Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2014/2015
„ JESIEŃ Z MUZYKĄ W TLE”
W konkursie organizowanym przez Ośrodek Inicjatyw Edukacyjno – Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego „ Jesień z muzyką w tle” złożono 47 prac w dwóch kategoriach- dzieci przedszkolne i dzieci z klas 1-3. Miło nam poinformować, że wyróżnienie w tym konkursie otrzymali: Brajan Piszczkiewicz kl. Ic, Kwatera Krzysztof I a.
Serdecznie gratulujemy
SKARBY PRZYRODY I ICH OCHRONA
W dniu 23.10.2014 roku odbył się szkolny etap Przyrodniczego Konkursu Tematycznego pt. „Skarby przyrody i ich ochrona”. W konkursie wzięło udział 52 uczniów. Najwięcej punktów otrzymali: Karol Krzeczek – 6a, Dawid Ropka – 6d, Julia Pazdur – 6b, Mateusz Rzeżawski – 6e, Patrycja Nowak – 6e, Łukasz Lichoń – 5e, Julita Szafrańska – 6b i Julia Mysior – 6d. Ich prace zostały wysłane do komisji rejonowej i czekamy na wiadomość o zakwalifikowaniu najlepszych do kolejnego etapu.
zapraszamy do galerii
MAŁOPOLSKIE KONKURS MATEMATYCZNY
INFORMUJEMY, że uczniowie
Dawid Ropka kl.6d
Kacper Lipski kl.5a
Bartosz Sendor kl.5d
ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO ETAPU REJONOWEGO
MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
(KONKURS ODBĘDZIE SIĘ 13 stycznia 2015 R.)
GRATULUJEMY!!!!!!!!!!
MAŁOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Z radością informujemy, że do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie zakwalifikowali się uczniowie:
Eryk Giereś kl. VIb
Łukasz Swatek kl. VIa
Mateusz Warzecha kl. Vb
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
( ETAP REJONOWY ODBĘDZIE SIĘ 19 STYCZNIA 2015r.)
KONKURS TEMATYCZNY „MAŁOPOLSKIE BALTIE 2015”
Z radością informujemy, że do etapu rejonowego Konkursu tematycznego „Małopolskie Baltie 2015” organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie zakwalifikowali się uczniowie:
Grzegorz Ludwin – 5a
Kacper Lipski – 5 a
Kacper Samolej – 5a
Oskar Śmietana – 5a
Szymon Olesiński – 4a
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
( ETAP REJONOWY ODBĘDZIE SIĘ 22 STYCZNIA 2015r.)
Z przyjemnością informujemy, że Nasza Szkoła została w roku szkolnym 2013/2014 laureatem XX edycji konkursu na zbiórkę makulatury, w kategorii „szkoły podstawowe”. Konkurs ten został zorganizowany przez Urząd Miasta Krakowa.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział w zbiórkach makulatury
i liczymy na dalszą współpracę.
zapraszamy do galerii
MAŁOPOLSKI KONKURS HUMANISTYCZNY
24 października 2014 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 144 w Krakowie Małopolski Konkurs Humanistyczny dla szkół podstawowych.
Wykaz literatury obowiązującej uczestników:
- Arthur Conan Doyle, Trzej studenci, [w:] tegoż, Przygody Sherlocka Holmesa, Wydawnictwo Zielona Sowa, Kraków 2000, s. 107 – 122.
- Holmes Sherlock, [w:] Andrzej Z. Makowiecki, Słownik postaci literackich, Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 2000, s. 313 – 314.
- Małgorzata Musierowicz, Opium w rosole, Signum, Kraków 1992.
- Edmund Niziurski, Sposób na Alcybiadesa, Literatura, Łódź 2000.
- Hanna Ożogowska, Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek, Akapit Press, Łódź 1997.
- Mark Twain, Książę i żebrak, Wydawnictwo Zielona Sowa, Kraków 2005.
- Owce w sieci. 9 kreskówek, [online] www.sheeplive.eu.
