Akcje i imprezy SU w roku szkolnym 2014/2015

 

POWITANIE JESIENI

„Skończyło  się lato w przepych bogate. I zmieniło piękną swą szatę. Drzewa po świeżej, bujnej zieleni, wdziewają złote barwy jesieni. A te radosne barwy jesienne Jakże są cudne, chociaż odmienne. Złoto, brąz, mosiądz, oliwa. Tworzą rozkoszne dla oczu dziwa”. 

W naszej szkole 24 września przywitaliśmy jesień. Uczniowie klas IV-VI przyszli w tym dniu ubrani zgodnie z kolorystyką barw jesiennych. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego przygotowali inscenizację jesienną, którą zaprezentowali uczniom klas IV-VI. Każda klasa wylosowała sobie zagadkę o jesieni i odpowiedziała na nią. Samorząd w tym dniu częstował uczniów śliwkami.

zapraszamy do galerii

DZIEŃ CHŁOPCA

30 września obchodziliśmy Ddzień Chłopaka. W ramach tego święta Samorząd Szkolny zorganizował konkurs na eksperta sportu i na najbardziej oryginalną muszkę lub krawat. Doceniliśmy wkład i zaangażowanie kilku dżentelmenów, którzy własnoręcznie wykonali pomysłowe krawaty.

Nagrodzeni zostali:  Jakub Ankus kl.5b, Wiktor Orlicki kl.5b, Grzegorz Jasiński kl.5b, Eryk Krzeczek kl.5c, Marcin Nowak kl.6d, Kamil Kumor kl.4e, Patryk Mikrut kl.4b.

Na wyróżnienie zasłużyła klasa 4c , która już mogła  pochwalić się dobrą organizacją.  Wszyscy chłopcy jednakowo założyli białe, eleganckie koszule i niebieskie, bibułowe muszki.   Samorząd przyznał im  punkty w semestralnej rywalizacji klas o tytuł „ zgranej klasy”.

Tytuł eksperta sportu otrzymali : Czerwiński Mateusz kl. 6b, Korfel Dominik kl 4b, Mikrut Patryk kl. 4b, Mysior Eryk kl 6d, Tomczyk Tymek kl. 6b.

Chłopcy, po prawidłowym udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania z zakresu różnych dziedzin sportu, zdobyli egzekwo I miejsce i zostaną słodko nagrodzeni.

Wszystkim, którzy w tym dniu włączyli się do zabawy i wzięli udział w konkursach serdecznie dziękujemy. Resztę zachęcamy do czynnego udziału w życiu szkoły i uczestnictwa w organizowanych przez samorząd szkolny konkursach i zabawach.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Samorząd Szkolny urządził Szkolny Turniej Wiedzy. Uczniowie klas IV-VI mieli okazję wykazać się wiedzą, umiejętnością współpracy i pomysłowością. Zabawa polegała  na zebraniu odpowiedzi  na wszystkie pytania oraz rozwiązaniu zadań i zagadek umieszczonych w różnych miejscach szkoły. 

Każda klasa musiała w tym dniu odebrać od Pana Dyrektora kopertę z zestawem zadań do wykonania. Następnie uczniowie kolekcjonowali i rozwiązywali kolejne zagadki. Robili to przedstawiciele klas w porozumieniu z resztą klasy, w związku z czym, uczniowie musieli się dobrze zorganizować i współpracować. Na zakończenie każdy wrzucił swoją kartę odpowiedzi do dobrze znanej wszystkim skrzynki i oczekiwał na wyniki.

Po sprawdzeniu wyników możemy już poinformować, że pierwsze miejsce zajęły klasa 5a oraz klasa 5c, miejsce drugie klasa 6a, a miejsce trzecie klasy 6c i 6e.

Klasy, które poprawnie rozwiązały wszystkie zadania, zdobyły punkty w rywalizacji o tytuł „Zgranej Klasy”, a wszyscy biorący udział w grze, dużą satysfakcję ze wspólnej zabawy.

