Akcje i imprezy SU w roku szkolnym 2017/2018

 

DZIEŃ CHŁOPAKA – DZIEŃ DŻENTELMENA 

chlopak

Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego zorganizowały dzień tematyczny z okazji Dnia Chłopaka. Najpierw dziewczynki w każdej klasie wybrały jednego chłopca „dżentelmena”, który później rywalizował o to miano z przedstawicielami innych klas. Uczniowie uczestniczyli w kilku konkurencjach tj. przyszywanie guzika, rozpoznawanie marek samochodów, narzędzi, wykazywali się wiedzą z zakresu savoir vivre, czy w końcu musieli rozpoznać nazwę i przeznaczenie dziewczęcych kosmetyków. Oceniony został również elegancki strój chłopców. Wszyscy chłopcy dzielnie stawili czoła tym wyzwaniom, a tytuł szkolnego dżentelmena zdobyli:

Piotr Cholewa z klasy V c

i

Szymon Kardas z klasy VII b

WYNIKI AKCJI ZBIÓRKA MAKULATURY WRZESIEŃ

0b-37 kg

1a-14 kg

1b-20 kg

1d-46,5 kg

2a-6 kg

2b-65 kg

3a-56,5 kg

3b-35 kg

3c-53,6 kg

3e-70 kg

4a-59 kg

4b-120 kg

4d-243 kg

4e-20 kg

4f-25 kg

5a-69,5 kg

5b-37 kg

5c-147 kg

5d-110,5 kg

5e-188 kg

6a-286 kg

6b-70 kg

6c-83 kg

6d-159 kg

7a-83,5 kg

7b-105 kg

7c-83 kg

7d-16 kg

7e-122 kg

7f-19 kg

 

Najwięcej makulatury przynieśli:

Maciej Majka 4d – 209 kg

Krzysztof Góral 6a – 120 kg

Karolina Luty 7e – 90 kg

Dziękujemy za włączenie się do akcji !!!

DYNIOWY DZIEŃ

31 października obchodziliśmy w szkole Dzień Dyniowy. Uczniowie z każdej klasy przygotowali dynie, które udekorowały nasze korytarze na ten dzień. Zrobiło się pięknie pomarańczowo. Również dzięki temu, że wiele osób przyszło do szkoły ubranych w ten energetyczny kolor.

Został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy przepis na potrawę z dyni. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością, jak również włożyli wysiłek w to, by prace były pięknie ozdobione.

 

Wyniki konkursu: 

I miejsce – Daria Dubiel 6a oraz Marlena, Patryk Mikrut 7b

II miejsce – Brajan Piszczkiewicz 4c oraz Gabriela Orzechowska 6b

III miejsce – Julia Filipowska 4f 

Zwycięzcom gratulujemy!

dyniowy dzien

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ- „WESOŁY DZIEŃ SZKOŁY”

Tegoroczne obchody Święta Edukacji Narodowej upłynęły pod znakiem wyzwań i dobrego humoru.  Uczniowie klas 4- 7 wytrwale brali udział w Edukacyjnych Podchodach: rozwiązywali krzyżówkę, co nie było łatwe, ponieważ część haseł została ukryta na terenie szkoły, a reszta spoczywała w rękach Pana Dyrektora i Pań Bibliotekarek. Aby dostać pytania, należało… opowiedzieć dowcip. Na szczęście przetłumaczenie rozwiązania krzyżówki- łacińskiej sentencji nie przysporzyło nikomu większych trudności. Oprócz wiedzy, wszyscy mieli okazję wykazać się pomysłowością: na przygotowanych planszach uczniowie mogli opisać m.in. swoją wymarzoną szkołę lub przedmiot lekcyjny. Jako, że Święto Edukacji Narodowej obchodziliśmy w tym roku na wesoło, spacerując szkolnymi korytarzami można było poczytać „perełki” z uczniowskich zeszytów.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

Młodsi kontra Starsi.

Z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs „Czy znasz tą bajkę?” Fragmenty bajek z książek, telewizji i kina, były porozwieszane 6 listopada w różnych miejscach naszej szkoły. Zadaniem każdej klasy IV – VII, było wypisanie na kartce tytułów rozpoznanych bajek.

Uczniów klas I – III odwiedzili przedstawiciele Samorządu, odczytali im fragmenty bajek i poprosili o rozpoznanie ich tytułów.

Okazało się, że  zwyciężyli uczniowie młodsi. 21% KLAS 0 – III uzyskało 11 punktów, gdy tyle samo punktów uzyskało tylko
9 % klas IV – VII. Gdy podliczymy wszystkie zdobyte punkty w obu drużynach
i podzielimy je na ilość klas mogących brać udział w zawodach, to średnio każda klasa 0 – III uzyskała prawie 9 punktów, a klasa IV – VII 6 punktów. Jak widzicie liczby mówią same za siebie. Gratulujemy zwycięzcom.

A oto szczegółowe wyniki poszczególnych klas.

KLASY 0 – III

1 miejsce: klasa 3a, 3d, 3e – 11 p.

2 miejsce: klasa 3c – 10 p.

3 miejsce: klasa 0a, 1a, 1c, 1d, 3b, 3f – 9 p.

 4 miejsce: klasa 2b – 8 p.

 5 miejsce: klasa 0b, 1b, 2a – 6 p.

 KLASY IV – VII

 1 miejsce: klasy: 4e, 6a – 11 p.

 2 miejsce: klasy 4a, 4b, 4c, 4d, 5a, 5d, 5e, 6d, 7b – 10 p.

 3 miejsce: klasy 4f, 5c, – 9 p.

