MIKOŁAJKI

mikolajPod choinką są prezenty
Każdy prezent jest zamknięty
Każdy prezent na mnie zerka
Bym rozwinął go z papierka.


Wyobraźnią już rysuję
Co tam w środku się znajduje?
Może misiek, klocki może…
Ale… jeśli w tych paczuszkach
Dwa cukrowe są jabłuszka?!

Jeśli jest tam misio mały
Co zielone ma sandały?!
Może są tam cukiereczki
I orzeszki i książeczki…!

6 grudnia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj. Odwiedził wszystkich uczniów i częstował dzieci cukierkami. Pomagały mu w tym przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, które wcieliły się w role aniołków. Wszystkie dzieci w tym dniu miały uśmiech na twarzy oraz dobry humor.

zapraszamy do galerii

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

Samorząd Uczniowski włączył w ogólnopolską akcję „Gwiazdka dla zwierzaka”, zbierając żywność dla zwierzaków z krakowskich schronisk. Zebraliśmy ponad 32 kg suchej karmy  dla psów, 28 kg suchej karmy dla kotów oraz ponad 21 kg konserw dla psów, 13 kg konserw dla kotów.

Dziękujemy za włączenie się do akcji!

DZIEŃ MASKI KARNAWAŁOWEJ

maska

23 stycznia Samorząd Uczniowski zaprosił klasy IV-VI do wspólnej zabawy i udziału w dniu tematycznym „DZIEŃ MASKI KARNAWAŁOWEJ”. Uczniowie mogli przyjść  do szkoły w specjalnie przygotowanych maskach karnawałowych, które wykonali dowolną techniką oraz wykorzystali różne materiały plastyczne. Ogłosiliśmy również konkurs na najbardziej oryginalną maskę karnawałową. Najpiękniejsze prace  można było oglądać  na wystawie „MASKA KARNAWAŁOWA”.

WYNIKI KONKURSU MASKA KARNAWAŁOWA

NAJCIEKAWSZE  MASKI  KARNAWAŁOWE WYKONALI:

 Karolina Boratyńska 4e

Laura Domagała 4e

Emilia Sztaba 4d

Gabriela Kluba 4d

Franciszek Potaczek 4d

Sandra Mars 6f

 GRATULUJEMY!

WALENTYNKI

walentynki14 lutego Samorząd Uczniowski zaprosił klasy IV-VI do wspólnej zabawy i udziału w dniu tematycznym „Walentynki”. Z tej okazji uczniowie przyszli ubrani w kolor czerwony.  Mile widziane były także serca jako element stroju. Ogłosiliśmy konkurs „Co wiesz o walentynkach?”. Pytania konkursowe były umieszczone na tablicy Samorządu, a kartkę  z odpowiedziami należało wrzucić do skrzynki z serduszkami.                    

Każdą  klasę prosiliśmy o przygotowanie czerwonego serca formatu A3 z pięknym, dużym napisem LUBIĘ CIĘ w różnych językach świata. Serca stworzyły nam wystawę walentynkową.

IV a –  język niemiecki                   IV b – język rosyjski

IV c – język hiszpański               IV d – język francuski

IV e – język japoński                        V a – język łaciński

V b – język włoski                          V c – język szwedzki

V d – język czeski                        VI a – język portugalski

VI b – język chiński                        VI c – język bułgarski

VI d – język angielski                          VI e – język duński

VI f – język słowacki

Wyniki konkursu „Co wiesz o walentynkach ?”

I miejsce

Alicja Gajewska VIf

Karina Szot VIf

DZIEŃ KOBIET

Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego zorganizowali „Dzień Kobiet”. Z tej okazji przygotowali dla wszystkich dziewczyn z klas IV-VI niespodziankę. Każda dziewczynka otrzymała słodki upominek oraz specjalnie przygotowaną przez chłopców kartkę  z życzeniami.

By się spełniły Twoje życzenia

By się ziściły Twoje marzenia

By uśmiech często gościł na Twojej twarzy

Byś zdobyła w życiu, szczyt swoich marzeń

Wszystko co chciałabyś

By się zdarzyło

Wszystko czego pragniesz

By Twoim było…

KOLOROWA WIOSNA

wiosna„Z pączków liście się rozwiną

   i zielenią buchną drzewa!

