Działania Szkolnego Koła Wolontariatu w roku szkolnym 2023/2024

 

ROK SZKOLNY 2023/2024

SŁODKA WIELKANOC

Akcja „SŁODKA WIELKANOC” zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu na rzecz Fundacji Anny Dymnej ” Mimo Wszystko”.

zdjęcia

 

 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

W środę 28.02.2024r. w naszej szkole odbył się dzień otwarty. W ramach tego wydarzenia wolontariusze brali czynny udział w organizacji i prowadzeniu różnorodnych działań takich jak:

  • przygotowanie sal lekcyjnych
  • przewodnictwo po szkole
  • pomoc w prowadzeniu stanowisk w salach lekcyjnych
  • opieka nad gośćmi

Zaangażowanie i entuzjazm wolontariuszy sprawiły, że wszyscy uczestnicy mogli poznać naszą szkołę z najlepszej strony.

PIERNIKOWY KIERMASZ – PODSUMOWANIE

W ramach akcji organizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu na rzecz Domowego Hospicjum dla dzieci ALMA SPEI w Krakowie udało się zebrać 880 zł. Wszystkie środki finansowe zostały przekazane na konto fundacji.

Dziękujemy wolontariuszom zaangażowanym w to wydarzenie oraz ofiarodawcom za hojne serca, życzymy aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były prawdziwie radosnym czasem.

Szkolne Koło Wolontariatu

 

 

 

 

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM HOSPICJUM.

W dniu 23 listopada uczniowie klasy 8b uczestniczyli w prelekcji wygłoszonej przez pracownika Alma Spei Hospicjum dla Dzieci, pana Grzegorza Putyrę. Spotkanie było częścią programu profilaktyczno-edukacyjnego Szkoła z pasją pomagania, w którym po raz kolejny uczestniczy nasza szkoła. Młodzież dowiedziała się jak wygląda praca w hospicjum, czym jest i jakie powinno być mądre pomaganie, poznała historie podopiecznych.

Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi za poświęcony czas!

zdjęcia

ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE – ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE – to hasło tegorocznej 27. edycji Świątecznej Zbiórki Żywności, organizowanej przez Banki Żywności.

W dniach 24-25 listopada Nasi wolontariusze z uśmiechem oraz mocą pozytywnej energii zaangażowali się w zbiórkę, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie. ❤️

„Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”.    

zdjęcia

KWESTA NA RZECZ REHABILITACJI PANA GRZEGORZA

W dniu 12.11 nasi dzielni wolontariusze zaangażowali się w kwestę na rzecz rehabilitacji pana Grzegorza, Taty jednej z naszych uczennic. Zbiórka odbyła się dzięki gościnności księdza proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września.

 

 

KWESTA LISTOPADOWA

Szkolone Koło Wolontariatu już po raz kolejny uczestniczyło w Kweście Listopadowej na Cmentarzu w Batowicach zbierając datki na podopiecznych Hospicjum Świętego Łazarza. Akcja odbyła się 1 listopada udział wzięło 25 wolontariuszy. Kwestujący rozdawali zapałki, chorągiewki, ulotki.  Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

AKCJA CHARYTATYWNA DZIEŃ MUFFINKI – PODSUMOWANIE

W dniu 31 października w naszej szkole już po raz kolejny odbyła się akcja Dzień Muffinki, zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Uczniowie własnoręcznie upiekli babeczki według własnego pomysłu, pokazując nie tylko swoje talenty cukiernicze, ale i ogromną kreatywność. Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem, o czym świadczyły długie  kolejki uczniów i nauczycieli chcących zakupić wypieki, a niemalże wszystkie muffinki sprzedały się już po pierwszej długiej przerwie.
Dzięki zaangażowaniu naszej szkoły udało się zebrać fundusze, które zostaną przeznaczone na prezent mikołajkowy dla podopiecznych Fundacji Alma Spei.

zdjęcia

SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA

 

 

Szkolne Koło Wolontariatu już po raz szósty przystąpiło do starań o uzyskanie certyfikatu Szkoła z pasją pomagania. Mamy nadzieję, że i tym razem uda się nam go otrzymać. Jednak przede wszystkim swoimi działaniami chcemy pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom.

 

 

POWITANIE PIERWSZAKÓW

Również w tym roku Wolontariusze powitali serdecznie nowych uczniów naszej szkoły. Własnoręcznie przygotowali dla Pierwszaków piękne zakładki. Niespodzianka bardzo się spodobała.

„KAŻDY INNY – WSZYSCY RÓWNI” – DZIEŃ BRAILLE’A

W ramach projektu edukacyjnego „Każdy inny – wszyscy równi” nasza szkoła przystąpiła do realizacji kolejnego zadania. Z okazji Światowego Dnia Braille’a Szkolne Koło Wolontariatu, pod opieką nauczycieli, przygotowało dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej zajęcia pt. „Poznaj mój świat”. Ich celem było uwrażliwienie uczniów na obecność w naszym społeczeństwie osób z dysfunkcją narządu wzroku, poznanie sposobów udzielania im pomocy oraz zauważania ich problemów życia codziennego. Uczniowie wykonywali zadania związane z alfabetem Braille’a. Za pomocą specjalnych okularów mogli się przekonać jak widzą osoby z dysfunkcją wzroku. Poznawali świat za pomocą zmysłu smaku, węchu, dotyku. Na koniec wykonali pracę plastyczną „Wypukłe obrazki”.

zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 Posted by at 19:24