Akcje i imprezy SU w roku szkolnym 2018/2019

 

„Dzień Krawata w naszej szkole”

W poniedziałek, tj.1 października 2018 r.,  z okazji Dnia Chłopaka  obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Krawata”.

Każdy chłopiec, który przyszedł tego dnia do szkoły elegancko ubrany z obowiązkowo założonym krawatem lub muszką, zwolniony był z niezapowiedzianych kartkówek oraz odpowiedzi ustnej. 

Liczyła się dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być elegancki strój.

 


Gala Nauczycielskich Oskarów

Dnia 12.10.2018r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W tym roku miała ona zupełnie inny charakter, ponieważ uczniowie w tajnym głosowaniu postanowili wybrać i nagrodzić nauczycieli, którzy ich zdaniem zasługują na szczególne uznanie w kształtowaniu i rozwijaniu ich osobowości oraz talentów.

 Wytypowano 7 kategorii. Każdy uczeń z klas 4 – 8 mógł oddać swój głos na nauczycieli – pedagogów Rady Pedagogicznej SP 144. Uroczysta gala rozdania statuetek Nauczycielskich Oskarów obfitował w chwile spontanicznych reakcji. Burze głośnych oklasków dla nagrodzonych sprawiły, iż uroczystość stanowiła wyjątkowe dopełnienie tajnych  wyborów uczniów, które w świetle reflektorów rozbłysły jeszcze bardziej. Dobry humor i zabawa dopełniły całości uroczystości.

Nominacje dotyczyły kategorii:

1: ZŁOTY WYKŁADOWCA

Zwyciężczyni: p. Marlena Podgórska.

2:ZŁOTY MIKROFON

Zwycięzca: p. Sebastian Pietrykowski.

3: SOKOLE OKO

Zwycięzca: p. Tomasz Szkodziński

4: MISTRZ POMOCY DYDAKTYCZNYCH

Zwyciężczyni: p. Irena Kurowska

5: MODNY NAUCZYCIEL

Zwyciężczyni: p. Teresa Bogacz.

6: BRATNIA DUSZA

Zwyciężczyni: p. Katarzyna Ząbkowska-Kruczek.

7: ULUBIONY NAUCZYCIEL

Zwyciężczyni: p. Katarzyna Ząbkowska-Kruczek

Ponadto przyznane zostały trzy Honorowe Oskary dla: p. dyrektora Stanisława Piecha, pani dyrektor Moniki Symber-Ozgi oraz p. dyrektor Małgorzaty Kubik.

 Galę poprowadzili uczniowie: Marlena Mikrut z klasy 8b oraz Mateusz Warmus z klasy 8f.

galeria zdjęć


 Widowisko Dumy i Radości

W dniu 19.10.2018 r. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 im. Bohaterów Września 1939 reprezentowana przez liczną grupę uczniów klas ósmych wzięła udział w Widowisku Dumy i Radości. Uroczystość ta, związana z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, miała wyjątkowy charakter. Na wzgórze wawelskie przybyli uczniowie oraz nauczyciele ze szkół z całego województwa małopolskiego. Mszę Świętą odprawił Jego Ekscelencja ks. arcybiskup Marek Jędraszewski. Następnie nastąpił przemarsz barwnego korowodu w kierunku Parku Jordana, gdzie odbyła się część artystyczna oraz poczęstunek.

Nasi uczniowie swoimi strojami nawiązali do tradycji największej grupy etnograficznej województwa małopolskiego – krakowiaków.

galeria zdjęć


 Dzień Muzyki

 Co roku, w październiku, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki.  29 października w naszej szkole został zorganizowany Dzień Muzyki. Zabawa polegała na tym, że kilka dni wcześniej chętni uczniowie do specjalnie przygotowanej urny wrzucali propozycje piosenek, które chcieliby usłyszeć we wcześniej wyznaczonym dniu podczas przerw.

I tak było – pomiędzy lekcjami usłyszeć można było wiele hitów polskich, jak i zagranicznych wykonawców. Dzieci tańczyły, a nawet wspólnie nuciły słowa ulubionych piosenek.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dzień Wcześniaka

19 listopada  w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Małych Wojowników. Uczniowie naszej szkoły, solidaryzując się z maluchami przedwcześnie urodzonym, ubrali kolor fioletowy, który symbolizuje Wcześniaki.

