Rok szkolny 2016/2017

 

WRZESIEŃ 2016

Witaj szkoło!

Pierwszy września był dla pierwszoklasistów i dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w zerówce dniem szczególnym. Składały one uroczyste ślubowanie w asyście szkolnego pocztu sztandarowego. Przyrzekały być dobrymi kolegami, dbać o imię szkoły, szanować rodziców i nauczycieli, kochać i czcić Ojczyznę.

Cała społeczność szkoły życzy najmłodszym uczniom wielu sukcesów. Niech nauka okaże się niezapomnianą przygodą.

zapraszamy do galerii 

 


„NARODOWE CZYTANIE”

2 września 2016 roku nasza społeczność szkolna po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii „Narodowe czytanie”, która została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku.

Czytaliśmy wybrane fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza pt.„Quo vadis”. Czytanie zainicjowały panie dyrektor: Małgorzata Kubik i Monika Symber-Ozga. Do akcji chętnie włączyli się także nasi nauczyciele. Uczniowie skupieni słuchali, próbując jednocześnie wyobrazić sobie odległe czasy za panowania Nerona. Mamy nadzieję, że „Narodowe czytanie” stanie się naszą szkolną tradycją!

zapraszamy do galerii

77 ROCZNICA AGRESJI ZWIĄZKU SOWIECKIEGO NA POLSKĘ

Program uroczystości:

Część I – 16 września 2016r.( piątek)  

11.00 – Msza św. w Bazylice Mariackiej koncelebrowana w intencji wszystkich Ofiar sowieckiego i niemieckiego totalitaryzmu oraz Poległych za wolność Ojczyzny

12.00 – przemarsz uczestników uroczystości wraz z Kompanią Honorową Wojska Polskiego i pocztami sztandarowymi  ul. Grodzką  pod Krzyż Pamięci Narodowej i Tablicę Zesłańców Sybiru  przy placu im. ojca Adama Studzińskiego

12.30 – modlitwa za Poległych, hołd Ofiarom w pieśni i słowie, Apel Pamięci, salwa Honorowa, złożenie kwiatów, zakończenie z udziałem Orkiestry Wojskowej i chóru Passionart

Część II – 17 września  2016r. (sobota)

11.00 – Cmentarz Rakowicki w Krakowie – uroczystości  patriotyczno – religijne przy Symbolicznej Mogile – Pomniku Ofiar Komunizmu:  wystąpienie gości, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy, oddanie hołdu poległym.

Poczet Sztandarowy Naszej Szkoły był obecny na uroczystościach upamiętniających wszystkich, którzy walczyli z niemieckim i sowieckim okupantem o wolność Polski w latach 1939-1945.

zapraszamy do galerii 

WYCIECZKA DO SZCZAWNICY

Uczniowie klas 3A i 3C spędzili 2 dni w pięknych Pieninach. Wędrowali po górach, spali w schronisku na Durbaszce, uczestniczyli w ognisku i wielu innych atrakcjach. 
DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR
Uczniowie klasy 3A zwiedzali Jednostkę Wojskową 4495 przy ulicy Wrocławskiej. W tym dniu stali się małymi  żołnierzami. 
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

            Wrzesień to szczególny miesiąc w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144. Oprócz typowej atmosfery towarzyszącej inauguracji nowego roku w społeczności pojawiły się dodatkowe emocje.

       Powodem wrześniowych zawirowań były galowe obchody Święta Patrona naszej Szkoły – Bohaterów Września 1939. W tym roku uroczystości zorganizowane zostały w sobotę, 24 września.  

Szkolne świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta połączona z Apelem Poległych odprawiona w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Następnie zaproszono gości do szkoły – na teren boisk szkolnych, gdzie nastąpiła inauguracja festynu „Z kart historii”. 

           Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu szkoły z chórem szkolnym. Następnie konferansjer zapowiedział szereg atrakcji, zachęcił i zaprosił do odwiedzenia wszystkich przygotowanych stanowisk. Szczególne zainteresowanie uczestników imprezy wzbudziły pokazy grupy rekonstrukcyjnej Oddziału Kawalerii Ochotniczej im. Pułku 4 -ego Ułanów Zaniemeńskich. Przystojni miłośnicy historii z wielką pasją opowiadali historię 4. Pułku. Z ogromną zwinnością prezentowali przeróżne akrobacje wykonywane na koniach. Następnie prowadzili indywidualne rozmowy
 z zainteresowanymi oraz oprowadzali dzieci na koniach, tłumacząc specyfikę trudnej żołnierskiej misji.

         Sporo emocji wzbudził szkolny patriotyczny bieg sztafetowy, w którym wzięli udział uczniowie starszych klas naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami. Wejście na podium zarezerwowane było dla tych uczniów, którzy oprócz dobrego wyniku w biegu sprawnie odpowiedzieli na quiz patriotyczny. Po podsumowaniu wyników okazało się,  że zaszczytny tytuł „Zwycięzcy” otrzymały klasy: 4e, 5a, 6b. Wśród nauczycieli medal odebrali nauczyciele wychowania fizycznego.

          Najmłodsi uczniowie naszej szkoły rywalizowali w torze przeszkód zorganizowanym pod nazwą „Poligon malucha”. Gry i zabawy sportowe wzbudziły mnóstwo emocji, zarówno wśród sportowców jak również wśród rodziców i nauczycieli. Gorący doping i aplauz rozbrzmiewał jeszcze na długo po zakończeniu rozgrywek.

            Udział w imprezie „Z kart historii” zaszczycili zacni goście, którzy zorganizowali ciekawe stanowiska edukacyjne. Uczniowie z klasy o profilu wojskowym, z XI Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką pana Adama Jończyka prowadzili „musztrę pod okiem specjalisty”. Przedstawiciele Jednostki Wojskowej 1155 z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego przeprowadzili ciekawe warsztaty poszerzające wiedzę na tematy militarne oraz przygotowali prezentację jednostki. Pracownicy Agencji Rynku Rolnego zorganizowali zajęcia plastyczne z najmłodszymi i częstowali smacznymi owocami. Harcerze ZHP
z nowohuckiego szczepu Unia zapraszali do gry i zabawy najmłodszych oraz szkolili w zakresie pierwszej pomocy. Straż pożarna udostępniła wóz strażacki wszystkim miłośnikom strażackiego zawodu.

          Na terenie boisk szkolnych rozlokowano stanowiska przygotowane przez nauczycieli szkoły: „Puzzle historyczne”, „Kamuflaż”, „Robótki Cioci Ani”, „Loteryjkę”, „Kartkę dla Powstańca”,  „Historyczne czytanie”, „Księgę pamiątkową” wystawy „Za mundurem panny sznurem” oraz „To jest szkoła z historią”, galerię prac konkursowych „Bohaterowie Września 1939”.

Wszyscy miłośnicy słodkości i wojskowych specjałów okupowali stanowiska gastronomiczne.

        W Cafe Moro popularnością cieszyły się ciasta przygotowane przez niezawodne mamy. W cieniu szkolnych drzew rozstawiono kawiarniane stoliki, które przyciągały wszystkich miłośników domowych wypieków. Szkolna stołówka, „Domowy obiadek”, częstowała słodkimi goframi kraszonymi różnymi dodatkami. Z wielkiego żołnierskiego kotła serwowano doskonałą grochówkę.