SPODNIE W KĄT! 30 PAŹDZIERNIKA – ŚWIATOWY DZIEŃ SPÓDNICY

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W tym dniu dziewczynki przyszły ubrane w spódnice. Dodatkowym atutem było wykonanie ozdób, które sprawiły, że Ich kreacje były oryginalne i niepowtarzalne.

Najbardziej pomysłowe spódnice przygotowały:

Marlena Mikrut kl. 4b

Natalia Dzięga kl. 4c

Wiktoria Anusz kl. 4c

Martyna Czajkowska kl. 4c

Karolina Kurek kl. 4f

Ida Malanek kl. 4f

Maja Dziugan kl. 5c

Radochna Łojek kl. 5c

Anna Krzesińska kl. 5d

Gabriela Kopeć kl. 6e

Na wyróżnienie zasługują również:

Izabela Szostak kl. 4c

Gabriela Radzimowska kl. 4c

Gabriela Kubowicz kl.4c

Zuzanna Koral kl. 4f

Zuzanna Charchut kl. 4f

Alicja Gajewska kl. 4f

Natalia Dutkiewicz kl. 5a

Wiktoria Cholewa kl. 5a

Agnieszka  Sikora kl. 5c

Agnieszka Jędrzejewska kl. 5c

Julia Jędrzejska kl. 6e

Każda klasa, która zaangażowała się w akcję otrzyma  również punkty do rywalizacji  o tytuł „Zgranej klasy”.

Samorząd  Uczniowski

„ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY, ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY”

Samorząd Uczniowski w ramach akcji ekologicznej  w listopadzie 2014r. przeprowadził zbiórkę zużytych telefonów komórkowych. Łącznie zebrano 98 sztuk starych telefonów o wadze 7 kg. Najwięcej przynieśli uczniowie klasy 6B (23 sztuki) i uczniowie klasy 0A (12 sztuk). Firma EKOPHONE zajmie się profesjonalnym recyklingiem tych telefonów, aby nie zagrażały naszemu środowisku. Wszystkim bardzo dziękujemy za aktywne włączenie się do akcji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA„Dzień Życzliwości”

W dniu 21.11.14r. odbył się dzień tematyczny „Dzień Życzliwości”. Z tej okazji każda klasa IV-VI przygotowała swoje hasło dotyczące życzliwości. W tym dniu hasło to zastąpiło tradycyjne „dzień dobry”. Uczniowie witali się nim z nauczycielami oraz koleżankami i kolegami. Każda klasa wykonała również plakat formatu A3, na którym zaprezentowała swoje życzliwe hasło. Plakat należało przywiesić na drzwiach swojej sali. Dodatkowo hasła te były odczytane przez szkolną radiolę.

Hasła przygotowane przez klasy brzmiały następująco:

4a- Szczęście sprzyja pomagającym.

4b- Uśmiech- słońcem klasowym.

4c- Na dzień dobry się witamy, dobry humor dzisiaj mamy.

4d- Szanuj bliźniego, jak siebie samego.

4e- Mały uśmiech, wielka rzecz.

4f- Czy nad rankiem czy wieczorem, warto witać się z humorem i być miłym i serdecznym i pomagać podopiecznym.

5a- Klasa 5a dobroć w sercach ma.

5b- Serce za uśmiech, uśmiech za serce.

5c- W dniu życzliwości, dużo szczęścia i radości.

5d- Nasza klasa lubi Cię, zawsze miło wita się. Niech moc będzie z Tobą, Ty zawsze bądź sobą.

5e- 5e powitać chce. Dzień życzliwości uczcić chce.

5f- Życzliwość to jest fajna sprawa, dzięki temu jest zabawa.

6a- Nie zapomnij, że masz mnie.

6b- Miłe słowa to podstawa, to jest oczywista sprawa.

