Działania Szkolnego Koła Wolontariatu w roku szkolnym 2018/2019

 

betterlogo3

Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu.

18 września odbyło się pierwsze spotkanie naszego Szkolnego Koła Wolontariatu. Przyszło bardzo dużo chętnych uczniów klas siódmych i ósmych.
I już wtedy wiadomo było, że w tym roku Wolontariusze będą działać bardzo prężnie. Okazywali olbrzymią gotowość i chęć do pracy.

Wybrano Radę Wolontariatu, czyli chętnych uczniów, którzy będą w szczególny sposób kierować pracami Koła.

W skład Rady weszli: Szymon Olesiński, Mateusz Warmus, Gabriela Chmielewska, Kamila Pietrzykowska.

26195389_1607729542639054_4573596404389381088_nPomagamy Fundacji „Promień Nadziei”

29 września odbyła się pierwsza akcja charytatywna w ramach współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu z Fundacją Promień Nadziei. Wolontariusze zbierali fundusze do puszek, pomagali pakować zakupy, rozdawali informacje
o działalności fundacji.  Akcja miała miejsce w sklepie Auchan przy ul. Mackiewicza 17. Tu szczególnie pomagali: Nikol Guzy, Joanna Chorąży, Wiktoria Klimczyk,  Anna Kaczmarska , Natalia Duran, Aleksandra Kądziołka, Natalia Kapała, Gabriela Chmielewska. Dziękujemy za zaangażowanie.

galeria zdjęć

Kredkobranie – 100 uśmiechów na Stulecie”

„Kredkobranie – 100 uśmiechów na Stulecie” to akcja w która zaangażowali się nasi wolontariusze. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to dobra okazja, aby dzieciom i młodzieży o polskich korzeniach, a mieszkającym na terenach dawnych Kresów (aktualnie na obszarach znajdujących się poza granicami Polski) ofiarować dary w postaci przyborów szkolnych, materiałów plastycznych i nowych egzemplarzy lektur szkolnych. Kredkobranie miało na celu  pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. W dniach 24 – 28 września wolontariusze zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych, które przekazali fundacji Ignatianum. Zostaną one wysłane do potrzebujących rodaków i na pewno wywołają nie jeden uśmiech.

IMG_20180928_140726

Dziękujemy każdemu, kto włączył się do akcji.

podziękowanie 1

„Dzień uśmiechu”

W dniach 5 – 6 października nasi wolontariusze pomagali w kolejnej  akcji charytatywnej zorganizowanej przez Fundację Promień Nadziei w Centrum Handlowym Krokus.   Była to akcja wyjątkowa, ponieważ w jej trakcie świętowaliśmy Dzień Uśmiechu. W czasie akcji odbyła się zbiórka past i szczoteczek do zębów, które zostaną przekazane do Specjalnego  Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 3 w Krakowie. Wolontariusze zbierali także fundusze do puszek, rozdawali ulotki informujące o przeprowadzanej akcji. Byli to Roksana Bartosik, Natalia Dzięga, Gabriela Kubowicz, Marlena Mikrut, Kamila Pietrzykowska, Karolina Luty, Mateusz Warmus,  Julia Armatys, Zuzanna Bruziewicz, Szymon Grzyb, Zuzanna Koral, Karolina Kurek, Karina Szot, Liliana Szot.

galeria zdjęć

„Promień Nadziei”

12 – 13 października  odbyła się kolejna akcja charytatywna w ramach współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu z Fundacją Promień Nadziei. Wolontariusze zbierali fundusze do puszek, pomagali pakować zakupy, rozdawali informacje o działalności fundacji.  Akcja miała miejsce w sklepie Piotr i Paweł w Galerii Serenada. Byli to: Patrycja Goslar, Partycja Adamczyk, Wiktoria Żądło, Izabela Szostak, Roksana Bartosik, Daniel Nabagło, Natalia Dzięga, Gabriela Kubowicz Kornelia Sendor, Natalia Jurzec, Weronika Kuc, Natalia Duran, Natalia Kapała, Szymon Olesiński, Gabriela Antoniuk, Karina Szot, Lilianna Szot, Karolina Kurek, Gabriela Guśtak, Maciej Tokarz, Aneta Charnik, Zuzanna Bruziewicz, Szymon Grzyb, Aleksandra Kądziołka, Krzysztof Maciejas, Anna Kaczmarska, Joanna Chorąży, Jakub Dziekan, Kaja Mikurda, Anna Murawska, Kinga Pieprzycka, Olga Benesz.