          Imprezę zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Ten punkt programu poprowadził chór pod batutą pana Sebastiana Cygana. Uczestnicy otrzymali śpiewniki pieśni patriotycznych przygotowane na tę szczególną uroczystość, które stanowić będą pamiątkę wydarzenia.

         To był niezwykły dzień. Cieszymy się, że pogoda okazała się dla nas łaskawa, a goście dopisali. Święto Patrona Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 im. Bohaterów Września 1939 przeszło już do historii. Pozostało wspomnienie niezwykłej uroczystości, której nie udałoby się zorganizować bez zaangażowania ludzi wielkiego serca – rodziców i nauczycieli SP144.  Dziękujemy!

zapraszamy do galerii

PARADA SZKOLNYCH PATRONÓW 

1 października 2016 roku cieszyliśmy się kolejną Paradą Szkolnych Patronów, która przeszła ulicami naszego miasta spod Wawelu do Rynku Głównego. W tym roku P S P wpisała się w inne krakowskie święto – w obchody XXV-lecia Dzielnic Miasta Krakowa. Dzieci i młodzież przeszła w Paradzie razem z przedstawicielami dzielnic.

Było dużo zabawy, Patron szkoły 144 cieszył się dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy uczniom klasy 4a i 6c .

zapraszamy do galerii

„ŚWIĘTO ZIEMNIAKA”

26.09.2016 r. klasy 1a i 2e pojechały do miejscowości Łazy koło Jerzmanowic na „Święto ziemniaka”. Dzieci chętnie brały udział w zabawach ruchowych i rozwiązywały Quiz na temat pochodzenia ziemniaka. Wszystkie konkurencje nagradzane były upominkami i gadżetami. Najwięcej emocji wzbudził konkurs na największego i najciekawszego ziemniaka. Na koniec te małe i duże zostały upieczone i zjedzone ze smakiem.

zapraszamy do galerii

WRZESIEŃ W ZERÓWCE A

kronika

Witamy szkołę – ŚLUBUJEMY!

Wesoło się bawimy, chętnie się uczymy.

Uczestniczymy w dodatkowych zajęciach – KÓŁKO PLASTYCZNE.

Poznajemy świat muzyki – koncert w KLUBIE KUŹNIA pt. „Koncertowe obyczaje”

PAŹDZIERNIK 2016

JASKINIA RAJ

Na początku października, wszyscy uczniowie klas 6 wzięli udział w jesiennej wycieczce po szlakach województwa świętokrzyskiego. Zwiedzili krasową Jaskinię „Raj” w plenerze stalagmitów, szukali nietoperzy, wspinali się na wzgórze, na którym spacerowali po ruinach zamku chęcińskiego. Z wieży widokowej podziwiali panoramę Gór Świętokrzyskich. Po południu, uczyli się przez zabawę w Centrum Nauki Leonardo da Vinci o niesamowitej maszynerii jaką jest ciało człowieka, było też trochę o zdrowiu… Na zakończenie wycieczki, na polanie, pod majestatycznym zamkiem, upiekli przy gorącym ognisku kiełbaski i zagrali w ulubione gry ruchowe.

zapraszamy do galerii

„ZDROWY ODDECH – AKTYWNA EDUKACJA EKOLOGICZNA”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Zdrowy oddech – aktywna edukacja ekologiczna”. Jest to projekt Miasta Krakowa współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Główne cele projektu to:

  • budowanie świadomości ekologicznej i wiedzy o jakości powietrza w mieście wśród uczniów szkół podstawowych ,
  • rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska i stanu powietrza,
  • promowanie informacji i działań dotyczących ochrony powietrza w mieście,
  • aktywizacja dzieci i młodzieży do podejmowania praktycznych działań proekologicznych w środowisku lokalnym,
  • podniesienie poczucia wpływu na środowisko oraz odpowiedzialności za jego stan,
  • kształcenie umiejętności pracy w grupie

Czteroosobowy zespół z klasy 6f Zuzia Koral, Ala Gajewska, Szymon Krzysztofik i Mateusz Warmus, we wrześniu i październiku, uczestniczył w Zespole Szkół Chemicznych w zajęciach, warsztatach i laboratoriach związanych z zanieczyszczeniem i ochroną powietrza. Dzieci poznawały alternatywne źródła energii, brały udział w grach dydaktycznych, same badały jakość powietrza z użyciem roślin wskaźnikowych, obecność pyłów i ozonu w powietrzu oraz wpływ powietrza na różne materiały. Udział w projekcie zakończył się wizytą w Ojcowskim Parku Narodowym – tam zorganizowano zajęcia terenowe, prelekcję na temat ekologii i ochrony powietrza oraz zwiedzanie Jaskini Ciemnej

W ramach projektu „Zdrowy oddech – aktywna edukacja ekologiczna” odbył się konkurs dla szkół podstawowych o tematyce ochrony i jakości powietrza w mieście. Nagrodzonych zostało 6 szkół. Trzy szkoły w kategorii praca zespołowa (plakat/prezentacja) i trzy w kategorii „Test wiedzy” . Wśród trzech wyróżnionych w tej kategorii szkół znalazła się również nasza SP 144

  • Szkoła Podstawowa nr 64;
  • Szkoła Podstawowa nr 144;
  • Szkoła Podstawowa nr 157.

projekt

zapraszamy do galerii

MASTERCHEF KLASY 2D

W październiku uczniowie klasy 2d przygotowywali sałatki owocowo-warzywne – „Samo zdrowie”. Próbowali w ten sposób zdobyć tytuł klasowego MasterChefa

 Z zaangażowaniem kroili owoce i warzywa, skrupulatnie dobierali składniki. Przygotowane sałatki wyglądały smakowicie, były pyszne i bardzo zdrowe.

 Jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzcy, dlatego też wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami „MasterChefa” klasy 2d

zapraszamy do galerii

„WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK W ZERÓWCE B”

kronikaPowitanie szkoły – ŚLUBOWANIE! 
„Nasza złota polska jesień!” – spacery
Koncerty i zajęcia językowo- rytmiczne w Klubie Kuźnia
Spotkanie z autorką bajek dla dzieci – panią Zofią Stanecką w Bibliotece Publicznej
„Śladami żółtego worka” – udział w warsztatach ekologicznych Politechniki Krakowskiej
„W zdrowym ciele zdrowy duch!” – dbamy o rozwój fizyczny
„Magia w fizyce” – udział w warsztatach naukowych na Akademii Górniczo- Hutniczej

PAŹDZIERNIK W ZERÓWCE A

kronika

Warsztaty na AGH – dzieci z zerówki poznają tajniki doświadczeń fizycznych

Wizyta w bibliotece  – dzieci z zerówki na spotkaniu z autorką książek panią Zofią Stanecką

Spotkanie z przedstawicielem Staży Miejskiej – dzieci z zerówki poznają zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.