Światowy Dzień Wcześniaka w Polsce obchodzony jest z inicjatywy Fundacji Wcześniak. Od 2011 roku 17 listopada jest dniem, w którym wspieramy małych wojowników i ich rodziców.

 „Na całym świecie odbywają się różnego rodzaju akcje, które przede wszystkim mają na celu pokazanie maluchom i ich rodzicom, że nie są sami. Światowy Dzień Wcześniaka ma także zwracać uwagę na szereg problemów, z jakimi muszą się oni zmierzyć. Wielu ludzi nie jest świadomych, jak wiele dzieci przychodzi na świat przedwcześnie, jakie są tego konsekwencje” – Fundacja Wcześniak.cof

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dyskoteka andrzejkowa

W dniach 21-22.11.2018 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski.

Klasy 4-6 bawiły się we środę (21.11) w sali gimnastycznej, natomiast klasy 7-8 we czwartek (22.11) na korytarzu, na drugim piętrze. W tych dniach dj-ami byli nauczyciele.

Rodzice każdej z klas przygotowali drobny poczęstunek. Wielu z uczestników zabawy zaprezentowało ciekawe i piękne stroje. Frekwencja dopisała, a tańcom nie było końca.

galeria zdjęć

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dzień Pluszowego Misia

W listopadzie 2018 roku, Samorząd Uczniowski włączył się w ogólnopolską akcję pt.: „Dzień Pluszowego Misia”( koordynowaną przez Fundację „Mam Marzenie”). Celem akcji była zbiórka nowych maskotek, materiałów plastycznych, gier planszowych i książek dla małych pacjentów oddziałów szpitalnych.  W akcję włączyli się uczniowie klas 0-6 oraz wychowawcy świetlicy.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy przyczynili się do zbiórki licznych zabawki.

galeria zdjęć

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Kartki bożonarodzeniowe

Aby wspomóc osoby potrzebujące na terenie naszej szkoły  odbyła się sprzedaż kartek bożonarodzeniowych. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego z klasy 4, rozpowszechniając kartki wśród uczniów i nauczycieli, zebrali 300 zł. Dochód ze sprzedaży kartek został przeznaczony na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Mikołajki

 Liczyliśmy na to, że szóstego grudnia odwiedzi nas św. Mikołaj, ponieważ w naszej szkole są wyłącznie grzeczne dzieci. Mieliśmy rację! Mikołaj wraz ze swoimi anielskimi asystentkami przybyli, by porozmawiać z uczniami, a także obdarować ich słodyczami. Spotkania odbywały się w wesołej atmosferze, towarzyszyły im m.in. piosenki wykonane dla dostojnego gościa, a także pytania odnośnie samopoczucia reniferów.

Serdecznie dziękujemy, święty Mikołaju. Prosimy – odwiedź nas ponownie za rok!

galeria zdjęć

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Góra Grosza

W terminie od 26 listopada 2018 r. do 2 stycznia 2019 r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza. Celem tego wydarzenia było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Uczniowie każdej klasy razem z wychowawcami zorganizowali zbiórkę monet. W klasach 0-3 akcją koordynował Mały Samorząd, natomiast za klasy 4-8 odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski.

W segregowaniu, oczyszczaniu oraz pakowaniu monet pomagało wiele osób, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Szczególne podziękowania należą się klasom: 4a, 4d, 4e.

Zebrano 1148, 88 zł, z czego najwyższą kwotę – 231,55 zł stanowiły monety pięciogroszowe. Natomiast najwięcej uzbierano monet jednogroszowych.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

„Poczta walentynkowa”

 W lutym chętni uczniowie mogli wrzucać do skrzynki Samorządu Szkolnego kartki walentynkowe dla swoich koleżanek, kolegów i nauczycieli. 14.02. na szkolnych korytarzach pojawiły się amory, które zajęły się dostarczeniem poczty do adresatów. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i wszystkie wywołane na twarzach uśmiechy.

galeria zdjęć

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Dyskoteka walentynkowa

W dniach 19.02. oraz 21.02. odbyła się dyskoteka walentynkowa dla chętnych uczniów klas 4-8. Rodzice każdej klasy przygotowali drobny poczęstunek. Dzieci bawiły się wspaniale, tańcząc i skacząc w rytm  polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Dzień Kobiet 

8 marca, w ramach obchodów Dnia Kobiet, Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień Sukienki”. Wszystkie dziewczynki, które tego dnia ubrały sukienki lub spódniczki były zwolnione z odpowiedzi ustnej oraz niezapowiedzianych kartkówek.