galeria zdjęć

„Pola Nadziei”

W środę 31 października wolontariusze z naszej szkoły wspólnie z kolegami  i koleżankami biorącymi udział w zajęciach z elementami ogrodoterapii posadzili cebulki kwiatowe. Tym razem były to żonkile wkomponowane w nową rabatę, której urok będziemy mogli podziwiać wiosną. Ta pora roku, napawająca wszystkich energią, podkreśloną przez intensywną żółć kwiatów z pewnością przyniesie nowe inspiracje ogrodowe i zapał do pracy. Kwitnące żonkile to także nasz wkład w szerzenie idei opieki hospicyjnej w ramach XXII już akcji Pola Nadziei organizowanej przez Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Polecamy obserwować nasz ogródek, gdyż wiele się w nim zmienia. Na osobę, która jako pierwsza zaobserwuje wiosną przebijające się spod ziemi narcyzy, czeka upominek. Wychwycone zmiany należy zgłosić do jednej z pań: Agnieszki Skotnickej, Agnieszki Kozek lub Elżbiety Wesołowskiej. Życzymy powodzenia!

galeria zdjęć

„Kwesta Listopadowa”

Koniec października, początek listopada to dla naszych wolontariuszy kolejna możliwość pomocy podopiecznym Hospicjum Świętego Łazarza. Po raz drugi uczestniczyliśmy w Kweście Listopadowej na Cmentarzu w Batowicach. Kwestujący rozdawali zapałki, chorągiewki, ulotki. Zebrane fundusze na pewno pomogą ciężko chorym podopiecznym fundacji. Kwestowali Wiktoria Anusz, Natalia Dzięga, Daniel Nabagło, Izabela Szostak, Klaudiusz Topór, Kamila Pietrzykowska, Natalia Kapała, Gabriela Szuba, Anna Kaczmarska, Szymon Wąs, Nikola Jurzec, Weronika Mech, Jakub Dziekan, Kacper Guzik, Wiktoria Żądło, Anna Chlipała, Karolina Luty, Szymon Olesiński, Karolina Sendor, Patrycja Goslar, Anna  Murawska, Kaja Mikurda, Karina Szot, Patryk Mikrut, Mateusz Warmus, Karolina Kurek, Zuzanna Bruziewicz, Lilianna Szot, Kinga Pieprzycka, Julia Armatys.

 galeria zdjęć

„Dla Niepodległej z Fundacją Promień Nadziei”

9 – 10 listopada  odbyła się kolejna akcja charytatywna w ramach współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu z Fundacją Promień Nadziei. Tym razem w Centrum Handlowym Krokus nasi Wolontariusze wykonywali kotyliony, które wręczali robiącym zakupy. Chcieli tym samym uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie pomagali też w zbiórce funduszy na cele statutowe Fundacji. Byli to: Benesz Olga, Guzik Kacper, Murawska Anna, Rosiek Magdalena, Joanna Chorąży, Wiktoria Klimczyk, Zuzanna Zych, Anna Kaczmarska

galeria zdjęć

logo_matioPomoc Fundacji Matio”

6 listopada  odbyła się kolejna akcja charytatywna w ramach współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu z Fundacją Matio. Jest to Fundacja opiekująca się i wspierająca dzieci chore na mukowiscydozę. Wolontariusze w siedzibie fundacji pomagali w pracach biurowych – pakowali do kopert foldery informacyjne o działalności fundacji, adresowali koperty. W Fundacji działali Luty Karolina, Armatys Julia, Bruziewicz Zuzanna, Grzyb Szymon, Koral Zuzanna, Kurek Karolina, Lewicka Olga, Szot Karina, Wilk Weronika.