6c- W dniu życzliwości, życzymy dużo radości.

6d- Kiedy szara jest pogoda 6d kolorów doda.

6e- Hakuta matata.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

W dniu 26.11.14r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Samorząd Uczniowski zorganizował ją dla uczniów z klas IV-VI. Początek zabawy był o 1630, a zakończenie o 1900. Uczniowie bawili się przy muzyce, którą wspólnie wybrały klasy. Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji, wróżb andrzejkowych, konkursu tańca i andrzejkowej dekoracji.

zapraszamy do galerii

MIKOŁAJKI

mikolaj1 ,,Czekając na Mikołaja”  

Na czubku choinki gwiazda złota

Niech zabłyśnie piękna, duża!

By Święty Mikołaj idąc Zobaczył ją aż z podwórka  

Zaświecimy lampek tuzin

Niech choinka pięknie świeci

Niech święty Mikołaj widzi

Że czekają grzeczne dzieci.              

            Dnia 8 grudnia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj. W jego rolę wcielił się uczeń klasy 6c Michał Ćwik. Odwiedził wszystkie klasy i częstował dzieci cukierkami. Pomagały mu w tym przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego z klasy 4d: Zuzanna Sochacka i Anna Urbańska.

zapraszamy do galerii

OCENA GAZETEK KLASOWYCH

W tygodniu między 1.XII, a 5.XII.2014r. Samorząd Uczniowski oceniał gazetki klasowe.

Zadaniem klas IV-VI było przygotowanie estetycznej gazetki informującej o tym, jak nazywają się członkowie samorządu klasowego, jaki klasa ma plan lekcji. Uczniowie mieli umieścić również  zdjęcie klasy, ewentualnie zawrzeć dodatkowe informacje.

Najwięcej punktów za wykonane gazetki otrzymały klasy:  5a  i  4c, (1miejsce), 4b i 5d (2miejsce),  4f  i  5f (3miejsce). Otrzymane punkty zostaną dodane do pozostałych otrzymanych w rywalizacji o tytuł „ Zgranej klasy”.

KONKURS PLASTYCZNY „PORTRET KLASY”

W listopadzie Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny „Portret klasy”. Zadaniem uczniów klas IV-VI było wykonanie portretu własnej klasy w dowolnej technice plastycznej.

Mały Samorząd Uczniowski ocenił przygotowane prace. Wszystkie były bardzo pomysłowe, oryginalne i estetyczne. Największe uznanie i maksymalną ilość punktów otrzymały portrety wykonane przez uczniów klas: 4f, 5b, 5c, 5d. 

Gratulujemy!!!

zapraszamy do galerii

WYBORY RZECZNIKA PRAW UCZNIA

W dniach 3.12 i 4.12 na terenie naszej szkoły Samorząd Uczniowski zorganizował  wybory Rzecznika Praw Ucznia. Uczniowie z klas IV, V i VI głosowali na wybranego przez siebie nauczyciela. Wybory były powszechne, bezpośrednie, równe i tajne. Rzecznikiem Praw Ucznia została pani Katarzyna Ząbkowska-Kruczek.

OCENA ŚWIĄTECZNEGO WYSTROJU SAL

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs na najlepiej udekorowaną salę. Komisja brała pod uwagę ogólne wrażenie, wkład pracy oraz estetykę wykonania świątecznych dekoracji.

Wszystkim klasom przyznano punkty za piękne przystrojenie sal. Najwięcej otrzymały klasy: 5c i 5f (sala 23) oraz 4c i 5e (sala 43).

Gratulujemy!!!

AKCJA CHARYTATYWNA „RADOSNE ŚWIĘTA”

swieta

 

Samorząd Uczniowski klas IV-VI oraz Mały Samorząd zorganizował akcję charytatywną dla Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie – „Radosne Święta”

Chętni uczniowie klas 0-VI mogli wykonać stroik, kartkę lub inną ozdobę świąteczną. Wszystkie wykonane prace zostały przekazane pacjentom hospicjum.