- Detektywi Agathy Christie, [online] http://www.agathachristie.pl/detektywi.html
- Sir Arthur Conan Doyle – Zakładnik Sherlocka Holmesa, [online] http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/879011/ [tekst artykułu, bez audycji].
Zagadki i tajemnice zawsze interesowały oraz inspirowały ludzi. Dociekali ich sedna, dążyli do ich rozwiązania. Podobnie zachowywali się bohaterowie tekstów podanych w bibliografii konkursowej. Zdobytą o nich wiedzę wzbogaconą własnymi refleksjami należało wykorzystać podczas rozwiązywania zadań w ciągu 90 minut.
Temat konkursu „Mrok tajemnic nas otacza”.
Etap szkolny odbył się 24 października 2014 r. o godz.13.
Temat I etapu „Wszystko da się rozwiązać?”
W konkursie wzięło udział 17 uczestników z klas V i VI.
18 listopada 2014 r. opublikowano listy uczestników zakwalifikowanych do etapu rejonowego. W Małopolskim Konkursie Humanistycznym w kolejnym etapie, który odbędzie się 12 stycznia 2015 r. wezmą udział dwie uczennice z klasy VIe: Maja Żak i Patrycja Nowak.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
WYNIKI KONKURSU CICHEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM DLA 3 KLAS
I miejsce – Anna Kaczmarska kl. 3c
II miejsce – Gabriela Stępień kl. 3d
III miejsce – Katarzyna Ludwa kl.3d
Serdecznie gratulujemy!!!
Organizatorzy
Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrodę w ELEKTROKONKURSIE!
W dniu 21 października 2014 roku uczniowie kółka przyrodniczego z klasy 5f i 6d wraz z opiekunem p. Ireną Kurowską wzięli udział w Grze Miejskiej związanej z Krakowskimi Dniami Elektrorecyklingu. W czasie tych dni ekolodzy zwracali Krakowianom uwagę na zagadnienia związane z zanieczyszczeniem środowiska, a szczególnie rosnącą ilością odpadów. Wśród zaplanowanych imprez był także udział krakowskich szkół w konkursie pod nazwą „Elektrokonkurs”.
Nasi uczniowie odbyli spacer edukacyjny ulicami Krakowa od Wyższej Szkoły Europejskiej do Placu Na Groblach. Pytania konkursowe zamieszczone były na planszach, które dzieci miały odnaleźć w określonych punktach miasta. Następnie, na zajęciach w szkole, uczniowie odpowiadali na zadane pytania. Zestawienie odpowiedzi zostało przesłane do biura „Elektrokonkursu”.
Praca konkursowa została wysoko oceniona w oczach jury i w dniu 3 grudnia 2014 roku cała grupa dzieci uczęszczających na zajęcia kółka przyrodniczego została zaproszona na uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców, do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Tam okazało się, że wywalczyliśmy II miejsce, za co otrzymaliśmy cenną nagrodę – drukarkę, która zostanie ustawiona w sali przyrodniczej i posłuży nam w codziennej pracy. Wszyscy uczniowie otrzymali w nagrodę wiele okolicznościowych gadżetów: kalendarze, smycze na telefon, długopisy, ołówki, odblaski, diagramy kołowe pokazujące zagadnienie recyklingu i ekologiczne torby. Szkoła oprócz drukarki wzbogaciła się też o materiały edukacyjne dla nauczycieli, kalendarze ścienne i pamiątkowy dyplom uczestnictwa w programie.
zapraszamy do galerii
OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS Z PRZYRODY
29 października 2014r. odbył się ogólnopolskim konkurs Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus z Przyrody. Wzięło w nim udział 26 uczniów klas czwartych, którzy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy przyrodniczej oraz zdobycia cennych nagród. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali prezenty niespodzianki: Wydawnictwo „Tajemnice starożytnych cywilizacji” wraz z zegarkiem Art. Watch. Wyniki olimpiady zostaną ogłoszone w styczniu 2015r.
KRAKOWSKA MATEMATYKA 2014/2015
Z przyjemnością informujemy, że do etapu międzyszkolnego konkursu Krakowska Matematyka 2014/2015 zakwalifikowali się:
- Marlena Mikrut 4b
- Michał Dydek 5d
- Kacper Lipski 5a
- Adam Matan 6a
- Maciej Ziobrowski 6d.