galeria zdjęć

podziękowanie 2

Obraz1Społeczno- edukacyjny PROGRAM KOMPAS edycja IV

W ramach Ogólnopolskiego Społeczno – edukacyjnego Programu Kompas, dzięki współpracy wolontariuszy z Fundacją Promień Nadziei uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzech tematycznych  warsztatach:

„Porozumienie bez przemocy” – klasy ósme

Uczniowie zdobywali podstawowe informacje na temat metody Porozumienia Bez Przemocy oraz jej twórcy, Marshalla Rosenberga, uczyli się korzystać z metody komunikacji Porozumienia Bez Przemocy, nabywali umiejętność nadawania komunikatów typu „ja”, rozwijali zdolność empatii wobec innych oraz wobec samych siebie, wiedzę, świadomość oraz praktyczną umiejętność wyrażania swoich emocji oraz potrzeb.

„Mnemotechniki” – klasy czwarte

Uczniowie zdobywali podstawowe wiadomości na temat funkcjonowania pamięci i procesu zapamiętywania, poznawali rożne rodzaje mnemotechnik i wypróbowywali ich działanie w praktyce, rozwijali kreatywność, pomysłowość i nieszablonowe myślenie.

„Kompetencje społeczne – współpraca” – klasy siódme

Uczniowie zdobywali podstawowe informacje na temat kompetencji społecznych, wzbogacili swoje kompetencje społeczne w zakresie: współpracy, umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz asertywności, rozwijali takie umiejętności jak: empatia, autorefleksja, rozumienie zasad społecznych, poszanowanie praw innych, planowanie, inspirowanie, wyzwalanie energii do działania, nastawienie na realizację celu w relacji z innymi ludźmi.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Maciejowi Pietrzyckiemu za przeprowadzenie zajęć, dziękujemy  Fundacji Promień Nadziei.

„Dzień Muffinki”

W dniu 13.11.2018r. odbyła się akcja charytatywna ,,Dzień muffinki” organizowana przez  Szkolne Koło Wolontariatu w ramach projektu i konkursu ,,Szkoła z pasją pomagania”.

Wolontariusze za symboliczną złotówkę  sprzedawali samodzielnie upieczone babeczki.  Zebrane fundusze pomogą spełnić mikołajkowe marzenie Łucji –  podopiecznej Fundacji Hospicjum Alma Spei.

Podczas akcji wolontariusze zebrali kwotę: 502,02 zł. Serdecznie dziękujemy za taki odzew i tak wielkie zaangażowanie w organizację akcji.

 galeria zdjęć

 „Kiermasz Bożonarodzeniowy – Świąteczne Rozmaitości”

28.11.2018r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali kiermasz ozdób świątecznych,  z którego datki zostały przekazane w formie darowizny  Fundacji Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei” na zakup materiałów medycznych dla chorych dzieci. Przeprowadzenie kiermaszu zostało poprzedzone przygotowaniami i tworzeniem różnych ozdób świątecznych przez uczniów. 25 osób wykonało piękne dekoracje i ozdoby. Sam kiermasz został przeprowadzony przez 5 dziewczynek w czasie zebrań dla rodziców. Zebrano kwotę 350 zł

galeria zdjęć

 „Gwiazdka dla chorego zwierzaka”

W dniach 19.11.18-23.11.18 odbyła się akcja charytatywna „Gwiazdka dla chorego zwierzaka” organizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Podczas akcji uczniowie mogli przynosić karmę dla psów i kotów oraz inne przysmaki dla zwierząt, a także zabawki i koce. Zebraliśmy bardzo dużo karmy dla psów i kotów, która nie podlegała punktacji oraz zabawki i koce. Karmy punktowanej uzbieraliśmy: konserwy dla kotów 795g, sucha karma dla kotów 650g, sucha karma dla psów 5kg.

