Akcje i imprezy SU Rok szkolny 2012/2013

 

przeprowadzone przez Samorząd Szkolny

 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

15 października 2012 r. z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej uczniowie klas IV –VI przygotowali krótką inscenizację. Odwiedzali oni każdą klasę, prezentując scenki, które w zabawny sposób przedstawiały życie szkoły. Przedstawienie połączone było z życzeniami i drobnymi upominkami dla nauczycieli.

            Serdecznie dziękujemy aktorom: Magdalenie Czekaj (nauczyciel w-fu), Dawidowi Dubielowi (Mały Książę), Julii Formas (Afrodyta), Weronice Gaj (nauczyciel matematyki), Oliwii Gurgul (Atena), Wiktorowi Klubie (Wojciech Cejrowski), Dawidowi Knapikowi (gitarzysta), Grzegorzowi Korzeniakowi (spóźniony uczeń), Damianowi Krawczykowi (prowadzący, akordeon), Oliwii Nowak (Ania z Zielonego Wzgórza), Erykowi Nowickiemu (Tomek Sawyer), Michałowi Olesińskiemu (gitarzysta), Dawidowi Szafrańskiemu (Hamlet), Kindze Świętoń (spóźniona uczennica) za doskonałe wcielenie się w role i wprawienie wszystkich w dobry nastrój oraz wszystkim innym uczniom, którzy pomogli w przygotowaniu upominków.

Zapraszamy do Galerii

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Obchodzony 21. listopada Światowy Dzień Życzliwości zawitał również do naszej szkoły, tym razem pod postacią „ Koła Życzliwości”. Każdy mógł nim zakręcić i wylosować upominek. Wśród nagród były: berło dobrego humoru, garść życzliwości, zaczarowany ołówek, zapisywacz miłych słów, łapacz radosnych myśli, wymazywacz smutków oraz amulety przyjaźni. Zabawa dostarczyła wszystkim  dużo rozrywki i radości oraz zapewniła dobry nastrój na cały dzień.

Zapraszamy do Galerii

WYBORY RZECZNIKA PRAW UCZNIA

W dniach 4.12 i 5.12 Samorząd Uczniowski zorganizował  wybory Rzecznika Praw Ucznia. Uczniowie klas IV-VI głosowali na wybranego przez siebie nauczyciela. Rzecznikiem Praw Ucznia została pani Halina Wawrzeniec.

Rzecznik Praw Ucznia to nauczyciel wybierany przez uczniów. Można się do niego zwrócić  w każdej sprawie. Jest mediatorem w sytuacjach spornych, trudnych i nietypowych.

 Zawsze pomoże i doradzi.

„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”

Uczniowie naszej szkoły jak co roku włączyli się również w ogólnopolską akcję, zbierając żywność dla zwierzaków z krakowskich schronisk.

Zebraliśmy 192 kg  karmy dla psów i 62 kg dla kotów. Do tego 23 zabawki, posłania i przysmaki oraz 28 obroży, smyczy i kagańców dla zwierząt. Do tej akcji włączyły się wszystkie klasy. Najwięcej zebrały klasy 2b, 3a, 2a, 3e, 6f, 6d i 4c.

„GÓRA GROSZA”

Przeprowadziliśmy także akcje: Góra Grosza i Gwiazdka dla zwierzaków. Po raz kolejny wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „Góra Grosza”, której celem było zbieranie monet groszowych przeznaczonych na rodzinne domy dziecka. Zebraliśmy 834,69zł. Największym zaangażowaniem wykazały się klasy 3a, 5c  i 6c.

KONKURS „ŚWIĄTECZNE PUZZLE”

Sekcja informacyjno – prasowa wraz z kółkiem dziennikarskim przygotowała audycję z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W celu podtrzymania rywalizacji między klasami zorganizowaliśmy również konkurs.                   

W dniach 17.12 i 18.12 Samorząd zaproponował  konkurs „ Świąteczne Puzzle”. Zadaniem uczniów było ułożenie przysłów związanych z Bożym Narodzeniem  i Nowym Rokiem. Na I i II piętrze zostały przypięte fragmenty  przysłów związanych z Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem. Trzeba je było odszukać, zapisać na kartce i wrzucić do skrzynki umieszczonej przy tablicy ogłoszeń. W Konkursie brało udział 20 uczniów z klas: IVe, Ve, Va, Vc, VIc i VIe.