Zajęcia ekologiczne – dzieci z zerówki uczą się zasad segregowania śmieci

Dzieci z grupy 0a podczas zajęć i zabaw

WYNIKI ZBIÓRKI MAKULATURY – PAŹDZIERNIK 2016

Najwięcej makulatury przynieśli:

Weronika Kuc klasa VI a – 516 kg

Dominika Jonak klasa V d- 200 kg

Igor Szydło klasa III f – 126 kg

Krzysztof Góral V a – 122 kg

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH KLAS:

Klasa VI a –  624 kg

Klasa V a – 380,7 kg

Klasa V d – 254 kg

KLASA WYNIKI ZBIÓRKI
0 b 33 kg
1b 22 kg
2b 40 kg
2c 109 kg
2d 14 kg
2e 59 kg
2f 18 kg
3b 11 kg
3c 70 kg
3d 32 kg
3e 8 kg
3f 182 kg
4a 85,5 kg
4b 109,5 kg
4c 211,5  kg
4d 132,5  kg
4e 159 kg
5a 380,7  kg 
5b 214 kg
5c 82,4 kg
5d 254 kg 
6a 624 kg 
6b 156 kg
6c 51,5 kg
6d 100 kg
6e 114 kg
6f 30 kg

 

DZIĘKUJEMY

 

Listopad 2016

LISTOPAD W ZERÓWCE B

kronika„Śniadanie daje moc” – samodzielne przygotowanie przez dzieci śniadania.

Zajęcia w Bibliotece Publicznej – „DOBRE MANIERY „- Savoir-Vivre dla dzieci

Z wizytą w Muzeum Narodowym (Dom Jana Matejki) – warsztaty pt. „Co ja zrobię z tej twarzy?”

Spotkanie z przedstawicielem Staży Miejskiej – poznanie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze – zabawy z „Autochodzikiem”

Wróżby i zabawy andrzejkowe w zerówce B

LISTOPAD W ZERÓWCE A

kronika„ BON-TON DLA MAŁYCH DAM I DŻENTELMENÓW – zajęcia literacko –animacyjne w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

„ŚNIADANIE DAJE MOC” – wspólne przygotowanie śniadania. Wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych.

„AUTOCHODZIK” – spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. Nauka bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym.

„ Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI” –  koncert muzyczny w Klubie Kuźnia.

„BIBLIOTEKA” – z wizytą w bibliotece szkolnej.

„ANDRZEJKI”  –  zabawy i wróżby.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

To jedno z najważniejszych polskich świąt narodowych, obchodzone co roku  11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z tej okazji wszyscy uczniowie z klas 4 – 6 w czasie godzin wychowawczych omawiali treści związane    z tym radosnym świętem, a w dni 10 listopada spotkali się w Sali gimnastycznej, aby wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne i obejrzeć multimedialną lekcję historii. Przedstawiciele poszczególnych klas mogli również sprawdzić swoją wiedzę historyczną biorąc udział w quizie. Wśród klas szóstych zwyciężyła 6b, wśród klas piątych klasa 5a, a na poziomie klas czwartych 4a.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ZERÓWCE

2mis4-go listopada dzieci z zerówki uroczyście obchodziły

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Do wspólnego świętowania zaprosiły przedszkolaków z Przedszkola nr 144 oraz uczniów klas pierwszych naszej szkoły.

Dla zaproszonych gości dzieci wraz z nauczycielami przygotowały przedstawienie teatralno-filmowe, w trakcie którego zaprezentowały historię pluszowego misia, recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

Prawdziwe emocje wywołał teatrzyk cieni pt. „ Złotowłosa i trzy misie”. Z dużym zainteresowaniem dzieci oglądały mis1również pokaz multimedialny oraz projekcje filmowe pt. „Misie na małym i dużym ekranie”.

Spotkanie upłynęło w atmosferze radości i dobrej zabawy

zapraszamy do galerii

GRUDZIEŃ 2016

URODZINY PUCHATKA

puchatek

zapraszamy do galerii

„MARZENIA MAŁE I DUŻE” CZYLI UROCZYSTOŚCI W SP NR 144 W KRAKOWIE

Co roku trzeciego grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, ustanowiony z inicjatywy Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 w Krakowie im. Bohaterów Września 1939  dzień ten obchodzony jest bardzo uroczyście.

W tym roku w SP nr 144 gościły młode artystki z grupy teatralnej „Groch” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących w Krakowie. Grupa ta, pracująca pod opieką pani Sabiny Folwarskiej, zrzesza młodzież chcącą rozwijać swoje aktorskie zdolności. Iga i Gabrysia od razu nawiązały bardzo dobry kontakt z publicznością. Dzieci mogły nauczyć się kilku podstawowych zwrotów stosowanych w języku migowym, z przejęciem migały i cieszyły się z pochwał instruktorek. Młode artystki zaprezentowały żywiołowy taniec współczesny, scenkę pantomimiczną, a także próbkę beatboxu, które zostały owacyjnie przyjęte przez uczniów.

Dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz najmłodsi uczniowie SP nr 144 zostali zaproszeni do świata bajek. Obejrzeli przedstawienie teatralne, którego scenariusz oparto o treść bajek psychoedukacyjnych „Tuż pod moim nosem”, wydanych przez fundację „Oswoić los”. Mali aktorzy, wcielający się w role pszczół oraz biedronek, przedstawili historie bohaterów, którzy ze względu na swoją inność zostali odrzuceni w swoich społecznościach. Ostatecznie jednak właśnie ci „inni” okazywali się być pełnowartościowymi, potrzebnymi członkami owadzich rodów.

Uroczystościom szkolnym towarzyszyło także wręczenie nagród zwycięzcom Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Plastycznego pt. „Marzenia małe i duże”. Uczestnicy z wielu krakowskich szkół zechcieli opowiedzieć organizatorom o swoich marzeniach. Wśród wielkich marzeń o pokoju na świecie, o lataniu, czy założeniu kwiaciarni, pojawiły się wyznania, że zdrowie, prawdziwy przyjaciel czy też pies mogłyby przynieść dzieciom wielką radość.

To, co pedagodzy w SP nr 144 chcieliby wpoić swoim uczniom, to przekonanie, że warto marzyć, szukać w sobie siły, która każe walczyć. I każdy bez względu na swoją niepełnosprawność czy też inne ograniczenia ma prawo do akceptacji i szacunku. Warto o tym pamiętać, nie tylko od święta.

zapraszamy do galerii

ŚWIĄTECZNY TURNIEJ KLAS

W czwartek 22 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski przygotował Turniej Świąteczny dla uczniów klas IV – VI.  Tego rodzaju świąteczna impreza w naszej szkole stała się już tradycją. Podczas turnieju dzieci zmagały się z różnymi zadaniami związanymi z tematyką Świąt Bożego Narodzenia, podzielonymi na dziewięć konkurencji. Uczniowie poziomami ( klasy IV, V i VI ) współzawodniczyli ze sobą w walce o 1, 2 i 3 miejsce.

 Każda klasa miała możliwość wykazać się umiejętnościami pracy w grupie, współdziałania podczas wykonywania projektu świątecznej pocztówki, wiedzą z zakresu tradycji i zwyczajów świątecznych oraz sprawnością fizyczną podczas wykonywania zadań sportowych. Przygotowane konkurencje dostarczyły uczniom wielu emocji i radości zarówno z współzawodnictwa jaki i współdziałania, które nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Konkurencje, jakie przygotowano na Świąteczny Turniej Klas to gry i zabawy sportwe, test ze zwyczajów bożonarodzeniowych w różnych krajach, układanie świątecznych puzzli, prezentacja multimedialna ze szczegółami do zapamietania, rebusy, przeredagowywanie tekstu o świętach z poprawianiem błędów, rozsypanka kolędowa oraz praca plastyczna – projekt kartki świątecznej.

Dodatkowo każda klasa zaśpiewała kolędę, którą wcześniej wylosowała. Śpiewano do podkładów muzycznych, a niektórzy nawet w towarzystwie instrumentów, na których sami zagrali. Miło było posłuchać klasowego kolędowania i wziąć udział w tym jakże przyjemnym, wprowadzającym w świąteczny nastrój turnieju.