Wszystkie dary zostały przekazane do Schroniska dla Zwierząt.

IMG_20181129_094404

Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli.

„Zbiórka makulatury”

W dniach 19.11.18-23.11.18 odbyła się akcja „Zbiórka makulatury”. Uzyskana kwota zostanie przeznaczona na zakup artykułów papierniczych potrzebnych do organizacji konkursów, akcji, imprez oraz zakup nagród dla uczniów biorących udział w konkursach i akcjach organizowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Najwięcej makulatury przynieśli:

Julia Pytel 7a – 195 kg
Weronika Kuc 8a – 185 kg
Victoria Pietryka 5f – 127 kg

„Spotkanie z pedagogiem z Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie”

W środę, 28 listopada 2018r. gościliśmy w szkole panią Katarzynę Wrońską – pedagog  z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Spotkanie to było związane z udziałem uczniów naszej szkoły w akcji „Pola Nadziei”, a także włączaniem się Szkolnego Koła Wolontariatu w inne akcje organizowane na rzecz hospicjum.

Pani Katarzyna wyjaśniła uczniom na czym polega działalność hospicjum oraz kto może zostać wolontariuszem. Pogadankę na temat idei hospicyjnej urozmaiciła ciekawym filmem przedstawiającym funkcjonowanie hospicjum oraz przyniesionymi broszurami informacyjnymi i wytworami pracy podopiecznych.

Z pewnością była to ciekawa choć niełatwa lekcja wychowawcza. Skłoniła do rozważań nad naszą empatią, wrażliwością i wytrwałością w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.

„ Pomagamy zwierzakom z Fundacją Promień Nadziei”

 25 listopada odbyła się akcja we współpracy z Fundacją Promień Nadziei „Pomóżmy naszym czworonożnym przyjaciołom”. W trakcie akcji wolontariusze zbierali karmę dla zwierząt, którą przekazano krakowskiemu schronisku. Zbierali także fundusze do puszek na cele statutowe Fundacji. Zbiórka charytatywna odbyła się w sklepie Auchan Supermarket, Mackiewicza 17.  Wolontariusze zaangażowani w akcję: Karolina Luty, Nikola Jurzec, Victoria Maurer, Wiktoria Żądło,  Jakub Knapik.

„Turniej Mikołajkowy dla przedszkolaków”

   W dniu 12.12.18r. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało Turniej Mikołajkowy dla przedszkolaków. Zaprosiliśmy grupę IV i V z Samorządowego Przedszkola nr 144, grupę V i VI  z Samorządowego Przedszkola nr 177 oraz dzieci z Oddziału Zerowego ze Szkoły Podstawowej nr 144.

Na dzieci czekało wiele atrakcji i konkurencji, z którymi przedszkolaki poradziły sobie wyśmienicie. Przez cały czas trwania turnieju dzieciom dopingował i kibicował Św. Mikołaj. Za każde wykonane zadanie otrzymywali punkty, które wrzucali do worka mikołajowego.

W pierwszej konkurencji „ Rzut piłeczkami do pudełka prezentowego” musieli się wykazać koordynacją, refleksem i szybkością, ponieważ konkurencja była na czas. Następnie w kolejnym zadaniu „Bądź bystry” odpowiadali na pytania dotyczące obrazków, które pojawiły się w prezentacji multimedialnej. Kolejnym wyzwaniem z jakim musiały się zmierzyć dzieci było zbudowanie wieży  z klocków. Wszystkie grupy doskonale poradziły sobie z tym zadaniem i uzyskały kolejne punkty. Podczas turnieju nie zabrakło też zagadek świątecznych, które zostały rozwiązane bezbłędnie. Mieli również możliwość uczestniczenia w konkurencji sportowej „Slalom z prezentem”, gdzie wykazali się sprawnością fizyczną  i zaangażowaniem. Ostatnim zadaniem przedszkolaków było wykonanie kartki świątecznej z otrzymanych elementów graficznych. Wszystkie prace były bardzo estetyczne, pomysłowe  oraz nawiązujące do zbliżających się świąt.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali mikołajkowe upominki, a także dyplomy dla grup.

