Rok szkolny 2013/2014

 

WRZESIEŃ 2013

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

W naszej szkole nowy rok 2013/2014  przywitaliśmy słowami piosenki:

Szedł zmęczony sierpień drogą.

Wrzesień go dogonił.

No i proszę w naszej szkole znowu dzwonek dzwoni.

I rok szkolny się zaczyna, do klasy wracamy.

W nowych teczkach, jak co roku, nowe książki mamy.

Uczniowie przyszli odświętnie ubrani i z niecierpliwością czekali na powakacyjne spotkania z kolegami. Szczególnie serdecznie przywitaliśmy nowych uczniów z klas zerowych i pierwszych. W imieniu całej społeczności szkolnej powitała ich przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiciele klas starszych opowiadali młodszym kolegom o szkole.

Wybiła już godzina.

Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.

Znów dni popłyną pracowite

Nad książką szkolną, nad zeszytem….

Wesoło tu mijają dnie!

I człowiek coraz więcej wie!

Zaczyna pisać trudne słowa

Już umie czytać i rachować.

  Na początek wszystkim młodszym kolegom i koleżankom życzyli przede wszystkim samych szóstek i piątek.

Zapraszamy do galerii

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Dnia 20 września 2013r. obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Na godzinach wychowawczych uczniowie oglądali przygotowaną prezentację poświęconą pamięci Bohaterom Września 1939 oraz wykonali proporce. Wysłuchali też audycji, która upamiętniała bohaterskich żołnierzy poległych na ziemi, na morzu i w powietrzu.

Klasy IV-VI uczestniczyły w pokazach kawalerii, które odbyły się na Błoniach. Były to zajęcia w formie żywej lekcji historii, podczas której przewodnik, kawalerzysta ubrany w mundur z epoki oprowadzał uczniów po wystawie historycznej. Nie zabrakło pokazów jazdy konnej, władania szablą i lancą.  W kościele p.w Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbyła się uroczysta Msza Święta. Przybyli na nią uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni przedstawiciele Kombatantów. Msza rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów, a zakończyła się Apelem Poległych. Delegacja uczniów wraz   z harcerzami  złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze pod tablicą upamiętniającą Bohaterów Września 1939 – Patrona Naszej szkoły.

AUDYCJA ZE ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

Zapraszamy do galerii

STOLICĘ WARTO ODWIEDZIĆ!

To miasto potrafi zaciekawić a nawet zachwycić. Warszawscy przewodnicy bez trudu zasypują ciekawymi informacjami, datami, legendami czy anegdotami. Warszawę warto zobaczyć z różnych perspektyw, np. przemierzając ją pieszo, obserwując przez szybę autokaru, jadąc metrem czy podziwiając z trzydziestego piętra Pałacu Kultury.

Tegoroczni szóstoklasiści, wraz z wychowawcami,  mieli okazję „wyrwać” się ze szkoły do Warszawy na 3 dni pod koniec września. Pogoda  była dla nas łaskawa i sprzyjała realizacji napiętego programu zwiedzania. Oto miejsca, które m.in. udało nam się zobaczyć: Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury I Nauki, Centrum Nauki Kopernik, ogrody biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Stare Miasto, Stadion Narodowy, Łazienki, Wilanów.

Polecamy!

D.Kot

Film z Warszawy

Zapraszamy do galerii

EDUKACJA PATRIOTYCZNA I OBYWATELSKA –  WIZYTA W MUZEUM ARMII KRAJOWEJ

Winni jesteśmy pamięć naszym bohaterom narodowym-Powstańcom 1831r., 1863r ., Legionistom 1914r.,Polakom walczącym o wolność po 1939r.,żołnierzom Armii Krajowej-zakonspirowanej organizacji zbrojnej polskiego podziemia…

Uczniowie klas V zwiedzili Muzeum AK ,oraz zapalili znicze na grobach bohaterów podczas pobytu na Cmentarzu Rakowickim.