 Spośród wszystkich autorów prawidłowych odpowiedzi wylosowaliśmy trzy osoby, które nagrodziliśmy. Szczęście w losowaniu mieli: Julia Jędrzejewska klasa IVe, Alicja Gniadek klasa VIc i Eryk Nowicki klasa VIc.

KONKURS „ NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA”

Samorząd Uczniowski przed świętami zorganizował dla uczniów konkursy. Ocenialiśmy wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne. Wszystkie klasy IV-VI pięknie przystroiły choinki ręcznie wykonanymi ozdobami np. łańcuchami, gwiazdkami i aniołkami. Uczniowie wykazali się aktywnością, zaangażowaniem i pomysłowością. Na szczególne wyróżnienie zasługiwały choinki w salach nr 23, 30, 36 i 42. Najpiękniejsze ozdoby choinkowe przekazaliśmy do Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

KONKURS „W KRAINIE ZWIERZĄT”

Uczennice z klasy 5e, działające w Samorządzie Uczniowskim: Weronika Baradziej, Pola Jędrecka, Marika Więch i Anna Wójcik, pod opieką pań Agnieszki Skotnickiej i Joanny Jurek, zorganizowały  konkurs „W krainie zwierząt”.  Przeprowadziły go w oddziałach zerowych Przedszkola Samorządowego „Pod Lipami” oraz w Przedszkolu nr 144. Konkurs przygotowany w formie parady kłamców dostarczył wiele emocji i dobrej zabawy. Dodatkową atrakcją dla dzieci były kostiumy, które wprowadziły wszystkich w klimat świata zwierząt. Dziewczynki przybliżyły również przedszkolakom rolę Samorządu Uczniowskiego i zaprosiły do naszej szkoły.

Zapraszamy do Galerii

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY NA WESOŁO

W tym roku witaliśmy wiosnę na wesoło. Każda klasa przebrała się za zwierzątko, które wylosowała. W szkole można było spotkać  m.in.: kangury, niedźwiedzie , papugi, psy, koty, króliki, lisy, pawie, pszczółki, tygrysy, pantery, kruki, żyrafy, lwy, zebry, motyle i biedronki. Było zabawnie, kolorowo i bajkowo.

Zapraszamy do Galerii

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK 2013/ 2014

Dnia 28 maja odbyła się prezentacja kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego na rok 2013/2014. Prezentacja kandydatów odbyła się w sali gimnastycznej.

Każda klasa IV i V wystawiła trzech kandydatów. Każdy kandydat przygotował dwuminutową prezentację ustną nie można było czytać z kartki oraz prezentację w formie plakatu. Samorząd kończący kadencję przeprowadził wybory przewodniczącego nowego Samorządu Uczniowskiego 29 maja, zbierając głosy we wszystkich klasach III, IV i V.

Największą liczbę głosów otrzymała Katarzyna Cholewa z klasy Vc. Zastępcami zostali Patrycja Wawro klasa Vb, Julia Stępień klasa Vc i Kacper Zając klasa Va.

 

                                                                    Gratulujemy

Zapraszamy do Galerii

DZIEŃ DZIECKA

W tym roku Dzień Dziecka ogłosiliśmy „Dniem bez jedynki”. Był to jednak czas wytężonej pracy umysłowej dla uczniów klas IV-VI. Samorząd Uczniowski w barwnych i wesołych przebraniach sprawdził wiedzę uczniów z różnych dziedzin. Pytania ukryte były w kolorowych balonikach. Trzeba było uruchomić pamięć, intuicję, spostrzegawczość i mieć odrobinę szczęścia. Uczniowie, którzy wykazali się wiedzą na szóstkę, mogli wylosować sobie nagrodę. Jeśli komuś się nie udało dostawał na pocieszenie cukierka. Dodatkową atrakcją w tym dniu była paczka słodkości dla każdego ucznia.

Zapraszamy do Galerii

 Posted by at 14:37