Etap międzyszkolny odbędzie się 13 marca 2015r.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.
TEMATYCZNY KONKURS PRZYRODNICZY – 2014/2015
W dniu 23 października 2014 roku, uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w szkolnym etapie Przyrodniczego Konkursu Tematycznego przygotowanego przez Kuratorium w Krakowie pt. „Skarby przyrody i ich ochrona”. Do konkursu przystąpiło 66 uczniów. Najlepsze wyniki osiągnęli: Karol Krzeczek (6a) oraz Dawid Ropka (6d) i zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Etap rejonowy odbędzie się 15.01.2015r.
Życzymy powodzenia!
WYNIKI – OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS MATEMATYKA.PLUS
Laureaci I stopnia z wyróżnieniem: (100 pkt)
- Stępień Gabriela 3d
- Krzeczek Karol 6a
Laureaci I stopnia: ( 96 pkt)
- Zemła Magdalena 3b
- Ludwa Katarzyna 3d
- Gieras Kamil 4c
- Kurczyna Jakub 4b
- Warchoł Jakub 5a
- Nowak Patrycja 6e
- Matan Adam 6a
Laureaci II stopnia: (92 pkt)
- Maciejewski Jakub 4a
- Koral Zuzanna 4f
- Wilk Weronika 4f
- Mikrut Marlena 4b
- Kosowicz Jacek 4a
- Dyrdał Aneta 5f
- Gąsecki Łukasz 5e
- Lipski Kacper 5a
- Karol Mierzwiński 6e
- Ziobrowski Maciej 6d
Laureaci III stopnia: (88 pkt)
- Korfel Agnieszka 3a
- Zbylut Weronika 3a
- Mróz Magdalena 3a
- Czajczyk Jan 4d
- Kurdziel Hubert 5d
- Samolej Kacper 5a
- Mysior Julia 6d
Laureaci IV stopnia: (84 pkt)
- Dubiel Daria 3a
- Zieliński Bartosz 3d
- Skóra Kamil 3c
- Pawiński Kamil 4e
- Guzik Kacper 4c
- Pazdur Julia 6b
- Lesisz Natalia 6e
Laureaci V stopnia: (80 pkt)
- Łój Bartek 3c
- Luty Karolina 4e
- Benesz Olga 4d
- Krzesińska Anna 5e
- Urbańska Kinga 5f
- Michno Łukasz 6b
- Chorąży Piotr 6c
- Rzeżawski Mateusz 6e
X EDYCJA KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO KAKTUS 2015
Dnia 8 stycznia 2015 roku odbył się w naszej szkole I etap X EDYCJI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO KAKTUS 2015 dla uczniów klas trzecich. Nad prawidłowością jego przebiegu czuwały: organizator – Ewa Moszczyńska, członek komisji – Anna Trybulska, stały juror – Adela Kapała.
Ta część konkursu składała się z dyktanda i testu ortograficznego. Do rywalizacji przystąpiło 17 dzieci, spośród których jury wyłoniło trójkę laureatów. Zostały nimi:
Miejsce Nazwisko, imię Klasa Liczba punktów ogółem
1 Adamska Wiktoria 3b 57 pkt. / 60 pkt.
2 Ludwa Katarzyna 3d 54 pkt. / 60 pkt.
3 Kaczmarska Anna 3c 53,5 pkt. / 60 pkt.
Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy !
Należy jednak pamiętać, że zdobycie minimum 95% z maksymalnej liczby 60 punktów, czyli 57 pkt. nie gwarantuje przejścia do następnego etapu, gdyż rywalizacja jak co roku jest ogromna!
Zatem
MOCNO TRZYMAMY KCIUKI
aby mogła nas reprezentować na dalszych etapach konkursu !!!
II MAŁOPOLSKIE DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE „PO POLSKU O HISTORII”
Konkurs II Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” jest realizowany w ramach Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej przez Fundację „Panteon Narodowy” wspólnie z Kuratorium Oświaty w Krakowie i Stowarzyszeniem Polonistów. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiły się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Jesienią 2013 roku w pilotażowej edycji konkursu wzięło udział 5219 uczniów z 285 szkół Małopolski.
