Rok szkolny 2020/2021

 

Wrześniowe świętowanie

22 września 2020 r. realizowaliśmy   zadanie  w ramach budżetu Obywatelskiego 2020 r. pod  nazwą  ,,Familiada-żyj zdrowo i wesoło”.  Głównym punktem programu był bieg na orientację połączony z konkursem wiedzy dotyczącym Patrona Szkoły. Uczniowie otrzymali mapki Parku Mistrzejowickiego z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Zadaniem uczniów było odpowiedzieć prawidłowo na przygotowane pytania i zmieścić się w wyznaczonym limicie czasu.  Równocześnie na boisku do siatkówki obywał się turniej piłki siatkowej, a na terenach zielonych szkoły konkurencje rekreacyjne połączone z quizem dotyczącym zdrowego stylu życia. Uczniowie wykonali również plakaty pod hasłem ,,Bądź zdrów- trzymaj formę”.

Włożonym wysiłkiem fizycznym i wiedzą w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły uczciliśmy pamięć  Bohaterów Września 1939.

Podczas ,,Familiady” zaakcentowaliśmy również  jubileusz XXX- lecia Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Mistrzejowice- Północ”.

Uczestnicy ,,Familiady” zostali nagrodzeni upominkami rzeczowymi, okolicznościowymi  medalami i butonami. Otrzymali także słodkie upominki.

Wszystkie działania  przebiegały z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa i zaleceń sanitarnych pod nadzorem sędziów, nauczycieli i wolontariuszy.

galeria zdjęć

Familiada

NIEPODLEGŁOŚCIOWE  ŚWIĘTOWANIE NA  SPORTOWO

W dniu 4 listopada 2020 r. uczniowie klas III naszej szkoły uczcili 102 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczestnictwem w grach i zabawach siatkarskich pod nazwą  ,,Zabawa na 102”.

Dzieci miały możliwość doskonalenia elementów oraz rywalizacji w grach z zastosowaniem piłki siatkowej.

Wszyscy uczestnicy  otrzymali upominki z akcentami patriotycznymi oraz słodycze, które ufundowała Gmina Miejska Kraków, Rada Dzielnicy XV i Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Mistrzejowice- Północ”.

Zawody odbywały się w małych grupach, z zastosowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

galeria zdjęć

AKCJA CHARYTATYWNA KLASY 6D

W ostatnim czasie klasa 6 d przyłączyła się do akcji charytatywnej na rzecz mieszkańców Zakładu Opiekuńczo Leczniczego Serdeczna Troska, a konkretnie oddziału paliatywnego, mieszczącego się na os. Złotej Jesieni 5. Do udziału w akcji zachęciła mnie mama, a ja zachęciłem klasę. Całą akcją dowodziły Pani Beata i Pani Magda, które już nie pierwszy raz ją organizowały. Najważniejszym punktem akcji było przygotowanie kartek z życzeniami świątecznymi wykonanymi przez dzieci, dlatego zareklamowałem akcje na godzinie wychowawczej. Pomimo faktu, że do inicjatywy włączyło się tylko kilka osób, udało się nam przygotować 13 kartek. Własnoręcznie wykonane kartki były najistotniejszym elementem, ponieważ trafiły w ręce osób starszych i chorych, które szczególnie w tym roku z racji pandemii nie miały możliwości kontaktu z bliskimi. Inne osoby w ogóle nie posiadają bliskich, wiec ten czas dla nich często jest dość trudny. Nasze kartki przyczyniły się do wywołania uśmiechu i radości na ich twarzach. Dodatkowo w miarę możliwości prosiłem o rzeczy pierwszej potrzeby, gdyż środki finansowe, jakimi dysponują mieszkańcy, są dość skromne, a po zakupieniu leków, często nie starcza na również istotne artykuły higieniczne, że o sprawianiu jakiejś małej przyjemności nie wspomnę. Udało nam się zebrać wiele artykułów pierwszej potrzeby, takich jak: żele do mycia, pianki do golenia, maszynki jednorazowe do golenia, chusteczki mokre, kremy i balsamy, maseczki ochronne jednorazowe i wiele innych. Dodatkowo zgromadziliśmy trochę słodyczy: miękkie ciasteczka, ptasie mleczko, czy galaretki w czekoladzie. Ze względu na obecną sytuację, nie mogliśmy osobiście dostarczyć darów, ale za pośrednictwem Pań które koordynowały akcja. Bardzo dziękuję za udział koleżanek i kolegów z klasy  oraz naszych wychowawców.

Marek Pawlikowski

galeria zdjęć


 Posted by at 19:42