 4 miejsce: klasa 7f – 8 p.

 5 miejsce: klasa 6b, 6c – 6 p.

 Klasy, które nie uzyskały żadnego punktu: 5b, 7a, 7c, 7d, 7e.

Dziękujemy za wspólną zabawę

Samorząd Uczniowski

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Samorząd Uczniowski zorganizował dzień tematyczny: „DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI”. W ramach obchodów święta uczniowie klas IV- VII, dyrekcja oraz nauczyciele i pracownicy szkoły losowali „talony życzliwości”, na których umieszczono sentencje związane z tym dniem. Każdy mógł zatrzymać „talon” dla siebie lub przekazać go drugiej osobie, którą chciałby obdarować życzliwym słowem, dopisując na odwrocie kilka miłych słów.

ANDRZEJKI

„ANDRZEJKI” to kolejny dzień tematyczny w naszej szkole. Z tej okazji przedstawicielki samorządu z klasy Vd postanowiły przygotować dla uczniów naszej szkoły zabawy i wróżby andrzejkowe. Podczas długich przerw na pierwszym i drugim piętrze budynku umieszczono stanowiska „wróżbitów”. Dzieci, chcąc dowiedzieć się jaka może spotkać je przyszłość, miały możliwość skorzystać z metaforycznych przepowiedni i zabawnych wróżb. Przygotowano także „napój z dystansu do siebie” oraz „eliksir dobrego humoru”. Choć zabawę traktować należało z lekkim „ przymrużeniem oka”, cieszyła się ona ogromną popularnością wywołując uśmiechy na twarzach uczniów.

piatki AKCJA „BICIE

REKORDU NA NAJWIĘCEJ PIĄTEK I SZÓSTEK”

W dniach 14.11.17-17.11.17 odbyła się akcja dla klas IV-VII „ Bicie rekordu na najwięcej piątek i szóstek” z odpowiedzi ustnej. Akcja została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Bicia Rekordów. Za każdą otrzymaną piątkę klasa otrzymała 7 punktów, a za szóstkę 10 punktów.  Oceny z odpowiedzi ustnej były wpisywane na KARTĘ SZKOLNEGO REKORDU.

WYNIKI AKCJI

KLASA ILOŚĆ PIĄTEK ILOŚĆ SZÓSTEK PUNKTY
4c 10 7 140
4d 4 8 108
4e 7 9 139
4f 1 1 17
6a 2 0 14
6b 9 2 83
7b 3 0 21

GRATULUJEMY!

KARNAWAŁ  KOLORÓW

„KARNAWAŁ KOLORÓW” – 26 stycznia to dzień, w którym na naszych szkolnych korytarzach można było zobaczyć wszystkie kolory tęczy. Uczniowie z klas IV-VII  wybrali ze swojej szafy najbardziej kolorowe ubrania i założyli je do szkoły. Wszyscy wykazali się pomysłowością oraz poczuciem humoru. Atrakcją dla chętnych uczniów była możliwość zrobienia sobie kolorowego zdjęcia.

IMG_20180126_122744IMG_20180126_122815_BURST4

WALENTYNKI

 W dniu 08.02.18 odbył się dzień tematyczny dla klas IV-VII „Walentynki”. Nasza szkoła zaczerwieniła się, ponieważ uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły ubrani na czerwono.  Na korytarzach królował kolor różowy, czerwony i jego odcienie. Podczas przerw przedstawiciele Samorządu przeprowadzali wywiad na temat „Co wiemy o walentynkach?”.

KOLOROWA WIOSNA

W dniu 21.03.18 r. odbył się dzień tematyczny dla klas IV-VII „Kolorowa wiosna”.Uczniowie mieli możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat tej pory roku. Na tablicy Samorządu Uczniowskiego były wywieszone kwiaty, na których można było napisać: „Dlaczego lubicie wiosnę?”,  „Z jakimi symbolami kojarzy Wam się wiosna?”. Uczniowie mogli również wykonać ozdoby wiosenne, które ozdobiły naszą szkołę.

 

WESOŁE PRZERWY W RYTMIE MUZYKI I TAŃCA

taniec

W dniu 30.05.18 r. odbyła się akcja dla klas IV-VII „Wesołe przerwy w rytmie muzyki   i tańca ”. Z okazji dnia dziecka Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do spędzenia przerw w miłej i wesołej atmosferze. Podczas długich przerw na boisku szkolnym można było posłuchać muzyki oraz potańczyć.

TYDZIEŃ FILMOWY

W dniach 18.06.18 r.- 21.06.18 r. odbyła się akcja dla klas IV-VII „Tydzień filmowy”. Z okazji dnia dziecka chętne klasy mogły obejrzeć jeden wybrany przez siebie film.  W porozumieniu z wychowawcą wybrali jeden tytuł i ustalili termin, w którym będą oglądali wybrany film. Za organizację akcji w danej klasie byli odpowiedzialni przedstawiciele Samorządu.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK 2018/ 2019

samorząd-uczniowski-(1)

Samorząd kończący kadencję przeprowadził w dniach 28-30 maja wybory przewodniczącego nowego Samorządu Uczniowskiego zbierając głosy we wszystkich klasach III, IV, V, VI   i VII. Nie można było głosować na przedstawiciela z własnej klasy.

A oto wyniki przeprowadzonych wyborów:

PRZEWODNICZĄCY

Kacper Guzik VII c  

Zastępcy

 Filip Gaweł V c

Mateusz Warmus VII f

Jakub Kubica VII d

Marlena Mikrut VII b

 Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 Posted by at 19:37