Działania Szkolnego Koła Wolontariatu w roku szkolnym 2023/2024

 

ROK SZKOLNY 2023/2024

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM HOSPICJUM.

W dniu 23 listopada uczniowie klasy 8b uczestniczyli w prelekcji wygłoszonej przez pracownika Alma Spei Hospicjum dla Dzieci, pana Grzegorza Putyrę. Spotkanie było częścią programu profilaktyczno-edukacyjnego Szkoła z pasją pomagania, w którym po raz kolejny uczestniczy nasza szkoła. Młodzież dowiedziała się jak wygląda praca w hospicjum, czym jest i jakie powinno być mądre pomaganie, poznała historie podopiecznych.

Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi za poświęcony czas!

zdjęcia

ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE – ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE – to hasło tegorocznej 27. edycji Świątecznej Zbiórki Żywności, organizowanej przez Banki Żywności.

W dniach 24-25 listopada Nasi wolontariusze z uśmiechem oraz mocą pozytywnej energii zaangażowali się w zbiórkę, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie. ❤️

„Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”.    

zdjęcia

KWESTA NA RZECZ REHABILITACJI PANA GRZEGORZA

W dniu 12.11 nasi dzielni wolontariusze zaangażowali się w kwestę na rzecz rehabilitacji pana Grzegorza, Taty jednej z naszych uczennic. Zbiórka odbyła się dzięki gościnności księdza proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września.

 

 

KWESTA LISTOPADOWA

Szkolone Koło Wolontariatu już po raz kolejny uczestniczyło w Kweście Listopadowej na Cmentarzu w Batowicach zbierając datki na podopiecznych Hospicjum Świętego Łazarza. Akcja odbyła się 1 listopada udział wzięło 25 wolontariuszy. Kwestujący rozdawali zapałki, chorągiewki, ulotki.  Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

AKCJA CHARYTATYWNA DZIEŃ MUFFINKI – PODSUMOWANIE

W dniu 31 października w naszej szkole już po raz kolejny odbyła się akcja Dzień Muffinki, zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Uczniowie własnoręcznie upiekli babeczki według własnego pomysłu, pokazując nie tylko swoje talenty cukiernicze, ale i ogromną kreatywność. Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem, o czym świadczyły długie  kolejki uczniów i nauczycieli chcących zakupić wypieki, a niemalże wszystkie muffinki sprzedały się już po pierwszej długiej przerwie.
Dzięki zaangażowaniu naszej szkoły udało się zebrać fundusze, które zostaną przeznaczone na prezent mikołajkowy dla podopiecznych Fundacji Alma Spei.

zdjęcia

SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA

 

 

Szkolne Koło Wolontariatu już po raz szósty przystąpiło do starań o uzyskanie certyfikatu Szkoła z pasją pomagania. Mamy nadzieję, że i tym razem uda się nam go otrzymać. Jednak przede wszystkim swoimi działaniami chcemy pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom.

 

 

POWITANIE PIERWSZAKÓW

Również w tym roku Wolontariusze powitali serdecznie nowych uczniów naszej szkoły. Własnoręcznie przygotowali dla Pierwszaków piękne zakładki. Niespodzianka bardzo się spodobała.

 

 

 

 

 

 

 Posted by at 19:24