Uczeń naszej szkoły, Mateusz Warzecha, zdobył wówczas zaszczytny tytuł Laureata (II miejsce)
II Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” w roku szkolnym 2014/2015 odbyło się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne; zostało przeprowadzone w trzech etapach: szkolnym, rejonowym, wojewódzkim. W tegorocznej edycji konkursu uczniowie szkół podstawowych słuchali
o najważniejszych wydarzeniach XX wieku, których rocznice przypominamy w bieżącym roku; pochylali się także nad najmłodszymi ofiarami walk o wolność.
W naszej szkole do pierwszego etapu zgłosiło się dziewięcioro uczniów. Wymaganą liczbę punktów otrzymał Mateusz Warzecha, tym samym zakwalifikował się do drugiego etapu. Znalazł się w grupie 199 uczniów, którzy rywalizowali o przejście do etapu wojewódzkiego. Etap ten zaplanowano na 17 listopada, wzięło w nim udział już tylko 38 uczniów.
W poniedziałek 17 listopada 2014r. w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego odbyło się podsumowanie II Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Wcześniej finaliści – korzystając z gościnności Biblioteki Głównej Uniwersytetu Rolniczego – wypełniali testy etapu wojewódzkiego Konkursu. Zgodnie z tradycją konkursu – po wspólnym odśpiewaniu Roty i wystąpieniach Organizatorów wręczano laureatom dyplomy i nagrody.
Mateusz Warzecha, po raz drugi, otrzymał tytuł Laureata.
Gratulujemy!
MAŁOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Dnia 6.11.2014 odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego organizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie.
Informujemy, że do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego zakwalifikowali się uczniowie:
Eryk Giereś kl. VIb
Łukasz Swatek kl. VIa
Mateusz Warzecha kl. Vb.
Etap rejonowy odbył się 19.01.2015, a informacja o wynikach kwalifikacji do etapu wojewódzkiego została podana przez organizatora dnia 3.02.2015.
Z dumą informujemy, że do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 9.03.2015 zakwalifikował się uczeń klasy VIA Łukasz Swatek.
Jesteśmy dumni z Łukasza i życzymy Mu powodzenia w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 9.03.2015r.
KONKURS ORTOGRAFICZNY „KAKTUS”
8 stycznia rozpoczęła się kolejna edycja Wojewódzkiego KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „KAKTUS”, tym razem KAKTUS 2015 pod auspicjami:
Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego,
Jerzego Millera – Wojewody Małopolskiego,
prof. Jacka Majchrowskiego – Prezydenta Miasta Krakowa,
Aleksandra Palczewskiego – Małopolskiego Kuratora Oświaty,
Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego
oraz Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego.
Uczniowie, pośród których była nasza reprezentantka,
uczennica klasy 3B – Wiktoria Adamska zakwalifikowani do II etapu zaproszeni zostali 4 lutego, we wtorek do Szkoły Podstawowej im. Piotra Michałowskiego w Krakowie.
Konkurs rozpoczął się o godz.11.30, a zakończył około 12.30.
Uczestnicy przynieśli swoje testy z I etapu, legitymację szkolną, sprawne przybory do pisania oraz dobre humory. Tym razem pisali test ortograficzny.
Było ich, aż 51 z całego województwa małopolskiego!
Wyniki ogłoszone zostaną do 13 lutego na stronie internetowej organizatora:
http://www.tssp.krakow.pl/kaktus/actual/wyniki.html
Tak jak i wcześniej trzymamy mocno kciuki za naszą koleżankę!!!
PRZEDOSTATNI ETAP KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „KAKTUS”
GRATULACJE
dla WIKTORII ADAMSKIEJ !!!
11 lutego uczennica klasy 3B – Wiktoria Adamska
kolejny już raz zakwalifikowała się do następnego etapu
Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „KAKTUS”.