Zwycięzcami zostali:

– na poziomie klas czwartych I miejsce kl. IV c, II miejsce kl. IV a, III miejsce kl. IV e,

– na poziomie klas piątych I miejsce kl. V c, II miejsce kl. V d, III miejsce kl. V a,

– na poziomie klas szóstych I miejsce kl. VI f, II miejsce kl. VI c, III miejsce kl. VI b.

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim klasom serdecznie dziękujemy za udział, poczynione przygotowania, wspólną zabawę oraz kolędowanie i zapraszamy na kolejny turniej już za rok.

zapraszamy do galerii

GRUDZIEŃ W ZERÓWCE B

kronika

„QUIZ na temat bezpiecznego zachowania się na drodze” – spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej.

„TAURON Arena Kraków” – zajęcia sportowe w ramach programu „Akademia Przedszkolaka”

„Majsterkowo”- warsztaty dla dzieci w CASTORAMIE

Święty Mikołaj u dzieci z grupy 0B 🙂

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia: ozdabianie ciasteczek, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie w naszej szkole!

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO W ZERÓWCE

mikolaj1

8 grudnia 2016r. dzieci z grupy 0A oraz 0B wzięły udział w zajęciach sportowych – „MIKOŁAJKI NA SPORTOWO”, które zostały zorganizowane
przez panią Dorotę Radomską oraz panią Agnieszkę Sordyl.
Do pomocy w organizacji oraz w przebiegu zabawy włączyli się również studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
Zajęcia upłynęły w atmosferze wielkiej radości i dobrej zabawy przy muzyce!  Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć.

zapraszamy do galerii

GRUDZIEŃ W ZERÓWCE A

kronika

,,ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” – niezwykły gość z Laponii

„ZABAWY Z TANGRAMEM” – łamigłówki matematyczne

„MAJSTERKOWO”  – warsztaty w CASTORAMIE

„ŚWIĄTECZNE DEKOROWANIE PIERNICZKÓW” – święta tuż, tuż ….

STYCZEŃ 2017

ZAWODY PŁYWACKIE – Klasa 3c zawody pływackie na basenie AWF, które odbyły się 13 stycznia.

galeria zdjęć

BAL KARNAWAŁOWY  KLAS I – III

galeria zdjęć – KLASY I – III

galeria zdjeć – KLASA 3 C

KOLĘDOWANIE DLA IZY I ZOSI

W dniu 23 stycznia 2017 roku, chór szkolny zorganizował koncert charytatywny dla Izy i Zosi- podopiecznych Fundacji zdążyć z pomocą. Dzieci z chóru poprzez kolędy i pastorałki podkreśliły jak ważne jest dzielenie się tym co mamy, jak ważne jest zdrowie i pokonywanie granic. Serdecznie dziękujemy za wsparcie w każdym znaczeniu tego słowa.

galeria zdjeć

ZIMOWY KONCERT MUZYCZNY

Dzieci z zerówki dla  uczniów klas I-III  naszej szkoły oraz przedszkolaków z Przedszkola nr 144 przygotowały „Zimowy koncert muzyczny”. Podczas koncertu śpiewały piosenki o zimie oraz grały na instrumentach perkusyjnych. Na koniec recytowały wiersze, które przypominały, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie.

galeria zdjeć

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Mimo niskiej temperatury 20 stycznia był najcieplejszym dnieniem w roku. Tego dnia, z okazji Dnia Babci i Dziadka, dzieci z zerówki przygotowały muzyczne przedstawienie. Odbyło się ono w Klubie Kuźnia. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków. Na koniec dzieci złożyły dziadkom życzenia i wręczyły im samodzielnie wykonane prezenty – imbryczki zdobione metodą decoupage.

galeria zdjeć

STYCZEŃ W ZERÓWCE A

kronika

„MOJE PRZYJACIÓŁKI PSZCZOŁY” – udział w warsztatach naukowych na Akademii Górniczo – Hutniczej

„IMBRYCZEK” – warsztaty plastyczne – wykonanie techniką decoupage prezentów dla dziadków

„BAL KARNAWAŁOWY” – wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale

„ Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI” –  koncert muzyczny w Klubie Kuźnia.

STYCZEŃ W ZERÓWCE B

kronika„IMBRYCZEK Z HERBATKĄ” – warsztaty plastyczne – wykonanie techniką decoupage prezentów dla Babci i Dziadka

„KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK” dla zerówek w Klubie Kuźnia

„BAL KARNAWAŁOWY DWORSKI”– udział dzieci w szkolnej, corocznej zabawie karnawałowej

„Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI” – muzyczny koncert Filharmonii Krakowskiej w Klubie Kuźnia

„MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY!” – zimowe zabawy i spacery

„MOJE PRZYJACIÓŁKI PSZCZOŁY” – udział w warsztatach naukowych na Akademii Górniczo – Hutniczej

DZIEŃ OTWARTY

W środę 22 lutego w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. Na dzieci i ich rodziców czekali bohaterowie Stumilowego Lasu. Razem z Kubusiem Puchatkiem i jego Przyjaciółmi przybyli goście uczestniczyli w wielu atrakcyjnych zajęciach. Było kino i popcorn. W „Akademii Twórczego  Puchatka” dzieci tworzyły wspaniałe prace plastyczne. Można było również pobrykać razem z Tygryskiem. W cukierni „Małe Conieco” na dzieci czekały  różne słodkości: pączki, wafelki z miodem i czekoladowe mleko. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też rebusy, labirynty i łamigłówki Przemądrzałej Sowy. Można było także pooglądać książki o bohaterach Stumilowego Lasu, posłuchać ich fragmentów oraz wykonać zakładkę. 

Dzień Otwarty był wspaniałą okazją, by rodzice i ich pociechy mogły poznać szkołę, zobaczyć sale lekcyjne, porozmawiać z nauczycielami i specjalistami. Dzieci przekonały się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. 

Wszystkim zainteresowanym serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej placówki i mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2017 roku.

galeria zdjęć

 

LUTY W ZERÓWCE B

kronika„WALENTYNKI” w naszej grupie

„ANTOŚ I CZTERY PORY ROKU” – koncert Filharmonii Krakowskiej w Klubie Kuźnia

„POŻERACZ ZŁYCH EMOCJI”– zajęcia dla dzieci w Bibliotece Publicznej

„TŁUSTY CZWARTEK” – „pączki” w roli głównej

kronikaLUTY W ZERÓWCE A


„WALENTYNKI”
– Dzień Świętego Walentego w naszej grupie

„INSTRUKCJA OBSŁUGI UCZUĆ” – zajęcia w Bibliotece Publicznej

GDY CZYTELNICTWO JEST PRIORYTETEM, WTEDY „STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM”.

W dniu 1 marca 2017 klasa 6e czytała klasie 3f „Historię pewnego ołówka”. Zarówno uczniowie klasy szóstej, jak i trzeciej przenieśli się w świat kolorowego piórnika pewnej dziewczynki Zuzi. W piórniku mieszkały pisaki kredki i przybory szkolne, które codziennie razem tworzyły coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.

