Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2018/2019

 

DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE „PO POLSKU O HISTORII”

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałam Integracyjnymi nr 144 w pierwszych dniach października wzięli udział w wyjątkowym projekcie edukacyjnym. 9 X przedstawiciele wszystkich klas od IV do VIII zmobilizowali swe siły i stanęli w szranki o tytuł Mistrza Ortografii. Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to inicjatywa krakowskiej fundacji „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenia Polonistów. Konkurs rokrocznie odbywa się pod kuratelą Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. W pierwszych trzech odsłonach dyktanda uczeń naszej szkoły, Mateusz Warzecha, zdobywał zaszczytny tytuł laureata. Jak będzie w tym roku? Trzymajmy kciuki za wszystkich uczestników, z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Pisanie tradycyjnego dyktanda to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. To okazja do rozwijania zainteresowań humanistycznych i dociekliwości poznawczej. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Zachęcamy do przeczytania. Czy teksty były trudne?

dyktando 1dyktando2dyktando3

tekst dyktanda

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

MAŁOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY

Informujemy, że do etapu rejonowego MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO zakwalifikowały się następujące osoby:
1.Katarzyna Ludwa 7d
2.Jakub Kurczyna 8b
3.Julia Armatys 8f

Gratulujemy!!!!!
Życzymy powodzenia w kolejnych etapach!!!!

Etap rejonowy odbędzie się 21 listopada 2018 r. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej numer 144 w Krakowie. Na rozwiązanie zadań konkursowych uczniowie będą mieli 90 minut. Zachęcamy do wykorzystania testów z poprzednich lat. Znajdują się one na stronie internetowej http://www.kuratorium.krakow.pl  lub są dostępne u nauczycieli matematyki oraz na stronie internetowej szkoły.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 Posted by at 20:05