Zapraszamy do galerii

PAŹDZIERNIK 2013

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

24  października odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.  Nie było „ślubu ze szkołą” ale pasowanie na ucznia czyli przyjęcie najmłodszych do grona uczniów naszej szkoły. Imprezę prowadziła przewodnicząca szkoły- Katarzyna Cholewa i przedstawiciele samorządu szkolnego. Pierwszoklasiści pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, a następnie ślubowali uroczyście:     

Ja, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 144  im. Bohaterów Września 1939, ślubuję na sztandar:

– Będę starał się być dobrym i uczciwym

– Będę strzegł honoru i dobrego imienia naszej szkoły 

-Będę szanował swoich rodziców i nauczycieli

– Będę kochał i czcił moją Ojczyznę” 

Następnie pan dyrektor Stanisław Piech i pani dyrektor Małgorzata Kubik pasowali każde dziecko na ucznia. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

Zapraszamy do galerii

TYDZIEŃ MISYJNY

23 października 2013 r. odbyło sie spotkanie z misjonarzami w ramach TYGODNIA MISYJNEGO. Gościliśmy misjonarzy ze Zgromadzenia Księży Werbistów z Pieniężna. Jeden z księży pracował na misjach w Paragwaju i zaprezentował nam zdjęcia  ukazujące życie mieszkańców Paragwaju.

Zapraszamy do galerii

LISTOPAD 2013

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – KLASY I – III

7 listopada uczniowie klas III wzięli udział w akademii poświęconej Świętu Niepodległości, która została przygotowana przez klasę III b. W trakcie krótkiej lekcji historii, uczniom zostały przybliżone dzieje narodu polskiego w walce o niepodległość.

Zapraszamy do galerii

11 LISTOPADA W SP 144

Święta patriotyczne są w naszej szkole obchodzone szczególnie uroczyście, wszak Patronami naszymi są Bohaterowie Września 1939.

Święto Niepodległości 11 listopada celebrowaliśmy jako osobliwą lekcję patriotyzmu. Klasy i korytarze szkolne ozdobione były symbolami narodowymi: biało-czerwonymi flagami i sentencjami dotyczącymi polskości, patriotyzmu, honoru, pamięci, obowiązku…A na naszych piersiach przypięte biało-czerwone kotyliony.

Zanim wszyscy udaliśmy się na salę gimnastyczną,gdzie odbyła się uroczysta akademia,już od pierwszej przerwy lekcyjnej korytarzami naszej szkoły przechadzały się postacie historyczne: zaborcy Polski – Caryca Katarzyna, Habsburg, Fryderyk II oraz Marszałek Piłsudski z żołnierzami. Znaliśmy te postaci oraz wydarzenia tamtego okresu z prezentacji przedstawionej przez nauczycieli na godzinach wychowawczych.

Akademię rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Inscenizacja przypieczętowania przez zaborców losów Polski, potem pociąg Wolności z Józefem Piłsudskim, wspomnienie miejsc Pamięci Narodowej w naszym mieście Krakowie oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych: „Roty”, „Piechoty” i „Pierwszej Brygady” poruszyło nasze serca, wywołało dreszcz i łzę w oku.

Klamrą zamykającą uroczystość było pamiątkowe zdjęcie, na którym sami -jako „cegiełki” tworzyliśmy biało-czerwoną flagę, aby zapamiętać na zawsze, że należymy do narodu polskiego zarówno dziś jak i w wiekach ubiegłych oraz w przyszłości.

„Jesteśmy Polakami-więc mamy obowiązki polskie. Są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwamy, im lepszymi jesteśmy ludźmi”.

Zapraszamy go galerii

KONKURS O TYTUŁ „NAJBARDZIEJ USPORTOWIOPNEJ SZKOŁY” Z TERENU SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ MISTRZEJOWICE PÓŁNOC

Po raz 22 rozpoczęliśmy  całoroczną sportową rywalizację szkół 89 i 144.Nauczyciele obu szkół wspólnie zaplanowali harmonogram zawodów .W każdym miesiącu odbywać  się będzie  inna konkurencja  sportowa. Rozstrzygnięcie nastąpi na zakończenie roku szkolnego. Zwycięska szkoła otrzyma puchar Prezesa Spółdzielni  Mieszkaniowej „Mistrzejowice-Północ” oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Do wspólnej organizacji konkursu przyłączyły się :TKKF Apollo i osiedlowy klub „Mirage”.

Rywalizacja sportowa ma na celu: propagowanie sportu i aktywności ruchowej wśród uczniów naszych szkół, zorganizowanie dzieciom czasu wolnego ,integrację dzieci i młodzieży w środowisku lokalnym oraz propagowanie  zdrowego stylu życia.

W ostatnich latach wychodziliśmy zwycięsko z tej rywalizacji. Na lekcjach wf korzystamy z otrzymanego sprzętu sportowego. Każdorazowo uczniowie reprezentujący szkołę otrzymują  drobne nagrody.