Dobro i radość zawsze się mnożą, kiedy się je dzieli…

galeria zdjęć

DZIEŃ MAŁEGO KONSTRUKTORA W ZERÓWKACH

klocki 1 Dzień 16 lutego zapisał się na kartach klas zerowych jako  „Dzień Małego Konstruktora”. Tego dnia klocki 2dzieci otrzymały zakupione klocki i pomoce dydaktyczne dzięki firmie APPLY POLAND i konstruowały różne budowle.
Później wspólnie podziwiały to co udało się im stworzyć. 

Zobaczcie sami…

galeria zdjęć

ST. PATRICK’S DAY W SP 144

Dnia 17 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się DZIEŃ IRLANDZKI (Irish Day). Właśnie w tym dniu nauczyciele języka angielskiego wraz z uczniami klas IV-VI uczcili  tradycyjnie obchodzony przez Irlandczyków oraz ich sympatyków na całym świecie  Dzień św. Patryka – misjonarza i patrona Irlandii. Była to też doskonała okazja przybliżenia irlandzkiej historii, kultury, sztuki i ciekawostek z życia codziennego.

W nastrój „szmaragdowej wyspy” pełnej legend, muzyki, poezji i tańca  wprowadziła nas  specjalna wystawa, na której można było obejrzeć wykonane przez uczniów klas V i VI plakaty prezentujące Irlandię,  przedstawiające najbardziej charakterystyczne miejsca w tym kraju, oraz wykonane różnymi technikami flagi irlandzkie stworzone przez uczniów klas IV. Nieodzownym elementem dekoracji były trójlistne koniczyny.

Na szkolnej stołówce czekała na uczniów zielona zupa i pyszny zielony deser.

Dużym  powodzeniem cieszył się szkolny konkurs wiedzy o Irlandii. Uczniowie już od rana mieli okazję sprawdzić swoje ogólne wiadomości na temat tego kraju.

Jednak największą atrakcją dnia okazało się popołudniowe spotkanie z Leprechaunem – legendarnym skrzatem zamieszkującym Irlandię. W czasie spotkania uczniowie klas V i VI  mogli podziwiać piękno krajobrazów Irlandii z lotu ptaka, z entuzjazmem nauczyli się podstawowego kroku tańca irlandzkiego, wzięli udział w zabawie Irish Chairs i degustowali wspaniałą galaretkę w kolorach flagi irlandzkiej. Sam Leprechaun opowiedział uczniom o sobie i swoim życiu.

Zielona trzylistna koniczynka, garnek Leprechauna pełen złotych monet, magiczna galaretka, zielony napój – wszystko to sprawiło, że dzięki obchodom „Dnia Św. Patryka” uczniowie naszej szkoły zachwycili się pięknem zielonej wyspy i opuszczali szkołę z postanowieniem rychłego odwiedzenia  Irlandii.

zapraszamy do galerii

Marzec 2017

MARZEC W ZERÓWCE B

kronikaROBOTYKA”pokazowe warsztaty dla dzieci

„SPORT TO ZDROWIE!”zajęcia sportowe w ramach programu „Akademia Przedszkolaka” w TAURON ARENA KRAKÓW

„BEZPIECZNE ZASADY RUCHU DROGOWEGO” – zajęcia z Funkcjonariuszami Policji w zerówce.

„DBAMY O ŚRODOWISKO W KTÓRYM ŻYJEMY” – edukacyjna wycieczka do Ekologicznej Spalarni Odpadów w Krakowie.

„NASZA SZKOLNA BIBLIOTEKA” – zajęcia biblioteczne dla zerówki.

„MALI ARTYŚCI” – warsztaty dla dzieci z ceramiki.

„TAJEMNICE GRAWITACJI I WSZECHŚWIATA” – warsztaty naukowe dla dzieci na AGH.

„DZIEŃ KOBIET” w naszej grupie :).

„WITAJ WIOSNO!” – powitanie i świętowanie pierwszego dnia wiosny.

 

MARZEC W O A

kronika

„PIZZA” – warsztaty kulinarne w pizzerii DOMINIUM

„ROBOTYKA” – warsztaty

„ZDROWO BO NA SPORTOWO” – zajęcia sportowe w ramach programu „Akademia Przedszkolaka

„MALI KONSTRUKTORZY” – maszyny przyszłości

„BEZPIECZNE ZASADY RUCHU DROGOWEGO”  – spotkanie z funkcjonariuszami Komendy  Miejskiej Policji w Krakowie

„DZIEŃ KOBIET! DZIEŃ KOBIET!
NIECH KAŻDY SIĘ DOWIE,
ŻE DZISIAJ ŚWIĘTO DZIEWCZYNEK!”

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” – słuchanie wierszy polskich poetów czytanych przez uczniów klasy 4c

„EKOSPALARNIA KRAKÓW”  –  wycieczka do Ekologicznej Spalarni Odpadów w Krakowie

„WIOSNA JEST TUŻ, TUŻ …..” – szukamy zwiastunów wiosny

„WITAJ WIOSNO – ŻEGNAJ ZIMO” – powitanie wiosny

„TAJEMNICE GRAWITACJI I WSZECHŚWIATA” – warsztaty naukowe na AGH

„WARSZTATY CERAMICZNE” – lepienie z gliny

„ARKTYKA MROŹNA KRAINA”  – prezentacja o Arktyce w wykonaniu klasy 2c

NOC W SZKOLE – KLASA 4D

Zastanawialiście się kiedyś co dzieje się w budynku szkoły nocą, kiedy wszyscy już wyjdą, a zostaje tylko nocny stróż…? My tak, dlatego postanowiliśmy to sprawdzić.  W pewien marcowy dłużący się jeszcze wieczór umówiliśmy się w naszej szkole, by spędzić miło czas, pobawić się i porozmawiać w niecodziennych okolicznościach.  Zjedliśmy wspólną kolację na szkolnej stołówce, zmiksowaliśmy razem kilka owocowych koktajli, by z energią zagrać w piłkę na sali gimnastycznej. Po udanych rozgrywkach przyszedł czas na przygotowanie miejsca do spania, bo przecież zamierzaliśmy spędzić w szkole noc.

Po ustawieniu materaców i rozłożeniu śpiworów w naszej sali, przystąpiliśmy  do oglądania filmów, podjadając przy tym różnorakie smakołyki. Sesja filmowa nieco się przeciągnęła, ale niektórzy z nas zasnęli już na pierwszym seansie.  By zaspokoić Waszą ciekawość – możemy powiedzieć, że nocą w naszej szkole jest  z pewnością ciszej niż za dnia, tajemniczo i niepowtarzalnie, szczególnie, gdy budzi Was blask wschodzącego słońca…

zapraszamy do galerii

WIOSENNE KANAPKI KLASY 2D

W ramach realizacji bloku tematycznego „Zdrowie na codzień” uczniowie klasy 2d przygotowywali wiosenne kanapki. Każdy przyniósł swoje ulubione, zdrowe produkty, z których skomponował smaczne i kolorowe kanapki.  Były pożywne, pyszne i wszyscy zjedli je ze smakiem.

zapraszamy do galerii

MINI OGRÓDEK KLASY 2D

Wiosna to czas kiedy rozpoczyna się sezon na sianie i sadzenie roślin. Uczniowie klasy 2d założyli w swojej sali mini-ogródek. W doniczce posadzili cebule, zasiali rzeżuchę, sałatę, rzodkiewkę i bazylię. Systematycznie podlewali rośliny,  bacznie obserwowali ich wzrost, a swoje spostrzeżenia zapisywali na kartach obserwacji. Własnoręcznie wyhodowana cebulka i rzeżucha okazały się smacznym  i zdrowym dodatkiem do drugiego śniadania.