Najpiękniejsze stroiki, kartki i ozdoby zostały nagrodzone.

I miejsce w kategorii ozdoba świąteczna otrzymała Kamila Bieda kl. 6a

I miejsce w kategorii kartka otrzymała Kamila Karpała kl. 5a

I miejsce w kategorii stroik otrzymała Anna Krzesińska kl. 5e

Wyróżnienia: Iga Gołębiowska kl. 1f , Oliwia Mikulska kl. 1f, Victoria Pietryka kl.1f , Igor Szydło kl. 1f, Karolina Zbylut kl. 1f .

            Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy podzielili się radością i pamiętali o innych.

KONKURS „LOGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO”

samorząd-uczniowski-(1)W listopadzie Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs „Logo Samorządu Uczniowskiego”. Zadaniem uczniów klas IV-VI było zaprojektowanie w formie graficznej logo samorządu. Konkurs rozstrzygnięto podczas zebrania przedstawicieli samorządu klas IV-VI.

Zwyciężyło logo przygotowane przez Adama Matana z kl. 6a.

Wyróżniono również prace: Wiktorii Bieli i Artura Miklasa z kl. 5b oraz Magdaleny Szkonter z kl. 6c. 

Gratulujemy !!!

KARNAWAŁOWY ZAWRÓT GŁOWY!

6 lutego był dniem kolorowym i  roztańczonym. Uczniowie klas 4- 6 przyszli do szkoły w karnawałowych  przebraniach, a podczas przerw bawili się  do muzyki puszczanej przez radiolę. Najliczniej i najbardziej oryginalnie przebrane były klasy: 4b, 4c, 4f, 5a, 5f  oraz 6e. Gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za przyłączenie się do zabawy .

 W tym dniu klasy mogły również przesyłać sobie pozdrowienia, które były odczytywane jako dedykacja do utworów.

zapraszamy do galerii

WALENTYNKI

       W  ostatni dzień przed feriami obchodziliśmy w szkole Walentynki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski uruchomił pocztę walentynkową. Do specjalnie przygotowanej skrzynki można było wrzucać kartki lub liściki. Przedstawiciele Samorządu uczniowskiego odwiedzali klasy rozdając walentynkowe kartki  i naklejki w kształcie serduszek. Wielu uczniów ubrało się na  czerwono lub różowo i miało na sobie walentynkowe akcenty. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły klasy 4b i 4d.

     Oprócz liścików z życzeniami i wyrazami sympatii, naklejek i walentynkowych rymowanek, na spostrzegawczych uczniów czekała też zagadka. Na pierwszym i drugim piętrze, w różnych miejscach szkolnego korytarza zostały przypięte serca, które należało odszukać i policzyć,  a odpowiedzi wrzucić do skrzynki. Kto zostanie nagrodzony w tym konkursie, dowiecie się wkrótce.

zapraszamy do galerii

DZIEŃ KOBIET

dzien_kobiet 1

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla dziewcząt kilka niespodzianek. 

Pierwszą z nich była „Skrzynka Kobiecych Sekretów”. Dziewczęta z klas IV-VI mogły podzielić się informacjami dotyczącymi swoich zainteresowań, upodobań, a także rozwiązać zadania przygotowane przez chłopców z Samorządu Uczniowskiego. Odpowiedzi na pytania i rozwiązania zadań należało wrzucać do „Skrzynki kobiecych sekretów”. Najbardziej oryginalne zostały nagrodzone. Upominki otrzymały: Daria Górka kl. 4a Kamila Kuś kl. 4a, Nikola Cygan kl. 4b, Marlena Mikrut kl. 4b, Karolina Kurek kl. 4f, Klaudia Guzik kl. 5a, Patrycja Filipowska kl. 5c, Dominika Godeń kl. 5c, Radochna Łojek kl. 5c, Karolina Łój kl. 5e, Michalina Mikrut kl. 5f, Karolina Piech kl. 6a, Martyna Kawalec kl. 6d.