W tym roku podejmiemy kolejne wyzwanie!.

GRUDZIEŃ 2013

2013  ROK TUWIMA

W grudniu, w naszej szkole szczególną uwagę zwracamy na postać poety Juliana Tuwima. Rok 2013 ogłoszony został przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Tuwima.

„W 2013 roku przypadają sześćdziesiąta rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Juliana Tuwima. Obie rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu Poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia.” 

Uchwała Sejmu z 7 grudnia 2012r.

Uczniowie z klasy VI a i V c  przygotowali inscenizację najpopularniejszych utworów poety. Szkolne korytarze ozdobiły gazetki okolicznościowe, kopie najsłynniejszych wydań wierszy, ilustracje przygotowane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.  W trakcie godzin wychowawczych oraz lekcji języka polskiego przedstawiano biografię oraz ciekawostki z życia poety. Wszystkich uczniów w klasach IV – VI poproszono o przygotowanie recytacji poezji Tuwima. Spośród najlepszych wyłonieni zostaną uczestnicy szkolnego konkursu poetyckiego ph. „Tuwim – wielki czarodziej, alchemik żywego słowa”. Uczniowie klas II recytowali wiersze  przez szkolny radiowęzeł. Przedstawili je również swoim koleżankom i kolegom z zerówek.

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs „Znam wiersze Tuwima” .

Wyniki konkursu :

I m. Marlena Mikrut kl. 3 b

II m. Kacper Guzik kl. 3 c

III m. Alicja Bazan kl. 4 d i Katarzyna Ludwa kl. 2 d

Wyróżnienia:

Patryk Mikrut kl. 3 b

Alina Turek kl. 4 d

 

Zapraszamy do galerii

ZABAWA ANDRZEJKOWA – KLUB MIRAGE –KLASY IB, IC,IE

Zapraszamy do galerii

WARSZTATY W KLUBIE „KUŹNIA”

Dnia 4.12.2013 r. oddziały przedszkolne 0a i 0b uczestniczyły warsztatach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Klubie „Kuźnia”. Dzieci z grupy 0a wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt.: „Książkolandia, czyli oswajanie z książką”, natomiast dzieci z grupy 0b w zajęciach ekologicznych pt.: „Święto Drzewa”.

JASEŁKA ANIOŁA TEOFILA

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy pełen miłości, zgody, pokoju. To czas pełen wzruszających chwil i wspólnego kolędowania. W  magiczny nastrój świąt wprowadziła nas 20 grudnia klasa 2b przedstawieniem pt. „Jasełka Anioła Teofila”. 

 Licznie zgromadzeni goście – byli wśród nich także rodzice i dziadkowie naszych uczniów – ze wzruszeniem oglądali w przepięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, wspaniałą grę „małych aktorów” ukazujących historię Anioła próbującego zaprowadzić przed nowonarodzone Boże Dzieciątko mieszkańców -„Świata całego”.

 Nasze dzieci i goście poszukiwali odpowiedzi na pytanie, czy jesteśmy  naprawdę gotowi powitać Bożego Syna i co nam w tym przeszkadza. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem pani Ewy Moszczyńskiej i Katarzyny Rusin.
Nie obeszło się bez ciepłych słów pana dyrektora Stanisława Piecha, który życzył wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,  pomyślności i spełnienia marzeń. Uczniom zaś wspaniałych wyników w nauce, zdrowia oraz wymarzonych prezentów na Gwiazdkę.

Zapraszamy do galerii

 

PODSUMOWANIE AKCJI „GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”

W dniach od 4 listopada do 13 grudnia 2013 roku została przeprowadzona zbiórka żywności oraz artykułów przemysłowych dla bezdomnych psów i kotów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Jak co roku uczniowie SP 144 okazali dużo serca i empatii w stosunku do pokrzywdzonych przez los zwierzaków i hojnie przynosili dary. Ogółem zebraliśmy 181 kg karmy dla psów i kotów, 20 posłań oraz 65 innych artykułów (w tym obroże, smycze, miski, zabawki).

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy  za zaangażowanie i czynny udział w akcji

GÓRA GROSZA – XIV EDYCJA

Czas trwania: 25.XI – 6.XII.2013 r. W akcji brało udział 33 klasy (0  VI). 17 klas to klasy 0 – III. Ogółem zebrano 1006, 66 zł, klasy 0 – III zebrały 688, 42 zł.