zapraszamy do galerii

WARSZTATY ETNOGRAFICZNE W DOMU KULTURY –  OBRZĘDY WIELKIEJ NOCY: PALMY, PUCHEROKI, PISANKI

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klas: 2c, 2d, 2e i 2f wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie. Podczas spotkania poznali kościelne, domowe i ludowe obrzędy i zwyczaje Świąt Wielkiej Nocy. Zobaczyli wielkanocnych kolędników – „Pucheroków z Zielonek” oraz kolekcję pisanek z Muzeum Etnograficznego. Zajęcia umilała ludowa muzyka.
Na koniec uczniowie wykonali palmy wielkanocne, które stały się ozdobą szkolnych sal.

zapraszamy do galerii

ŚWIATOWY MIESIĄC WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU

Kwiecień został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiony Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. W tym czasie szczególnie zwraca się uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem. My także włączyliśmy się tę ogólnoświatową akcję. Wszystkie działania były skoncentrowane na dwóch hasłach przyświecających obchodom w Polsce i na świecie: „Light It Up Blue” czyli „Na niebiesko dla autyzmu” oraz „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”.

Nasza szkoła „zaświeciła” zatem na niebiesko. Aby solidaryzować sie z osobami chorymi na autyzm uczniowie, nauczyciele i dyrekcja przyszli 3 kwietnia ubrani na niebiesko.

Przed sekretariatem pojawiła się obszerna gazetka mówiąca miedzy innymi o tym, co to jest autyzm, jakie są jego objawy, co mogą zrobić uczniowie, gdy w ich klasie jest kolega z autyzmem, czy jak sie czuje rodzic autystyka. Gazetka otoczona mnóstwem niebieskich balonów przyciągała uwagę uczniów, którzy z zainteresowaniem zapoznawali się z przedstawionymi na niej informacjami.

Uczniowie poszczególnych klas mieli możliwość oglądnięcia prezentacji przygotowanych specjalnie na ten dzień. Dwie wersje prezentacji (dla grup wiekowych: klas 0 – III i IV – VI)  wraz z załączonymi linkami do filmów przybliżyły wszystkim chętnym świat autyzmu.

Spacerując szkolnymi korytarzami można było przeczytać „wywiad z autystykiem”. Na drzwiach sal lekcyjnych przypięte były pytania dotyczące autyzmu, które często nurtują ludzi, wraz z odpowiedziami. Pojawiały się m.in. takie zagadnienia jak: Co myśli i czuje autystyk? Jak odbiera świat? Czy można się z nim porozumieć?
Odpowiedzi udzielił Naoki Higashida – trzynastolatek cierpiący na autyzm, który nauczył się komunikować, wskazując litery na specjalnej tablicy. Zostały one zaczerpnięte z książki „Dlaczego podskakuję”. Naoki stara się wyjaśnić swoje zachowania i zwyczaje, często zaskakujące dla osób zdrowych. Zachęca, by jego oczami spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość, relacje z innymi ludźmi czy upływ czasu. Udowadnia, że autystykom nie brak wyobraźni i poczucia humoru.

Dla rodziców został przygotowany informator, który oprócz podstawowych informacji na temat autyzmu  zawierał propozycje filmów wartych obejrzenia i ciekawej literatury.

Mamy nadzieję, że stworzyliśmy możliwości, aby nikt nie został zielony w temacie autyzmu.

zapraszamy do galerii

PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE KLAS IV – VI

zapraszamy do galerii

zielone21 kwietnia klasa 3c brała udział w grze miejskiej

 „ GRAM W ZIELONE MIASTO”.

Celem zajęć było poszerzenie wiedzy ekologicznej oraz nauka zachowań proekologicznych.

zapraszamy do galerii

KRONIKA KLASY 4 A

kronikaMuzeum Czynu Zbrojnego – 23.09.2016

Wycieczka do Chęcin i Sobkowa – 10.10.2016

Wyjście do Muzeum Etnograficznego „Czas niecodzienny – Boże Narodzenie” -30.11.2016

Festyn sportowy „O uśmiech dziecka” na AWF-ie – 01.06.2017

Wycieczka do Krasiejowa – 14.06.2017

Kwiecień 2017

PRZEDSTAWIENIE WIOSENNO– WIELKANOCNE

11.04.2017 r. klasy 1a i 1b z okazji zbliżających się Świąt wystawiły przedstawienie wiosenno – wielkanocne. Mali aktorzy tańcem, śpiewem i wierszami wprowadzili kolegów z klas 0-3 i licznie przybyłych rodziców w świąteczny nastrój.

zapraszamy do galerii

KWIECIEŃ W OA

kronika Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI” –  koncert muzyczny w Klubie Kuźnia

„MUZYKA I MAGIA” – spektakl muzyczny w Operze Krakowskiej

„WALKA KOGUTA Z KOTEM ” – warsztaty muzealne w Ośrodku Kultury Europejskiej EUROPEUM

„WIELKANOC”  – rozmawiamy o świątecznych tradycjach

 

Międzyszkolny Turniej Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Dzielnicy XV pod hasłem „W świat książek wyruszamy, bądźcie razem z nami!”

27 kwietnia 2017 r. do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 im. Bohaterów Września 1939 ponownie zawitali goście. Jaka tym razem okazja zgromadziła w naszej szkole tak miłych gości? Jedyna w swoim rodzaju, dotąd nie praktykowana – rzec by można, że narodziła się nowa tradycja – Międzyszkolny Turniej Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych. Tym razem do uczestnictwa zaproszone zostały szkoły z dzielnicy XV, co zdarzy się za rok – czas pokaże…

Myślą przewodnią turnieju było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, co  pokrywa się z podstawowym kierunkiem polityki oświatowej ogłoszonym przez MEN na rok szkolny 2016/2017. Ideą rozgrywek było również stworzenie uczniom okazji do zdrowej rywalizacji, pochwalenia się swoją wiedzą i wykorzystania jakże ważnej umiejętności współpracy w grupie, a także promowanie zasad fair play.

            Do turnieju zaproszono przedstawicieli Samorządów Uczniowskich  Szkoły Podstawowej nr 85 z os. Złotego Wieku, Szkoły Podstawowej nr 89 z os. Piastów, Szkoły Podstawowej nr 126 z os. Tysiąclecia, Szkoły Podstawowej nr 130 z os. Oświecenia, a organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej nr 144 z os. Bohaterów Września. Liczne nagrody dla zwycięzców i uczestników spotkania ufundowała Rada Dzielnicy XV.

Po wcześniejszym ustaleniu składu drużyn Samorządów Uczniowskich biorących udział w turnieju, pięcioosobowe drużyny wraz z kibicami pod opieką swoich nauczycieli ruszyły na spotkanie. Mogliśmy podziwiać pomysłowość strojów uczestników, symbolizującą przynależność do danej społeczności szkolnej, a także stroje i gadżety osób kibicujących swoim kolegom. Już na wstępie należałoby pogratulować zawodnikom kreatywności i pochwalić za zaangażowanie!

Turniej przebiegał według ustalonego harmonogramu – konkurencje z wiedzy przeplatano rozgrywkami sportowymi i artystycznymi. Po każdym zadaniu jury, złożone z opiekunów SU biorących udział w turnieju, oceniało trafność wykonanych zadań i przyznawało punkty, które skrupulatnie notowano na specjalnej tablicy. Chwilami walka była wyrównana, lecz po chwili kolejna konkurencja wprowadzała zawrotne zmiany w punktacji.