Kolejną niespodzianką był konkurs plastyczny „Kreacja roku”, jego celem było zaprojektowanie własnej, niepowtarzalnej, damskiej kreacji. Po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła Radochna Łojek z kl. 5c, II miejsce Marlena Mikrut z kl. 4b, III miejsce Kamila Karpała z kl. 5a. Wyróżnienia otrzymały: Natalia Kapała kl.4a, Zuzanna Koral kl.4f, Karolina Kurek kl.4f, Nikola Badocha kl.6e. Zwycięskie kreacje zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego.

W tym dniu chłopcy z Samorządu składali również dziewczętom życzenia
i  częstowali je cukierkami. Patryk Mikrut z kl. 4b i Dawid Górka z kl. 5a wyrecytowali przez radiolę własne wiersze i przekazali pozdrowienia dla wszystkich kobiet.

Dzień Kobiet

„Z okazji Dnia Kobiet

wiersz Wam opowiem.

Wszystkiego najlepszego,

tego Wam życzymy,

dużo kwiatów dla Was kupimy.

Bo Wam się należy,

często niezauważane

i czasami za gorsze brane.

A Maria Skłodowska-Curie

zdobyła Nobla z fizyki i chemii.

A Justyna Kowalczyk zdobyła złoto,

to wszystko nie może być nazwane głupotą.

No i jesteście mądre,

czasami bardziej niż mężczyzna,

bo się nie liczy siła fizyczna.

I nie zrażajcie się niepowodzeniami,

każdy je ma czasami.

Bądźcie mądre, takie jak jesteście

i zdobądźcie dużo punktów

w szósto klasowym teście.

                                   /Dawid Górka kl. 5a/

 

„Kochana dziewczyno”

 Kochana dziewczyno!

Twój dzień dziś jest.

Kochana dziewczyno!

więc zabaw się.

A Ty zabaw się,

nadszedł już na to czas.

A Ty zabaw się,

nauka idzie w las.

                        /Patryk Mikrut kl. 4b/

POWITANIE WIOSNY

wiosna1

Uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę 20 marca. Poranna audycja przygotowana specjalnie z tej okazji przez ucznia klasy 6a Adama Matana wprowadziła wszystkich
w wiosenny nastrój.

W tym dniu uczniowie przyszli ubrani w kolorach: zielonym, żółtym
i pomarańczowym. Miłym akcentem był również dodatek w postaci, kwiatka, wiosennego kapelusza, czy innej ozdoby. Za wiosenne przebrania klasy otrzymały punkty do rywalizacji
o tytuł „Zgrana klasa”.

OCENA ŚWIĄTECZNEJ DEKORACJI SAL

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs na najpiękniej  udekorowaną salę. W pracach nad oceną świątecznej dekoracji uczestniczyli przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkim klasom przyznano punkty za piękne, wielkanocne i wiosenne dekoracje. Najwięcej otrzymały klasy: 5c i 5f , które opiekują się salą 23.

AKCJA CHARYTATYWNA „W WIELKANOCNYM NASTROJU”

akcja_charytatywna

W marcu 2015r. Samorząd Uczniowski klas IV-VI oraz Mały Samorząd zorganizował akcję charytatywną dla Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie – „W WIELKANOCNYM NASTROJU”.

Chętni uczniowie klas 0-VI mogli wykonać stroik, kartkę lub inną ozdobę świąteczną. Wszystkie prace zostały przekazane pacjentom hospicjum. Uczniowie, którzy włączyli się do akcji otrzymali podziękowania i upominki.