I miejsce – klasa 2b – 159, 27 zł

II miejsce – klasa 3b – 129, 02 zł

III miejsce – klasa 1c – 54, 48 zł

Wyróżnienie: Jakub Kurczyna klasa 3b

Bardzo dziękujemy Rodzicom i uczniom za włączenie się do akcji.

 STYCZEŃ 2014

ENJOY MY ORIGIN NA LEKCJACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniach od 27 – 31 stycznia w naszej szkole już po raz drugi go­ści­li­śmy studentów –  wo­lon­ta­riu­szy z  różnych zakątków świata, którzy w ramach projektu Enjoy My Origin promują kulturę, zwyczaje i historię swoich krajów. Tym razem za­ję­cia obej­mo­wa­ły kla­sy 4–6. Warsztaty edukacyjne w języku angielskim poprowadzili: Brazylijka – Luisa Molenda Carvalho oraz Egipcjanin – Atef ElGendy. Uczniowie  mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat  krajów i kultur naszych gości. Dlaczego na fladze Brazylii są gwiazdki? Jak się tańczy na najsłynniejszym karnawale w Rio? Jak wygląda Sfinks? Ile lat mają piramidy i co się w nich znajduje? Co jadają Brazylijczycy i Egipcjanie ? Jak napisać swe imię w języku arabskim?… Na te i inne pytania uczniowie uzyskali odpowiedzi w czasie warsztatów.

Była to jednak przede wszystkim okazja do praktycznego wykorzystania języka angielskiego i poznania osobiście mieszkańców odległych nam krajów. Była to też sposobność do przełamania bariery językowej i podniesienia umie­jęt­no­ści ko­mu­ni­ka­cyj­nych w za­kre­sie ję­zy­ka an­giel­skie­go. Przedsięwzięcie przyniosło wszystkim dużo radości oraz niezapomniane doświadczenia.

Zapraszamy do galerii

LUTY 2014

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

26 lutego 2014 r. odbył się  Dzień Otwarty Szkoły. Przyszli uczniowie mogli zobaczyć wszystkie sale, w których czekały na nich różne niespodzianki.

Uatrakcyjniły go występy artystyczne uczniów klas młodszych. Klasa II b zaprezentowała się w pięknym polonezie, natomiast klasa III c zatańczyła krakowiaka. Można było również wysłuchać piosenek w wykonaniu chóru szkolnego i obejrzeć prezentacje multimedialne „Sześciolatek w naszej szkole”.

Samorząd Uczniowski w barwnych przebraniach oprowadzał młodszych kolegów i koleżanki po szkole, angażował do zabawy i zachęcał do wstąpienia w szeregi naszej społeczności szkolnej.

Zapraszamy do galerii

MARZEC 2014

„UCZEŃ – OBYWATEL”

13 marca 2014 r. w Urzędzie Miasta Krakowa miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie krakowskich szkół „kandydowali” na radnego miasta Krakowa. Sztab wyborczy SP 144 w składzie: Julii Stępień, Karoliny Oryszczak, Weroniki Kaczmarczyk, Poli Jędreckiej, Kornelii Kaławy i Oliwii Gibas zaprezentował program wyborczy, w którym zwrócił uwagę na problemy Krakowa i propozycje ich rozwiązania. 

Hasła wyborcze:

„Kraków stary murami, młody mieszkańcami”

„Gorszy smog od smoka”

„Moc kultury mamy w rynku wokół mamy moc wyszynku”

Prezentacja programu wyborczego uzyskała duże uznanie i aplauz wśród komisji i widowni. 

Gratulujemy przyszłym włodarzom miasta ! 

Zapraszamy do galerii

 PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W czwartek 13 marca 2014 r. odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uroczystość miała miejsce w salce teatralnej. Na początku uczniowie klasy 1 A pokazali krótkie przedstawienie. Następnie pierwszaki złożyły obietnicę dbania o książki i częstego czytania, a pani bibliotekarka pasowała każdego z nich na czytelnika. Na pamiątkę każda klasa dostała Dyplom i zakładki do książki. Uroczystość uświetnił szkolny chór, który wykonał piosenki „Cała Polska czyta dzieciom” i „Pluszowy miś”.

Zapraszamy do galerii

ZDOBYLIŚMY WYRÓŻNIENIE !!!