Wśród turniejowych konkurencji znalazły się zabawy zatytułowane „Celne oko”, „Bądź bystry”, „Żywe słowa”, „Budowa wieży z klocków”, „Szalony artysta”, „Tor przeszkód”, „Zagadka dla Sherlocka”, „Tajemnicze przedmioty”, „Zbieranie piłek na czas”, „Miej gest”, „Złodziej okładek”, „Szpilką i głową”. Uczniowie mieli za zadanie między innymi wychwycić jak najwięcej szczegółów w przedstawionej prezentacji multimedialnej, nie wiedząc wcześniej o co mogą zostać zapytani. Prezentacja związana była z literaturą dziecięcą i młodzieżową, a zadanie ograniczone czasowo, co dodawało sporo emocji. Frajdę sprawiła dzieciom konkurencja, w której odgadnięcie zagadek miały przedstawić za pomocą „ubranych na siebie” liter. Uczniowie mieli też okazję wcielić się w rolę słynnego detektywa, Sherlocka Holmesa i rozwiązać krzyżówkę-łamigłówkę oraz intrygujące zagadki logiczne wyskakujące wprost z pękających balonów. Znajomość literatury dla dzieci była z pewnością przydatna, a jeśli nawet nie każdy tytuł był bliski zawodnikowi, to z pewnością konkurencja skojarzenia tajemniczego przedmiotu z tytułem literackim zachęciła uczestników do zapoznania się z fabułą utworu. Polem do zademonstrowania swych umiejętności aktorskich była zabawa w kalambury, w której drużyna miała za zadanie odgadnąć przedstawianą przez zawodnika postać literacką. W innym zadaniu należało połączyć fragmenty utworu literackiego z tytułem, co okazało się nie tak oczywiste w przypadku fragmentu z „Kubusia Puchatka”. Nie należy się jednak za bardzo dziwić, gdyż któż inny mógł tak zmylić zawodników, jak nie miś o bardzo małym rozumku. I jeśli komuś został na ławce mały bałagan zamiast dopasowanych tytułów, to na pocieszenie dodamy cytując Puchatka : „ To nie bałagan, to tylko bardzo skomplikowany porządek”…

            Po ostatecznym podsumowaniu wyników pierwsze miejsce w Turnieju Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych dzielnicy XV przyznano drużynie reprezentującej SU SP nr 85, II miejsce zajęła reprezentacja SU SP nr 144, III miejsce zdobyła drużyna SU SP nr 130, IV miejsce SU SP nr 89, V miejsce przypadło drużynie SU SP nr 126 .

Jako organizatorzy turnieju chcielibyśmy jeszcze raz pogratulować wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, piękną walkę fair play i świetną zabawę. Opiekunom Samorządów Uczniowskich dziękujemy za przygotowanie drużyn, opiekę i trudną pracę jurorów. Radzie Dzielnicy składamy podziękowania za wsparcie w ufundowaniu nagród.

Nasza turniejowa przygoda w tym roku dobiegła końca. Z nadzieją spotkania za rok dzielimy się z wszystkimi słowami autora „Opowieści z Narni”  S.C. Lewis : „ dzięki książce staję się tysiącem osób, choć wciąż pozostaję sobą”… Warto czytać!

Agnieszka Kozek

SP 144

zapraszamy do galerii

KWIECIEŃ W ZERÓWCE B

kronika„ŚWIECIMY NA NIEBIESKO” – Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu.

„BAJKOWE KINO, MUZYCZNE ZGADYWANKI” – muzyczny Koncert Filharmonii Krakowskiej w Klubie Kuźnia.

„MUZYKA I MAGIA” – spektakl muzyczny w Operze Krakowskiej.

„WALKA KOGUTA Z KOTEM” – muzealna lecja przyrody w Ośrodku Kultury Europejskiej EUROPEUM.

„WIELKANOC” – konkurs, przygotowania i rozmowy na temat świątecznych tradycji

WARSZTATY KULTURY LUDOWEJ. OBRZĘDY WIELKIEJ NOCY. KLASA 2 E

zapraszamy do galerii

Maj 2017

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 12-14 maja oraz 17 – 19 maja 2017 roku uczniowie wszystkich klas szóstych wzięli udział w wycieczce do Warszawy. W czasie trzech dni zwiedzano Stadion Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki i Centrum Nauki Kopernik. Spacerując oglądano: Łazienki Królewskie, Wielką Oficynę, Pałac Myślewicki, Teatr na Wodzie, Starą Pomarańczarnię, pomnik Fryderyka Chopina, Plac Zamkowy, ul. Świętojańską, Archikatedrę Św. Jana, Kanonie, Rynek Starego Miasta, mury miejskie, pomniki, ulicę Freta, ulicę Długą, plac Krasińskich, Krakowskie Przedmieście i okolice: Pałacu Prezydenckiego i hotelu Bristol. Jechano Traktem Królewskim. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza oglądano zmianę warty, a przy Ogrodzie Saskim fontannę. W Wilanowie uczniowie wzięli udział w warsztatach związanych z historią obiektu. Smaczne obiady serwowano w Restauracji „Hektor”, a punktem noclegowym był Hotel „Fotex”.

Uczestnikom wycieczka bardzo się podobała i żałowano tylko, że trwała tak krótko.

WYCIECZKA DO RABKI

11 i 12 maja trzy klasy drugie: a, b i d wybrały się na dwudniową wycieczkę do ośrodka „Willa Promienna” w Rabce.

Pogoda dopisała. Pierwszego dnia spacerowaliśmy po okolicy i zwiedziliśmy zabytkowy kościół  w Rabce-Zaryte. Popołudnie spędziliśmy uczestnicząc w nietypowych i ciekawych zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu. Mogliśmy sprawdzić swoją siłę, spryt i umiejętność pracy zespołowej. Wieczorem – grill.

Drugiego dnia wybraliśmy się do Rabki- Zdrój na przedstawienie „Tomcio Paluszek” w teatrze lalek „Rabcio”. Następnie kupiliśmy pamiątki, spacerowaliśmy w tężni solankowej i bawiliśmy się w „Parku Zdrojowym”. Po pysznym obiedzie- chwila zabawy na terenie ośrodka i powrót do domu. Przed szkołą czekały na nas stęsknione rodziny.