galeria zdjęć

„Konkurs plastyczny – Kartka dla Hospicjum”

Zanim zastąpiły je maile i sms-y były nieomylną zapowiedzią nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, biegło się po nie z radością do skrzynki pocztowej z ciekawością wyjmując z kopert … Kartki świąteczne, sprawiały wiele radości i były znakiem pamięci. Wszyscy chorzy przebywający
w Hospicjum Świętego Łazarza  też z niecierpliwością czekali na kartki od nas.

Dlatego Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z nauczycielem plastyki ogłosiło konkurs plastyczny na samodzielnie wykonaną kartkę z motywami bożonarodzeniowymi. Trwał od 19 listopada do 7 grudnia.

Wszystkie kartki zostały zawiezione do Hospicjum, a najładniejsze nagrodzone. Nagrody zakupione ze środków Rady Rodziców.

A oto nagrodzeni uczniowie.  

Kategoria wiekowa – klasy 0 – III

I miejsce – Piotr Ziętara, kl. I c

II miejsce – Jan Kasperek, kl. I b

III miejsce – Hanna Kurek, kl. 0

                      Izabela Piechuta, kl. II d

Kategoria wiekowa – klasy IV – V

I miejsce – Weronika Świątek, kl. Ve

                    Karolina Zbylut, kl. Vf

II miejsce – Roksana Zawisza, kl. Vf

                     Nikola Gułowska, kl.  IVe

III miejsce – Lena Rajkowska, kl. IV e

                      Natalia Figiela , kl. Va

Kategoria wiekowa – klasy VI – VIII

I miejsce – Emilia Romuzga, kl. VI c               

II miejsce – Paulina Seweryn, kl. VIb

                    Amelia Morawska, kl. VIe

III miejsce – Aleksandra Brożyna, kl. VIe

Wyróżnienie – Gabriela Antoniuk, kl. VII a

                        Laura Domagała, kl. VIe

 galeria zdjęć

„Życzenia Świąteczne”

17.12.2018r. w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu  i współpracy z firmą Five o’clock przedstawiciel wolontariatu Patryk Mikrut z klasy 8f wraz z opiekunem złożył życzenia i zaniósł upominek świąteczny dla pensjonariuszy hospicjum św. Łazarza w Krakowie. 

IMG_20181217_135412 IMG_20181217_140120

„Nowa Huta Kresom”

Wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w akcję zorganizowaną przez Fundację Promocji Nowa Huta. Poprosili całą społeczność szkolną o pomoc w zbiórce produktów dla Rodaków na Kresach.  Co zbieraliśmy? Głównie produkty chemii gospodarczej i higieny osobistej, a także żywność długoterminową: ryż, kasza, herbata, kawa, kakao, słodycze, konserwy.
Dary można było składać do pudełka znajdującego się w szatni obok domofonu świetlicy od: poniedziałku 17 grudnia 2018 roku do piątku 11 stycznia 2019 r.

Bardzo dużo uczniów zaangażowało się w nasza akcję. Serdecznie Wam dziękujemy.

„Pomagamy Fundacji Promień Nadziei”

21 – 22  grudnia  odbyła się ostatnia w roku 2018 akcja w której nasi wolontariusze pomagali Fundacji Promień Nadziei. Zbierano fundusze, pakowano zakupy, a także rozdawano ulotki informujące o działalności Fundacji. Akcja miała miejsce w Sklepie Moje Auchan na os. Tysiąclecia.  Wolontariusze zaangażowani w akcję: Gabriela Antoniuk, Karolina Luty, Gabriela Chmielewska, Joanna Chorąży, Anna Kaczmarska, Liliana Szot.