Tym razem, na 6 marca 2015 roku, do trzeciej i ostatniej części konkursu zostali zaproszeni tylko ci uczniowie, którzy pisząc test ortograficzny uzyskali w wyniku co najmniej 63 punkty.
Nasza Wiktoria otrzymała ich aż 73!
Jednak najważniejsze dopiero przed nią
Finałowe dyktando przeprowadzone przez organizatorów rozstrzygnie konkurs wyłaniając spośród 33 uczestników grono laureatów.
KONKURS NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ”
W grudniu 2014 r. w kl. 0 – 3 został przeprowadzony konkurs na „Najpiękniejszą bombkę”.
Celem konkursu było:
- rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi,
- pobudzanie fantazji i wyobraźni twórczej,
- rozwijanie kreatywności u dzieci,
- pobudzanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych u dzieci.
Wszystkie wykonane bombki były przepiękne, dlatego jury postanowiło wyróżnić wszystkie prace. Zapraszamy do podziwiania pięknych bombek, które zdobią naszą choinkę szkolną.
zapraszamy do galerii
MAŁOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY
Mamy już wyniki międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Zimą malowane”. Prace naszych uczniów znalazły się wśród zwycięzców.
II miejsce – Julia Jędrzejewska , kl. 6e
wyróżnienia – Sebastian Cisowski, kl. 5c oraz Anna Krzesińska, kl. 5e
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, którzy stworzyli piękne, fotograficzne, zimowe krajobrazy zaakceptowane do etapu międzyszkolnego: Marcin Mróz 6e, Zuzanna Szyfko 5d, Natalia Lesisz 6e, Julia Chochowska 5b .
Zapraszamy do galerii
IX KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR.
W dniu 11 marca 2015 roku odbył się IX Konkurs Informatyczny Bóbr. W konkursie wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły z klasy IV – VI. Najlepsze wyniki w szkole uzyskali:
Lipski Kacper – klasa V a (90 pkt. / 120 pkt.)
Matan Adam – klasa VI a (82,50 pkt. / 120 pkt.)
Śmietana Oskar – klasa V a (75,00 pkt. /120 pkt.)
Górka Dawid – klasa V a (71,25 pkt. /120 pkt.)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
KONKURS ORTOGRAFICZNY „ORTOFANEK”
Dnia 31.03. 2015 roku odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas III „Ortofanek”. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów z czterech III klas.
Decyzją Szkolnej Komisji Konkursowej najlepszymi okazały się :
1 miejsce – Wiktoria Adamska z kl. III b
2 miejsce – Julia Kosiek z kl. III d
3 miejsce – Katarzyna Ludwa z kl. III d
Wiktoria Adamska oraz Julia Kosiek będą reprezentować SP 144 w międzyszkolnym konkursie ortograficznym ORTOFANEK zorganizowanym w SP 98.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
KONKURS PLASTYCZNY „PTAKI NASZEGO MIASTA”
Konkurs plastyczny „Ptaki naszego miasta” został rozstrzygnięty. Wśród 150 prac etapu międzyszkolnego uczniowie naszej szkoły zdobyli:
I miejsce – Błażej Kiełkowski, kl. 5d
II miejsce – Patryk Mikrut, kl. 4b
wyróżnienie – Kacper Kuzera, kl. 4a
Gratujemy zwycięzcom wygranej, a wszystkim uczestnikom ciekawych pomysłów oraz twórczego zapału.
Zapraszamy do galerii
KONKURS PLASTYCZNY „ZAREKLAMUJ WAWEL”
Uczennica naszej szkoły Maja Żak zdobyła I miejsce na poziomie szkół podstawowych w małopolskim konkursie plastycznym „Zareklamuj Wawel”.
Konkurs był organizowany przez Zamek Królewski na Wawelu i Podgórską Bibliotekę Publiczną. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką plastyczną lub komputerową plakatu z hasłem reklamowym, zachęcającego rówieśników do zwiedzania dwóch wystaw wawelskich: Sztuka Wschodu i Wawel Zaginiony. 20 marca 2015r. odbyła się gala wręczenia nagród uświetniona występem zespołu Quasi Una Fantasia. Wśród 121 prac nadesłanych do konkursu uczniowie naszej szkoły stanowili jedną z najliczniejszych grup.