DZIEŃ EUROPY

europa

11 maja obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Europy”. Była to inicjatywa własna klasy 5f. Uczniowie klas 4-6 przygotowali z tej okazji plakaty dotyczące państw europejskich. Należało na nich umieścić najważniejsze informacje o danym kraju tj. stolica, położenie geograficzne, ciekawostki itp. Dodatkowo w tym dniu każda klasa ubrała się w barwy narodowe wylosowanego przez siebie kraju.

Za zaangażowanie w akcję przyznano punkty do rywalizacji „Zgrana klasa”.

Zapraszamy do galerii

KONKURS PLASTYCZNY „ORIGAMI”

W maju 2015r.  został ogłoszony konkurs plastyczny „Origami”. Chętni uczniowie z klas 4-6 mogli wykonać prace tą techniką. W konkursie nagrodzono  i wyróżniono  12 uczniów oraz klasę 5c, która przygotowała wspólną pracę.

origami

I MIEJSCE:

Karolina Piech kl. 6a

Natalia Urbaniak kl. 6a

II MIEJSCE:

Zuzanna Koral kl.4f

III MIEJSCE:

Jakub Knapik kl.4b

Adam Cygan kl.4d

Kamila Karpała kl.5a

Anna Krzesińska kl.5e

WYROŻNIENIE:

Daria Górka kl.4a

Zuzanna Cisowska kl.6a

Eryk Giereś kl.6b

Jakub Śliwiński kl.6a

Adrian Wyżga kl.6a

zapraszamy do galerii

DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW- AKCJA CHARYTATYWNA „SERCE ZA SERCE”

Z okazji „Dnia dobrych uczynków” 19 i 20  maja 2015r.  Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną „Serce za serce”. Każdy uczeń mógł ofiarować złotówkę na niepowtarzalną naklejkę w kształcie serca. Dochód z cegiełek zostanie przeznaczony na rzecz najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Do akcji włączyło się wielu uczniów, nauczycieli i personel szkoły.

DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE W AKCJĘ

zapraszamy do galerii

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK 2015/ 2016

Dnia 8 czerwca odbyła się prezentacja kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego na rok 2015/2016. Prezentacja kandydatów odbyła się w sali gimnastycznej.

Każda klasa IV i V wystawiła swoich kandydatów. Kandydaci przygotowali dwuminutową prezentację ustną nie można było czytać z kartki oraz prezentację w formie plakatu. Samorząd kończący kadencję przeprowadził wybory przewodniczącego nowego Samorządu Uczniowskiego 9 i 10 czerwca, zbierając głosy we wszystkich klasach III, IV i V.

Największą liczbę głosów otrzymał Mateusz Duda z klasy Ve.

Zastępcami przewodniczącego  zostali: Zuzanna Szyfko klasa V d, Anna Urbańska klasa IV d i Weronika Szot klasa V c.

zapraszamy do galerii

KONKURS „CZTERY PORY ROKU”

W maju i czerwcu 2015r. uczennice z klasy 5f zorganizowały konkurs wiedzy na temat pór roku. Został on przeprowadzony w Przedszkolu Samorządowym nr 187 „Pod Lipami”, Przedszkolu Samorządowym nr 144 oraz SP 144. Dzieci odpowiadały na pytania przygotowane przez  uczennice. Przy okazji konkursu, który miał formę „parady kłamców”, dziewczynki przybliżyły przedszkolakom specyfikę pracy Samorządu Uczniowskiego. Konkurs był dla wszystkich dobrą zabawą i dostarczył wiele emocji.

zapraszamy do galerii

KONKURS „TALENT SHOW”

Dnia 19 czerwca 2015r. podczas festynu szkolnego odbył się pokaz talentów uczniów klas IV-VI – „Talent show”. Dzieci prezentowały swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Mieliśmy okazję podziwiać występy taneczne, akrobatyczne i wokalne. Pokaz „Talent show” dostarczył wiele wrażeń i emocji. Trudno było wyłonić zwycięzcę i dlatego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

zapraszamy do galerii

 Posted by at 20:36