5 stycznia 2019 roku wolontariusze uczestniczyli w akcji tematycznej zorganizowanej z okazji święta trzech Króli przez Fundację Promień Nadziei.  Akcja połączona była ze zbiórką funduszy na cele statutowe Fundacji.  Odbywała się w  CH Krokus. Wolontariusze zaangażowani w akcję:  Anna Kaczmarska, Marlena Mikrut, Joanna Chorąży, Patryk Mikrut, Julia Armatys, Karina Szot, Weronika Wilk, Olga Lewicka, Kaja Mikurda, Magdalena Rosiek, Zuzanna Koral, Anna Murawska, Kinga Pieprzycka, Gabriela Chmielewska, Natalia Duran, Szymon Olesiński.

galeria zdjęć

„Bal Wolontariusza”

Szkolne Koło Wolontariatu działa  z ogromnym zaangażowaniem, wspierając wiele fundacji. Aby podziękować wszystkim siódmo- i ósmoklasistom za wysiłek i czas poświęcony innym, Opiekunowie zorganizowali „Bal Wolontariusza”, który odbył się 8 stycznia. Nasi Wolontariusze mogli spędzić czas na rozmowach, które umilały różne przekąski i klimatyczne świece,  nie zabrakło również muzyki i wspólnych tańców.  

Na koniec chcieliśmy dodać, że jest nam niezmiernie miło, iż możemy współpracować z takimi  zgranymi i zaangażowanymi uczniami. Tak trzymać!

galeria zdjęć

„Pomagamy Fundacji Promień Nadziei”

8 lutego odbyła się już kolejna akcja Szkolnego Kola Wolontariatu  we współpracy z Fundacją Promień Nadziei– zbiórka funduszy w sklepie Moje Auchan na osiedlu Tysiąclecia na cele statutowe Fundacji, pomoc w pakowaniu zakupów, rozdawanie folderów informacyjnych. Wolontariusze zaangażowani w akcję: Natalia Dzięga  VIII c,  Roksana Bartosik VIII c, Daniel Nabagło VIII c, Szymon Wąs VIII c, Kamil Gieras VIII c, Kacper Guzik VIII c.

16 lutego Fundacji Promień Nadziei w CH Krokus pomagali: Aleksandra Kądzioła VIII a, Aneta Charnik VIII a, Natalia Kapała VIII a, Szymon Wąs VIII c, Kamil Gieras VIII c, Klaudiusz Topór VIII c.

Natomiast 9 marca zaangażowani w pomoc Fundacji byli: Magdalena Dudzik VIII b, Roksana Łapa VIII b, Kamila Pietrzykowska VIII b, Natalia Dzięga VIII c, Roksana Bartosik VIII c, Olga Benesz VIII d, Magdalena Rosiek VIIId.

 

„Serce za serce – pomoc Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

W dniu 13.02.2019r. odbyła się akcja charytatywna ,,Serce za serce” organizowana przez  Szkolne Koło Wolontariatu. Wolontariusze za symboliczną złotówkę  sprzedawali pierniczki w kształcie serca.  Uczniów, którzy włączyli się do akcji obdarowywali pamiątkowymi naklejkami z napisem „SERCE ZA SERCE”.

Zebrane podczas akcji pieniądze w kwocie 460 zł. zostały przekazane dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”.

Wolontariusze organizujący akcję charytatywną „Serce za serce”: Maciej Tokarz, Gabriela Guśtak, Aleksandra Kądziołka, Aneta Charnik, Izabela Szostak, Wiktoria Anusz, Jakub Knapik, Szymon Wąs.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.