Majce gratulujemy zwycięstwa, a pozostały uczestnikom pięknych prac i twórczego zaangażowania.
Najciekawsze z prac możecie oglądać w galerii zdjęć. Zapraszamy.
KONKURS NA „PALMĘ WIELKANOCNĄ”
W marcu 2015 r. w kl. 0 – 3 został przeprowadzony konkurs na „Palmę wielkanocną”.
Jego celem było:
- kultywowanie tradycji,
- rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi,
- pobudzanie fantazji i wyobraźni twórczej oraz kreatywności u dzieci.
Zgłoszono do konkursu 17 palm.Wszystkie palmy były przepiękne, dlatego jury postanowiło wyróżnić każdą z nich. Oto nazwiska wyróżnionych:
Jakub Cudek IIa
Paweł Drabik I d
Jakub Dziekan III c
Tola Raźny IIa
Ola Walczykowska I b
Wiktoria Ślazyk II b
Magdalena Kmieć I f
Alicja Nogeć III a
Lena Bartoszek II a
Weronika Włudarczyk I f
Igor Szydło I f
Alicja Kucharska I f
Magdalena Szewczyk II a
Krzysztof Góral III a
Wiktoria Kiełkowska II b
Magdalena Sroka III b
Łukasz Piotrowski III d
Zapraszamy do podziwiania wspaniałych palm na szkolnej wystawie oraz w galerii internetowej.
Zapraszamy do galerii
KONKURS PLASTYCZNY ,,PORTRET MIKOŁAJA”
W dniu 20 listopada 2014 roku na teranie naszej szkoły został ogłoszony konkurs plastyczny pt. ,,Portret Mikołaja”. Był on skierowany do uczniów klas 0 – III. Pracę można było wykonać w dowolnym formacie i w dowolnej technice.
Do jury wpłynęło 89 prac. Oceniane one były pod względem pomysłowości i estetyki wykonania. Ostatecznie przyznano 5 nagród głównych:
I miejsce – Alicja Nogieć klasa 3a
II miejsce – Natalia Kowalska klasa 1b
Oliwia Oziębło klasa 1f
III miejsce – Gabrysia Kantor 1d
Iga Gołębiowska 1f
Wszystkie prace zostały zaprezentowane w czasie TURNIEJU MIKOŁAJKOWEGO dnia 4 grudnia, a nagrodzone – także na stronie internetowej naszej placówki.
Konkurs cieszył się wśród uczniów dużą popularnością. Warto powtórzyć go w przyszłym roku szkolnym w podobnej formie.
Gaszyńska
Łukaszewicz
Sołkowska
ROZSTRZYGNIĘTA
IX EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU
ORTOGRAFICZNEGO „KAKTUS”
27 marca 2015 r. w Audytorium im. W. Danka w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie została podsumowana IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „KAKTUS”.Wręczono nagrody i dyplomy 23 wyróżnionym i 10 laureatom. Wśród wyróżnionych znalazła się
WIKTORIA ADAMSKA
uczennica klasy III B naszej szkoły.
Została uhonorowana dyplomem i licznymi nagrodami.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
KONKURS INFORMATYCZNY „TIK?-TAK!”
organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.
Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie.
W V edycji konkursu brało udział 1154 szkoły, 29452 uczniów. Naszą szkołę reprezentowało 59 zawodników, którzy codziennie przez 5 dni uczestniczyli w testach.
Najlepsze wyniki w szkole uzyskali:
Kacper Lipski – 5 a – 164 punkty
Kacper Samolej – 5 a – 154 punkty
Marcin Mróz – 6 e – 144 punkty
Karol Krzeczek – 6 a – 140 punktów
Jakub Warchoł – 5 a – 130 punktów
Gratulujemy!!!
KONKURS EKOLOGICZNY „ZRÓB COŚ PRZYDATNEGO, Z CZEGOŚ DO NICZEGO”
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 4-6 wzięli udział w konkursie „Zrób coś przydatnego, z czegoś do niczego”. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu przedmiotu o charakterze użytkowym, atrakcyjnego wizualnie i cechującego się innowacyjnością, zrobionego z odpadów.
