Rok szkolny 2017/2018

 

Wrzesień 2017

Ślubowane klas I

Dnia 4 września w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami  Integracyjnymi nr 144. Uczniowie zostali przyjęci do braci szkolnej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez wychowawców. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły. 

galeria zdjęć

Zielony zakątek

Hortiterapia – nie tak popularna jak inne terapie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, ale jakże wartościowa i bliska naturze. Polega ona na pracy związanej z utrzymaniem ogrodu – sadzeniu roślin i ich pielęgnacji. Pedagodzy specjalni wraz z chętnymi dziećmi postanowili wykorzystać dobroczynny wpływ ogrodoterapii na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka i założyli przyszkolny ogródek zwany „Zielonym zakątkiem”.

Nawiązując do jesiennej już aury zasadzili wrzosy i chryzantemy. Planują jeszcze posadzenie cebulek tulipanów, by móc w marcu wyczekiwać pojawienia się tych zwiastunów wiosny i cieszyć się ich pięknem. Efektem pierwszych zajęć hortiterapii jest wrzosowa rabata tuż przed wejściem do szkoły, którą można obejrzeć „na żywo” i na załączonych poniżej zdjęciach. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko się przyjęło.

galeria zdjęć

Dnia 17 września w 78 rocznicę ataku sowietów na Polskę, przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w obchodach tego wydarzenia. My jako uczniowie i nauczyciele Szkoły im. Bohaterów Września 1939 zostaliśmy wręcz zobowiązani by uczcić bohaterów tamtych czasów. Najlepszym streszczeniem niech staną się słowa Metropolity krakowskiego, które zostały wypowiedziane w czasie homilii: „Stanisław Wołoszczuk pisał m.in.: „Płakali Ci, którzy opuszczali polską ziemię oraz Ci, którzy ich żegnali i pozostawali na tej opuszczonej ziemi. Ten zgiełk i lament wzbudzał przygnębienie, żal i rozpacz. Widok był przygnębiający, żałosny wręcz żałobny. Najbardziej wzruszające było to, że tak cywile jak i żołnierze wkładali do swych toreb i portfeli kwiaty, liście z drzew. Zabierali źdźbła trawy oraz grudki polskiej ziemi”.

galeria zdjęć

Akcja „Sprzątanie Świata”

recykling

 W ramach tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” dwudziestu czterech zainteresowani przyrodą uczniów, wraz ze swoimi nauczycielami, wzięło udział w konkursie pod nazwą Krakowska Gra o Czystą Ziemię. Zajęcia polegały na spacerze (podchodach), podczas którego uczniowie poszukiwali zadań do rozwiązania. Zadania o tematyce ekologicznej zamieszczone były na tablicach ulokowanych w różnych miejscach, na ulicach Krakowa. Odnajdywanie punktów nie zawsze było  łatwe, dlatego była to bardzo atrakcyjna forma lekcji, która łączyła zabawę, kreatywne myślenie i wiedzę z ruchem na świeżym powietrzu. Rozwiązania odszukanych zadań zostaną przez uczniów spisane i wysłane na konkurs, w którym jury oceni poprawność odpowiedzi.

galeria zdjęć

ZELONA SZKOŁA KLAS 3A I 3D

W ostatnim tygodniu września wyjechaliśmy na zieloną szkołę do Soli. Na miejscu czekało nas wiele atrakcji: spacery po okolicy, wycieczki autokarowe -„Małą pętlę Beskidu Żywieckiego”, zajęcia o ciekłym azocie w Beskidzkim Centrum Nanotechniki w Świnnej. Zwiedziliśmy również centrum Żywca, Mini Zoo, park i Pałac Habsburgów. Czas umilały nam zabawy, konkursy, turnieje i rozgrywki na świeżym powietrzu. Wieczorami mieliśmy okazję potańczyć, obejrzeć film czy wspólnie spędzić czas przy grach planszowych. Do Krakowa wróciliśmy zadowoleni i pełni miłych wspomnień.

galeria zdjęć – 25 września

galeria zdjęć – 26 września

galeria zdjęć – 27 września

galeria zdjęć – 28 września

galeria zdjęć – 29 września

galeria zdjęć – 30 września

 Posted by at 22:28