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w III edycji konkursu organizowanego przez MEN „Mam 6 lat i jestem aktywny” . Jego celem jest promowanie i upowszechnienie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz promowanie aktywnego stylu życia, bezpieczeństwa i zdrowia wśród najmłodszych. Podczas Gali konkursu w dniu 12.03 nasza szkoła zdobyła wyróżnienie !!!

Do konkursu przystąpiły klasy I a oraz II a w kategorii: Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat, we współpracy z rodzicami .W obu klasach zostały przygotowane prezentacje multimedialne z „życia klasy” oraz albumy pokazujący umiejętności dzieci. Gorące podziękowania kierujemy na ręce rodziców – koordynatorów akcji, dziękując za zaangażowanie i włożony trud : w klasie Ia p. Paulinie Raźny i p. Małgorzacie Cudek oraz w klasie IIa p. Monice Zbylut i p. Annie Pytel.

 

prezentacja – ”Sześciolatki – dzielne dziatki”

film – „Szkoła nr 144″

SCOTTISH DAY

Majestatyczne zamki, malownicze krajobrazy, sportowe wyzwania oraz gra na dudach – tego wszystkiego mogliśmy posmakować podczas świętowania „Dnia Szkockiego” w naszej szkole.

W ową niezwykłą podróż wybraliśmy się w środę 26 marca, kiedy to cała szkoła zamieniła się w szkocką krainę. Na korytarzu ukazała się specjalna wystawa prezentująca piękno Szkocji, a na drzwiach poszczególnych sal  pojawiły się ciekawostki dotyczące różnych aspektów życia w tym kraju, począwszy od jego położenia i symboli narodowych, poprzez sztukę i kulturę,  aż po sławne osobistości. W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele przywdziali kraciaste stroje. Wielu z nas nosiło tradycyjne szkockie kilty.

Atrakcją dnia okazały się konkurencje siłowe Highland Games, nawiązujące do dyscyplin uprawianych przez szkockich górali. Spośród trzyosobowych reprezentacji klas IV-VI wyłoniliśmy mistrzów w takich zawodach jak caber toss (rzut palem), stone put (rzut kamieniem) i tug of war (przeciąganie liny). Wprawdzie tradycyjne pale i kamienie zostały zamienione na bardziej nowoczesne sprzęty, jednak zabawa przybliżyła szkockie realia i sprawiła uczniom wiele radości.

Uwieńczeniem szkolnych uroczystości był pokaz gry na dudach wraz z zajęciami edukacyjnymi w wykonaniu członków zespołu Częstochowa Pipes and Drums. Zaprezentowane szkockie utwory pobudziły naszą wyobraźnię, a rozmowa z muzykami poszerzyła horyzonty i zainteresowania.

„Dzień Szkocki” dał także możliwość wykazania się najbardziej ambitnym. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs wiedzy o Szkocji, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować znajomość historii, tradycji i kultury tego kraju.

Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu świętowaniu nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zachwycili się pięknem i magią Szkocji oraz zapragnęli ją odwiedzić i bliżej poznać.

 

Zapraszamy do galerii

KWIECIEŃ 2014

DZIEŃ ZDROWIA

Dnia 2 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia. Podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie poszukiwali „skarbów” pytań-zagadek na które odpowiadali pisemnie i przynosili do swoich nauczycieli przyrody. Pytania były ukryte na II piętrze szkoły. Zainteresowanie zadaniem przeszły oczekiwania organizatorów. Uczniowie znaleźli wszystkie pytania, ale najlepiej z zagadkami poradzili sobie: Oskar Śmietana 4a, Gabriela Golonka 6c,Monika Szczurek 6a, Kamila Karpała 4a, Grzegorz Ludwin 4a,Jakub Drabik 6c, Maja Żak 5e, Karol Mierzwiński 5e, Dawid Górka 4a, Jakub Warchoł 4a, Mateusz Korfel 4a, Paulina Krzywonos 4e, Błażej Kiełkowski 4d, Klaudia Miklas 6a, Julia Pazdur 5b.

Uczniowie otrzymali wiosenne nagrody. Gratulujemy wiedzy i sprytu.