Celem konkursu było wykazanie, że wykorzystanie tego, co już raz zostało użyte i nie jest potrzebne, ma sens nie tylko ekologiczny, ale także wymiar artystyczny , a do tego funkcjonalny.
Uczniowie, jak zwykle wykazali się ogromną pomysłowością i stworzyli „dzieła” niepowtarzalne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Komisja konkursowa przyznała trzy wyróżnienia, które otrzymali:
Łukasz Swatek z klasy 6a, który wykonał „Zakręconą lampę”, Natalia Guzikowska z kl. 6c za „Eko torebkę” oraz Aneta Dyrdał z kl. 5f, która wykonała kilka bardzo pomysłowych przedmiotów do dekoracji wnętrz.
Zapraszamy do galerii
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie „Tajemnice Przyrody” o tytuł „Najlepszego Przyrodnika w Szkole”. Z przyjemnością zawiadamiamy, że tytuł ten zdobyli:
- wśród uczniów klas czwartych – Szymon Kardas (4b) i Maja Pudaś (4a),
- wśród uczniów klas piątych – Aneta Dyrdał (5f),
- wśród uczniów klas szóstych Alicja Siemieniec (6a).
Wymienieni uczniowie otrzymali pamiątkowe książki o tematyce przyrodniczej. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.
Nauczyciele przyrody.
Zapraszamy do galerii
OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „LOSY BLISKICH I LOSY DALEKICH ZYCIE POLAKÓW W LATACH 1914 – 1989 „
Z dumą informujemy, że praca Michała Ćwik ucznia klasy VI C została zakwalifikowana do etapu Ogólnopolskiego. Michał jest jednym z trzech uczniów z województwa małopolskiego, który 1 czerwca 2015 r. będzie miał możliwość (po ustnej obronie swojej pracy) na otrzymanie tytułu Laureata.
Gratulujemy i trzymamy kciuki !
Informacje o konkursie:
Minister Edukacji Narodowej Pani Joanna Kluzik – Rostkowska objęła Honorowym Patronatem VI edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989”.
Konkurs uzyskał wsparcie ze strony grona wybitnych osób, które zgodziły się przyjąć zaproszenie do Komitetu Honorowego. Są wśród nich Państwo:
– prof. Władysław Bartoszewski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów,
– dr hab. Andrzej Krzysztof Kunert, Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa,
– Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski,
– ks. kardynał Stanisław Dziwisz, Arcybiskup Metropolita Krakowski,
– prof. Zygmunt Kolenda, Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Oddział w Krakowie,
– prof. Jerzy Wyrozumski, Sekretarz Generalny Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie,
– prof. Leszek Żukowski, Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej,
– dr Łukasz Kamiński, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej,
– Tadeusz Chwiedź, Prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków
oraz Pani Olga Krzyżanowska.
Konkurs już po raz szósty organizujemy w porozumieniu z właściwymi Kuratorami Oświaty, we współpracy z Fundacją Armii Krajowej w Londynie. Pragnę nadmienić, że podczas uroczystej Gali finałowej konkursu w dniu 1 czerwca 2015 r. w Krakowie, wszyscy laureaci i finaliści zostaną nagrodzeni zarówno przez organizatorów jak i Członków Komitetu Honorowego.
MAŁOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „WIELCY POLACY-WYBITNI GENERAŁOWIE”
Dnia 12 maja 2015r. odbył się konkurs wiedzy dla klas czwartych „Razem w naszej szkole”. Tematyka konkursu była związana z pojęciem niepełnosprawności, jej rodzajami oraz sposobami pomocy osobom niepełnosprawnym w życiu codziennym. Uczestnicy wykazali się gruntownym przygotowaniem oraz szeroką wiedzą w tej dziedzinie. Formuła konkursu, który miał formę „parady kłamców” sprawiła, że atmosfera w jego trakcie była bardzo gorąca i wywołała wiele emocji.
Pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele klasy 4a: Daria Górka, Weronika Kuc, Mateusz Zieliński.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim biorącym udział w konkursie!
zapraszamy do galerii
OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY
„Losy Bliskich i Losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989”
Organizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w porozumieniu z innymi Kuratorami Oświaty oraz z Fundacją Armii Krajowej w Londynie
Laureatem konkursu został:
- Michał Ćwik, uczeń klasy VI c
OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA „OLIMPUS” Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Dnia 25 marca 2015 r. odbyła się ogólnopolska olimpiada „OLIMPUS” z języka angielskiego dla klas IV – VI. Uczniowie biorący udział w konkursie pisali test leksykalno – gramatyczny na trzech poziomach zaawansowania.
Spośród uczniów naszej szkoły najwyższe miejsca zajęli:
KLASY IV
1 miejsce (20 w kraju) – Julia Ostrowska
2 miejsce ( 22 w kraju) – Marlena Mikrut, kl. 4b
Karolina Luty, kl. 4e
3 miejsce ( 30 w kraju) – Szymon Leśniak, kl. 4e
KLASY V
1 miejsce (16 w kraju) – Mateusz Warzecha, kl. 5 b
2 miejsce (21 w kraju)- Grzegorz Ludwin, kl. 5a
3 miejsce (23 w kraju) –Kacper Lipski, kl. 5a
KLASY VI
1 miejsce (18 w kraju) – Eryk Giereś, kl. 6b
2 miejsce (19 w kraju) – Łukasz Swatek, kl. 6a
3 miejsce (20 w kraju) – Karol Krzeczek, kl. 6a
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS II
Dnia 12 maja 2015 roku dla uczniów klas drugich naszej szkoły odbył się Konkurs Ortograficzny klas II.
Składał się z dyktanda ortograficznego.Do rywalizacji przystąpiło 14 uczniów.
Nad prawidłowością przebiegu czuwały:
organizator – Ewa Moszczyńska i członek komisji – Anna Trybulska.
Wyłoniły trójkę drugoklasistów najlepiej piszących pod względem ortograficznym.
Byli to uczniowie, którzy zajęli kolejno:
I miejsce – Paulina Seweryn klasa II b
II miejsce – Natalia Nitek klasa II
III miejsce – Karol Kuczmier klasa II c
SERDECZNIE GRATULUJEMY
i
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!
OGÓLNOPOLSKI KONKURSIE RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO „KWIATY OGRODOWE”.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolski Konkursie Rękodzieła Artystycznego „Kwiaty ogrodowe”. W galerii możecie zobaczyć pięć prac zakwalifikowanych do etapu pozaszkolnego wykonane przez Natalię Bury, Annę Krzesińską, Gabrielą Bylicę, Grzegorz Ludwina i Natalię Urbaniak.
W konkursie zwyciężyli:
Natalia Bury – II miejsce
Grzegorz Ludwin – wyróżnienie
Gratulujemy!
zapraszamy do galerii
Radosław Szymczyk
Uczeń klasy V d – od IX 2014 r. zawodnik Klubu Sportowego
AZS AWF Kraków – czytaj więcej
zapraszamy do galerii
MINI PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT
W ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce w Krakowie. Dziewczęta rywalizowały w składzie: Zadęcka Michalina 5f, Dyrdał Aneta 5f, Czelińska Nikola 5b, Duszyk Alicja 6e, Skotnicka Gabriela 6e, Badocha Nikola 6e, Żak Maja 6e, Mysior Julia 6d, Bylica Gabriela 6d. Dziewczęta uległy tylko w finale szkole 164 1:2.
Gratulujemy!!!
Łukasz Swatek uczeń klasy 6a otrzymał wyróżnienie w konkursie upcyklingu* „Zrób coś przydatnego, z czegoś do niczego” realizowanym przez Krakowski Holding Komunalny w ramach programu edukacji ekologicznej.
*Upcykling to tworzenie nowych przedmiotów z odpadów. W wyniku upcyklingu przedmioty zyskują nowe życie, bez przechodzenia procesu odzysku surowców”
Za wykonanie „Zakręconej lampy” otrzymał nagrodę w postaci odtwarzacza MP4