    Cały świat się zazieleni

   i rozkwitnie, i rozśpiewa!”

 

21 marca Samorząd Uczniowski zorganizował dzień tematyczny „KOLOROWA WIOSNA”. W naszej szkole zakwitły wiosenne kwiaty, co jak wiecie jest zwiastunem wiosny. Każda klasa w tym dniu przebrała się za wylosowany kwiat.

Dzień tematyczny był przygotowany wraz z Małym Samorządem Uczniowskim.

KLASA WYLOSOWANY KWIAT PUNKTY
4a czerwona róża 12
4b żonkil 0
4c forsycja 16
4d fiołek 7
4e azalia 0
5a tulipan 17
5b przebiśnieg 5
5c liliowy bez 0
5d krokus 0
6a szafirek 7
6b stokrotka 12
6c hiacynt 9
6d konwalia 0
6e różowa magnolia 0
6f pierwiosnek 16


Akcja Charytatywna KSIĄŻKI DLA HOSPICJUM

W marcu Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną „Zbiórka książek na rzecz Hospicjum ”. Celem akcji była pomoc Hospicjum dla dzieci im. ks. Józefa Tischnera. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do akcji. Uzbieraliśmy bardzo dużo książek, które przekazaliśmy fundacji pomagającej podopiecznym hospicjum.

DSC04076

Dziękujemy za włączenie się do akcji!

Akcja Charytatywna SZKOŁO POMÓŻ I TY

W marcu Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną „ SZKOŁO POMÓŻ I TY”. Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję  „Szkoło Pomóż i Ty” na rzecz fundacji „Pomóż i Ty”. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 19-letniemu Danielowi Czerniak, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe.

W tych dniach podczas przerw na I piętrze obok tablicy ogłoszeń  przedstawiciele samorządu sprzedawali  „karteczki cegiełki”. Cegiełkę na rzecz fundacji można było kupić za 1 zł.

Dzięki akcji zebraliśmy 45 zł, które przekazaliśmy fundacji „Pomóż i Ty”.

Dziękujemy za włączenie się do akcji!

Akcja Charytatywna KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA HOSPICJUM

W kwietniu Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną „KARTKA ŚWIĄTECZNA”  dla Hospicjum im. św. Łazarza w KrakowieChętni uczniowie mogli wykonać dowolną techniką kartkę świąteczną. Wszystkie wykonane prace zostały przekazane podopiecznym hospicjum. 

Akcja Ekologiczna

ZBIÓRKA ZUŻYTCH TELEFONÓW

baterie

 Samorząd Uczniowski włączył się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte, stare i uszkodzone telefony komórkowe są przekazywane do profesjonalnego recyklingu. W naszej szkole Samorząd prowadził zbiórkę telefonów w kwietniu i maju. Wspólna ogólnopolska akcja, do której przyłączyliśmy się miała na celu promowanie postaw    i nawyków ekologicznych wśród uczniów. Honorowy patronat nad akcją objął pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

„PRZYSTANEK PLANSZÓWKA”

planszowka

W środę 31 maja z okazji dnia dziecka Samorząd Uczniowski zorganizował dzień tematyczny „Przystanek Planszówka”. Do udziału we wspólnej zabawie zaprosiliśmy klasy IV-VI. Przystanki z ciekawymi grami były rozstawione na szkolnym boisku. Uczniowie mogli w tym dniu miło spędzić czas przy grach „bez prądu”, sprawdzić swoją wiedzę oraz zrelaksować się.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

NA ROK 2017/ 2018

wybory

Każda klasa IV, V i VI wystawiła maksymalnie dwóch kandydatów do pracy  w Samorządzie Uczniowskim na przyszły rok szkolny. Kandydaci przygotowali prezentację w formie plakatu.

Samorząd kończący kadencję przeprowadził 29 maja wybory przewodniczącego nowego Samorządu Uczniowskiego zbierając głosy we wszystkich klasach III, IV, V i VI. Nie można było głosować na przedstawiciela z własnej klasy.

A oto wyniki przeprowadzonych wyborów:

PRZEWODNICZĄCA

Marlena Mikrut VIb

ZASTĘPCY 

Piotr Cholewa IVc

Mateusz Warmus VIf

Kacper Guzik VIc

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW!

 Posted by at 19:56