To była udana wycieczka!    

zapraszamy do galerii

PRZEDSTAWIENIE PT. „PODRÓŻ DO KRAINY BAŚNI”

Dnia 5. 05. 2017r. klasy 2 a i 2 d zabrały w niecodzienną podróż do krainy bajek przedszkolaków  z okolicznych przedszkoli oraz uczniów naszej szkoły z klas 0 i I. Pociąg odwiedził wiele stacji między innymi : „Zaczarowaną”, „Pantofelek”, „Kapturkowo”, „Krasnalowo”, „Łąkowo”, „Urwisowo”, „Piernikowo”. W każdej z nich widzowie spotkali się z bohaterami różnych bajek, zaśpiewali wspólnie znane piosenki. Wszyscy dobrze się bawili, a na gości czekała słodka niespodzianka.

zapraszamy do galerii 

MAJ W ZERÓWCE B

kronika

„PODRÓŻ DO KRAINY BAŚNI” – bajkowe przedstawienie organizowane przez uczniów klas II

„SPOTKANIE Z POLICJĄ” – zajęcia dydaktyczne z funkcjonariuszami policji dotyczące profilakyki bezpiecznych zachowań

„ZAGADKI STAREGO DOMU, CZYLI JAK ŻYŁO SIĘ DAWNIEJ?” – zwiedzanie Domu Józefa Mehoffera

„POCZTÓWKI Z DALEKIEGO WSCHODU” – muzyczny kncert Filharmonii Krakowskiej w Klubie Kuźnia

„DOGOTERAPIA” – zajęcia dla dzieci ze specjalnie przeszkolonym psem

„PALĘ SIĘ DO CZYTANIA” – spotkanie ze strażakiem, połączone z czytaniem książki w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

„ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU” -gry i zabawy dzieci na szkolnym boisku

„DZIEŃ RODZINY” – przedstawienie o ekologii z okazji dnia Mamy i Taty

WYNIKI ZBIÓRKI MAKULATURY – MAJ 2017

klasa kg miejsce
OA 42
0B 0
1A 0,5
1B 36
2A 51
2B 20
2C 25
2D 24
2E 44
2F 0
3A 37
3B 18
3C 15
3D 0
3E 72
3F 0
4A 47
4B 72
4C 192 II MIEJSCE
4D 31
4E 73
5A 89
5B 152
5C O
5D 99
6A 155 III MIEJSCE
6B 35
6C 0
6D 23,5
6E 245 I MIEJSCE
6F 58
Kuchnia 17

Najwięcej makulatury przynieśli:

Karolina Luty- 178 kg

Weronika Kuc- 155 kg

Gabriela Stępień- 99 kg

Karol Kuczmier- 92 kg

Piotr Cholewa 87 kg

DZIĘKUUUUUUUUJJJJJJJEEEEEMMMMMYYYYY!!!!

MAJ W 0 A

kronika

„JESTEM BEZPIECZNY” – spotkanie z funkcjonariuszami Policji Komendy Miejskiej w Krakowie.

„CO SIĘ KRYJE W CIENIU WIĄZU” –  lekcja muzealna – zwiedzanie Domu Józefa Mehoffera.

  POCZTÓWKI Z DALEKIEGO WSCHODU” –  koncert muzyczny w Klubie Kuźnia.

„DOGOTERAPIA” –  zajęcia z psem, które miały na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy uczestnikami a psem. W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy (ukierunkowanej przez prowadzącego) uczestnicy przyzwyczajali się do kontaktu z psem, głaskali go, wydawali polecenia.

„PALĘ SIĘ DO CZYTANIA” – spotkanie ze strażakiem, połączone z czytaniem książki w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

„WITAMINEK” – przedstawienie przygotowane w okazji „Dnia Rodziny”

KONKURS DLA PRZEDSZKOLI „BOHATEROWIE BAJEK I BAŚNI”

W ramach promocji czytelnictwa uczniowie klasy 4a: Justyna Karbowniczek, Tola Raźny, Magdalena Szewczyk, Jakub Cudek i Jakub Wójcik zorganizowali w pobliskich przedszkolach konkurs „Bohaterowie bajek i baśni”. Zerówkowicze z Przedszkola Samorządowego nr 144, Przedszkola Samorządowego  nr 177 i  Samorządowego Przedszkola nr 187 „Pod Lipami” mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat różnych bajek i baśni. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością literatury dziecięcej. Starsze koleżanki i koledzy zostali ciepło przyjęci, a konkurs, jak zwykle, dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, tym bardziej, że nie było w nim przegranych.

galeria zdjęć

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Popularną, w ostatnich czasach, debatą powitaliśmy naszych gości podczas Obchodów Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Jak przystało na polityków, dyskusji nie było końca. Każdy bronił swej racji. Kto wie jakby potoczyły się sprawy polityczne,  gdyby nie determinacja i opanowanie prowadzącej, znanej nam Moniki Odlewnik (Marlenki Mikrut). Burzliwe wystąpienia przerywane były reklamami. Reklamy nasze nie namawiały  do zakupu nowego proszku do prania czy też zmiany operatora komórkowego. „Mówiły”, przewrotnie, samą prawdę o naszej najwspanialszej szkole. Wierzymy im bezgranicznie, bo twórcami byli sami uczniowie.

galeria zdjęć

W środę 31 maja z okazji dnia dziecka Samorząd Uczniowski zorganizował dzień tematyczny „Przystanek Planszówka”. Do udziału we wspólnej zabawie zaprosiliśmy klasy IV-VI. Przystanki z ciekawymi grami były rozstawione na szkolnym boisku. Uczniowie mogli w tym dniu miło spędzić czas przy grach „bez prądu”, sprawdzić swoją wiedzę oraz zrelaksować się.

galeria zdjęć

CZERWIEC 2017

PIKNIK INTEGRACYJNY

6 czerwca 22 uczniów z naszej szkoły kolejny raz uczestniczyło w Pikniku Integracyjnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami”. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Stanisława Wyspiańskiego. Witraże pełne kolorowych motywów roślinnych, motyli zostały zaprezentowane na pracach naszych uczniów w trakcie pikniku. Po udanych prezentacjach wszystkich stowarzyszeń i szkół można było bawić się w dmuchanych zamkach, przejechać się na koniu, spróbować swoich sił w trakcie zajęć z garncarstwa, usiąść w nowoczesnym wozie policyjnym, strażackim, czy w karetce pogotowia. Jedną z największych atrakcji dla dzieci był przejazd z Błoń do Korzkwi w obstawie policji. Jak zwykle bawiliśmy się wspaniale!

galeria zdjęć

W dniach 13-14 czerwca odbył się szkolny konkurs talentów dla klas 1-3. Wzięło w nim udział wielu uczniów, dzieląc się z rówieśnikami i jury swoimi uzdolnieniami i pasjami. Mieliśmy okazję posłuchać piosenek, recytacji wierszy, a także podziwiać pokazy tańca towarzyskiego oraz współczesnego. Nasi uczniowie wykazali się także talentem plastycznym i muzycznym. Wysłuchaliśmy gry na gitarze klasycznej, basowej oraz keyboardzie, obejrzeliśmy także pokaz taekwondo. Publiczność owacjami nagradzała wszystkie występy. Jury konkursu musiało odbyć burzliwe narady,  by wyłonić zwycięzców konkursu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz zachęcamy każdego z naszych uczniów do rozwijania swoich zainteresowań. Kolejny konkurs talentów odbędzie się już za rok.

galeria zdjęć

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Uroczysta akademia zakończyła rok szkolny i rozpoczęła wyczekiwane wakacje. Klasy IV c, V c, VI b i VI c przygotowały krótkie przedstawienie wprowadzające wszystkich w wesoły nastrój wakacji. Pan Dyrektor wręczył uczniom naszej szkoły nagrody za osiągnięte wyniki w nauce oraz różnego rodzaju konkursach. Rada Rodziców ufundowała, a jej przedstawicielka wręczyła najlepszym uczennicom naszej szkoły stypendia. Klasa IV c otrzymała puchar przechodni za najlepszą średnią w szkole, a V c za najwyższą frekwencję. Całą uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru.

galeria zdjęć klasy IV – VI

galeria zdjęć klasy I – III

CZERWIEC W ZERÓWCE 0B

kronika


„Z wizytą w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym”

„O UŚMIECH DZIECKA” – festyn sportowo – rekreacyjny na obiektach AWF

„WITAJCIE WAKACJE!” – uroczyste zakończenie roku szkolnego

 Posted by at 00:32