W tym samym dniu w godzinach popołudniowych odbył się konkurs na najzdrowszą kanapkę wykonana według inwencji twórczej uczniów. Na zajęcia przybyło bardzo dużo uczniów klas 4-6. Wiedza i fantazja, kolory, zapachy i smaki mieszały się w powietrzu, domowa atmosfera zagościła w salach 41 i 42. Spośród wszystkich pyszności uczniowie samodzielnie wybrali zwycięzców zadania, zostali nimi Żak Maja 5e, Lesisz Natalia 5 oraz Bronicki Cezary 6b. Nie było przegranych, bowiem wszystkie kanapki wykonane zostały na wysokim poziomie. Przez chwilę szkolna ławka wyglądała jak „szwedzki stół” w eleganckiej restauracji. Najlepiej zobaczyć na zdjęciach.

Zapraszamy do galerii

PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE

W środę, 16 kwietnia, odbyło się w naszej szkole przedstawienie dla klas IV – VI, pt.: „Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał….” Inspiracją do tego wydarzenia, stały się oczywiście tegoroczne Święta Wielkiej Nocy. Przedstawienie to przygotowali i odegrali w głównej mierze uczniowie z klasy VIe. Oprócz nich, w występie wzięli udział także Julia Stępień z VIc oraz Dominik Kowalczyk z VId. Przedstawienie to mówiło o tym, co przyniosło nam Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa i jak wiele straciłby świat, gdyby nie dokonało się Ono nie dokonało… Uczniowie z wielką siłą i radością, a także pomysłowością, zaangażowali się w występ. Pomagali również w dekoracji sali gimnastycznej, w której się on odbył. Sądząc po komentarzach widzów (zwłaszcza tych starszych), tegoroczne przedstawienie wielkanocne należy uznać za udane.

Zapraszamy do galerii

INSCENIZACJA WIOSENNO – ŚWIĄTECZNA DLA KLAS I – III

Dnia 16. 04. 2014 r. w przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie wiosenno – świąteczne w wykonaniu klasy 2 D. Dzieci przebrane w różnobarwne stroje zaprezentowały inscenizację przeplataną wierszami, piosenkami , zwyczajami i tańcami śląskimi. Mali widzowie mogli zapoznać się z obrzędami towarzyszącymi tym wspaniałym świętom. Ludowym zwyczajem wprowadzono „Gaik”, przygotowano święconkę do koszyka. Nie obyło się też bez „śmigusa –dyngusa”. Panny siedzące przy stole zostały sowicie polane wodą. Ile było pisku?!

Zapraszamy do galerii

WYCIECZKA Z OKAZJI „DNIA ZIEMI”

26 kwietnia, dla uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 odbyła się wycieczka z okazji „Dnia Ziemi” do Krynicy  i Kamiannej. Zdobyliśmy pieszo Górę Parkową, gdzie podziwialiśmy widoki Beskidu. W pijalni wód mineralnych skosztowaliśmy wód zdrowotnych. W pasiece „Barć” w Kamiannej dowiedzieliśmy się na czym polega praca pszczelarza, poznaliśmy życie społeczne pszczół oraz drogę miodu z ula do słoika. Na zakończenie wykonaliśmy samodzielnie świece woskowe a przy ognisku zjedliśmy własnoręcznie upieczoną kiełbasę. Uwieńczeniem naszej wycieczki była podróż powrotna autokarem, podczas której oglądaliśmy z przyjemnością film „Pszczółka Maja”!!!

Zapraszamy do galerii

„ WITAJ MAJOWA JUTRZENKO” –  akademia dla klas młodszych 0 – III

30 kwietnia uczniowie klasy 1a i 2a zaprezentowali historyczne przedstawienie pt. „ Witaj majowa jutrzenko” z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Był król – Stanisław August Poniatowski, marszałek sejmu Stanisław Małachowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj i Stanisław Staszic. Na koniec uczniowie  zatańczyli  poloneza.

Zapraszamy do galerii

MAJ 2014

ZIELONA SZKOŁA W SOLI K. ŻYWCA

Na początku maja (5-10. 05. 2014 r.) klasy 6b, 6c, 6d spędziły miło i aktywnie czas na zielonej szkole w Soli k. Żywca. Potwierdzamy, że nazwa miejscowość kryje w sobie prawdę o słonych wodach podziemnych , których mogliśmy osobiście spróbować wprost ze studzienek solankowych. Zwiedzaliśmy intensywnie Koniaków, Istebną, Wisłę, Żywiec. Zachwycaliśmy się pięknymi koronkami , skocznią w Wiśle, umiejętnościami muzyków folklorystów, interaktywnym Muzeum Browaru w Żywcu. Bawiliśmy się podczas dyskotek, karaoke, wyścigów i turniejów sportowych. Swoją kreatywnością i odwagą sceniczną wykazaliśmy się podczas Fashion Trends 2014. Na zakończenie zielonej szkoły wybraliśmy się kolejką linową na Górę Żar podziwiając nie tylko piękną panoramę Beskidów Jeziora ,  lecz także szybowce startujące z pobliskiego lotniska. Pogoda nam dopisała i dobre humory też.