Od Fundacji otrzymaliśmy piękne podziękowanie oraz obraz wykonany przez podopieczną Fundacji, osobę z niepełnosprawnością.

koń

 

podziękowanie

 

galeria zdjęć

„Koncert charytatywny dla Fundacji Matio”

27 lutego 2019 roku uczniowie klasy 4a, 4b, 4c, 4d mieli możliwość uczestniczyć w koncercie charytatywnym. Była to nie lada gratka wysłuchać  muzykę graną przez zespół „Eden” w Młodzieżowym Domu Kultury im. J. Korczaka w Krakowie i jednocześnie wspomóc podopiecznych Fundacji Matio. Dziękujemy Pani Monice Sołkowskiej za umożliwienie nam udziału w tak cudownym wydarzeniu.

galeria zdjęć

„Dzień Otwarty Szkoły”

W dniu 27.02.2019r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu pomagali w organizacji Dnia Otwartego Szkoły. Witali przybyłych rodziców oraz dzieci, częstowali gości słodkimi pączkami oraz pomagali przy zabawach i zajęciach plastycznych. Niezwykłą atrakcją dla dzieciaków był wielki, pluszowy miś, za którego był przebrany nasz wolontariusz Szymon Olesińki. W organizację Dnia Otwartego zaangażowali się również: Dudzik Magdalena, Łapa Roksana, Benesz Olga, Mikurda Kaja, Murawska Anna, Pieprzycka Kinga, Rosiek Magdalena, Armatys Julia, Bruziewicz Zuzanna, Grzyb Szymon, Koral Zuzanna, Kurek Karolina, Krzysztofik Szymon, Lewicka Olga, Mikrut Patryk, Szot Karina, Wilk Weronika.

galeria zdjęć

„Wielkanocna akcja charytatywna”

W dniach 11.03-15.03 Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało wielkanocną zbiórkę artykułów higienicznych dla dzieci podopiecznych Hospicjum Alma Spei.

Zbieraliśmy pieluszki rozmiary dziecięce, chusteczki, mydełka, szampony, oliwki, balsamy, kremy oraz inne potrzebne kosmetyki. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane podopiecznym Hospicjum Alma Spei.

Wolontariusze organizujący wielkanocną akcję charytatywną: Sandra Adamska,  Roksana Łapa, Victoria Maurer, Kamila Pietrzykowska, Magdalena Dudzik, Jakub Knapik.

W podziękowaniu za zorganizowanie akcji otrzymaliśmy post Mamy podopiecznej Fundacji Alma Spei.

Po przeczytaniu wiadomości jeszcze bardziej wiemy jak ważna jest Wasza pomoc. Tym, którzy wspomogli akcję serdecznie dziękujemy.

„Lekcje profilaktyczno – edukacyjne”

W środę 20 marca gościliśmy w naszej szkole pracownika, pedagoga z Domowego Hospicjum dla Dzieci Alma Spei. W trakcie trzech 45 minutowych spotkań ukazał nam hospicjum jako miejsce życia podopiecznych, opowiedział o niezwykłych pacjentach i wyjaśnił uczniom rolę wolontariatu hospicyjnego. W spotkaniach wzięli udział uczniowie klasy 6c, 7c, 7a, a była to kolejna akcja w ramach realizacji projektu „Szkoła z pasją pomagania”.

Tematy naszych spotkań:

  1. „Mali ludzie – wielkie czyny” – lekcja pokazująca historię wolontariuszy hospicjum
    w bezpośrednim działaniu, na podstawie trzech różnych przypadków.
  2. ”Z rurką przez życie” lekcja opowiadająca o opiece hospicyjnej nad chorymi dziećmi na podstawie historii podopiecznej hospicjum – Mai. Opierała się na 20 minutowym filmie dokumentalnym, który był punktem wyjścia do dyskusji z młodzieżą.
  3. ”Pokonać siebie” – lekcja o pozytywnych stronach wolontariatu. Opierała się na 20 minutowym filmie dokumentalnym pokazującym historie wolontariuszy z hospicjum.                                                     

Spotkania na pewno zmieniły dużo w postrzeganiu choroby, wolontariatu, opieki hospicyjnej i na pewno zostaną długo w pamięci uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za danie nam takiej możliwości.