 

Zapraszamy do galerii

CZERWIEC 2014

PARADA SZKOLNYCH PATRONÓW

6 czerwca 2014 r. ulicami Krakowa przeszła uroczyście, organizowana po raz trzeci w naszym mieście – PARADA SZKOLNYCH PATRONÓW.

Plenerowa impreza zgromadziła około 70 placówek oświatowych. W kilku sektorach zaaranżowanych u podnóża Wawelu przy ulicy Bernardyńskiej gromadzili się ciekawie przebrani uczniowie, przedszkolaki i reprezentanci krakowskich domów kultury. Dzieci miały wizerunki patronów, ich atrybuty, przygotowane cytaty, olbrzymie tarcze szkolne – widoczne z daleka.

Barwny korowód poprzedzony wozem strażackim i motocyklową eskortą policyjną wyruszył spod Wawelu o godz. 11.00, przeszedł ulicą Grodzką, okrążył Rynek Główny i zakończył swój przemarsz na scenie ustawionej obok kościoła św. Wojciecha.

W paradzie wzięli udział również uczniowie Naszej Szkoły.

Zapraszamy do galerii

PRZEDSTAWIENIE PT. „O KRAKOWIE CI JA…”

 4 czerwca 2014 klasa 3 C zaprezentowała uczniom klas młodszych przedstawienie pt. „O Krakowie Ci ja…”, które miało na celu przypomnienie dzieciom historii i legend krakowskich. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie brali udział w krótkim teście ( z nagrodami) sprawdzającym znajomość zabytków i legend naszego miasta -Krakowa.

 Zapraszamy do galerii

 4 czerwca 2014 r. w godzinach popołudniowych uczniowie  klasy 3c wraz z wychowawcami  zaprosili swoich rodziców na przedstawienie pt. „O Krakowie Ci ja…” Dzieci zaprezentowały historię i legendy krakowskie. Po przedstawieniu rodzice wzięli udział w przygotowanym przez dzieci quizie z nagrodami. 

 Zapraszamy do galerii

WARSZTATY  „FIZYKA DLA SMYKA”

Uczniowie chętnych klas 0-III uczestniczyli w warsztatach „Fizyka dla smyka”, prowadzonych przez pracownika Akademii Nauk. Dzieci z zaciekawieniem słuchały oraz aktywnie włączały się w przeprowadzanie doświadczeń. Temat warsztatów „Magnetyzm” .

Zapraszamy do galerii

 ODPUST PARAFIALNY

Dnia 22 czerwca klasa III c zatańczyła krakowiaka podczas odpustu parafialnego na os. Bohaterów Września. 

Zapraszamy do galerii

MISTRZEJOWICA MAJÓWKA

Dnia 25 maja klasa III c odtańczyła krakowiaka podczas Mistrzejowickiej majówki, która odbyła się na os. Tysiąclecia.
Brawom nie było końca….
Zapraszamy do galerii
„W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II”

W dniu 18.06.2014 r. odbył się koncert „W hołdzie Janowi Pawłowi II”. 
Koncert rozpoczęły dzieci z kl. II b tańcząc wspaniałego poloneza i recytując wiersze poświęcone papieżowi. Magda i Nikola z kl. II c przeczytały fragmenty listów pisanych do papieża przez dzieci natomiast Wiktoria i Paulina z kl. I b same napisały listy, które przedstawiły podczas koncertu. Uczniowie klasy III c zatańczyli krakowiaka pamiętając o tym, że Karol Wojtyła kochał Kraków. Całość oprawiona była śpiewem chóru z popularną „Barką”. Dzieci z kółka migowego „wymigały” piosenkę „Święty uśmiechnięty”. Usłyszeliśmy też głos Jana Pawła II nagrany na płytach. Koncert został pokazany dwukrotnie  uczniom z klas O – III i IV -VI. 
W ten sposób wyraziliśmy radość z kanonizacji Jana Pawła II, która odbyła się 27.IV.2014 r.

Zapraszamy do galerii
 Posted by at 19:54