IMG_20190320_092708

„Razem z Fundacją Promień Nadziei dla DKMS ”

10 i 11 maja 2019 r w CH Krokus odbywała się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Nasi wolontariusze pomagali w tym przedsięwzięciu, rozdawali ulotki i baloniki informujące o przeprowadzanej akcji. W tych dniach byli to: Roksana Bartosik, Natalia Dzięga, Victoria Maurer, Szymon Krzysztofik, Maciej Tokarz, Daniel Nabagło, Kamila Pietrzykowska, Julia Armatys, Zuzanna Bruziewicz, Zuzanna Koral, Olga Lewicka, Weronika Wilk, Roksana Łapa.

IMG_20190511_102405

W dniach 17 i 18 maja Fundacji Promień Nadziei pomagali: Mateusz Warmus, Kacper Guzik, Jakub Knapik, Szymon Krzysztofik, Aneta Charnik, Kamil Gieras.

 „Zaczytani”

W dniach od 7 do 20 maja 2018 roku nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskiej Zbiórce Książek dla oddziałów szpitalnych w całej Polsce organizowanej przez Fundację Zaczytani. W szkole, w szatni wolontariusze zorganizowali punkt zbiórki książek. Można było przynosić książki niezniszczone, wydane po 2000 roku przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jednocześnie Wolontariusze ogłosili konkurs na przyniesienie największej ilości książek.

Wolontariusze zaangażowani w przeprowadzenie akcji:

Kacper Guzik 8c, Magdalena Rosiek 8 d, Jakub Knapik 8 b, Gabriela Kubowicz 8c Mateusz Warmus 8f, Patryk Mikrut 8f, Szymon Grzyb 8f, Maciej Tokarz 8f, Szymon Grzyb 8f.

 

WYNIKI KONKURSU

I miejsce V a

II miejsce I c

III miejsce III b

Wygrane klasy otrzymały słodycze.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji, to dzięki Wam udało się nam zebrać aż 1120 książek.

galeria zdjęć

„Wolontariusze w szkolnej zerówce”

W piątek 17 maja 2018 roku nasi wolontariusze pomagali w oddziale zerowym naszej szkoły. Razem z zerówkowiczami przygotowywali laurki, bawili się, grali. Starsi koledzy wywołali wiele uśmiechów na twarzach maluchów, a wspólne zabawy podobały się każdemu.

Wolontariusze: Roksana Łapa 8b, Magdalena Dudzik 8b, Gabriela Kubowicz 8 c, Izabela Szostak 8c.

 

„Przystanek Planszówka” dla uczniów klas I- III

Mnóstwo gier, dobrej zabawy i nowe pomysły na spędzanie wolnego czasu – tak można podsumować zorganizowaną przez Wolontariuszy akcję.

Kolejna edycja „Przystanku Planszówka” znów nie zawiodła uczestników. Uczniowie z młodszych klas bardzo chętnie bawili się z ósmoklasistami w różnorodne gry. Wolontariusze pokazali swoim młodszym kolegom, że nie potrzeba smartfona ani komputera, aby ciekawie spędzić czas, a wspólne granie z koleżankami i kolegami dostarcza dużo radości, pozytywnej energii i uczy nowych rzeczy.

galeria zdjęć

 „Wakacyjne prace plastyczne”

4 czerwca nasi wolontariusze wspólnie z uczniami klasy 2 a wykonywali prace plastyczne o tematyce wakacyjnej. Służyli radą, pomocą, pomysłami. Prace plastyczne podobały się wszystkim, a wspólnie spędzony czas przyniósł zarówno uczniom klasy drugiej i wolontariuszom wiele radości.

galeria zdjęć

„Szkoła z pasją pomagania”

Z przyjemnością informujemy Państwa, że nasza szkoła uzyskała certyfikat Szkoły z Pasją Pomagania przyznany przez Hospicjum dla Dzieci AlmaSpei. To dzięki zaangażowaniu tak dużej liczby uczniów możemy szczycić się takim wyróżnieniem. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom i całej społeczności szkolnej za wsparcie i pomoc w uzyskaniu certyfikatu.

003

 Posted by at 21:22