Przewodniczący SU Kacper Guzik przygotował, a następnie odczytał życzenia, których adresatem były Panie Nauczycielki oraz wszystkie uczennice szkoły.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

TYDZIEŃ DOBREGO SŁOWA

Na początku 2019r. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 w ramach Krakowskiego Tygodnia Dobrego Słowa podjęła następujące inicjatywy:

* Poczęstuj się dobrym słowem – na terenie szkoły w ciągu ubiegłego tygodnia zostało rozwieszonych łącznie ok. 80 kartek z „dobrym słowem”, które odrywało się jak numery telefonu  na ogłoszeniach znajdujących się na słupach.  Karteczkę można było zatrzymać dla siebie lub podarować innym. Ta forma cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród uczniów jak
i rodziców.

* Pozytywne myśli  – na każdych drzwiach klasowych została przywieszona kolorowa kartka
z pozytywnym cytatem.

* „Nie hejtuje bo szanuję nawet, tych których nie lubię!” – konkurs plastyczno-literacki dla uczniów kl. 4-8. Zadaniem dzieci było ułożenie hasła zachęcającego kolegę i koleżankę do dzielenia się dobrym słowem i przedstawienie go w ciekawy graficznie sposób. 

*Zajęcia dotyczące promowania dobrych słów i czynów w trakcie lekcji wychowawczych.

* „Powiedz to dobrym słowem” – miejsce, gdzie uczniowie mają możliwość napisania
 i przyklejenia na tablicy karteczek z miłym zdaniem skierowanym do swojej koleżanki lub kolegi.

* Dekoracje okolicznościowe- zostało przygotowane drzewo dobrych słów i myśli,  hasło na szybach, plakaty.

*Od serca dla serca –  Najmłodsze dzieci przygotowywały serduszka z komplementem dla swoich kolegów, które zawisły jako dekoracja. W dniu 14 lutego obdarują nimi swoich rówieśników.

*Audycja przez radiowęzeł  „Słowa mają moc”.

 *Naklejki na schody z dobrymi myślami oraz przypominające zasady dobrego zachowania.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dzień pączka

W tym roku, po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowany został Tłusty Czwartek. Wydarzenie to miało miejsce we wtorek 26 lutego.Na przerwach, pomiędzy lekcjami, za symboliczną kwotę można było zakupić pączki. Uczniowie mieli do wyboru wiele smaków. I tak, na przykład można było spróbować pączka z czekoladą, toffi, pomarańczą, marmoladą, budyniem czy wanilią. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z poszczególnych klas oraz ich opiekunowie spisali się na medal.

 ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Wiosenna bitwa na kolory w SP 144

W związku ze zbliżającą się wiosną nasza szkoła zamieniła się w Krainę Kolorów. Kilka dni przed, długo wyczekiwanym przez wszystkich, pierwszym dniem wiosny każda klasa wylosowała kolor i otrzymała kilka zadań do wykonania. Na liście znalazły się następujące zadania:

  • wymyślenie nazwy krainy,
  • ozdobienie swojej sali dekoracjami w wylosowanym kolorze,
  • przebranie się uczniów w stroje w wylosowanym kolorze,
  • stworzenie herbu krainy,
  • rozpisanie jednodniowego,
  • ułożenie hasła,
  • ułożenie krótkiej rymowanki opisującej krainę.

Uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w zabawę i świetnie przygotowali swoje krainy na przyjęcie wiosny J . Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Po długich obradach udało się jednak wyłonić zwycięzców.

Klasy IV: 4b, 4d, 4e

Klasy V: 5b

Klasy VI: 6c

Klasy VII: 7a

Klasy VIII: 8b

Klasy, które najlepiej wykonały zadania otrzymają słodką niespodziankę. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie oraz życzymy samych wiosennych dni.

galeria zdjęć

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dzień Ziemi

W dniach: 22.04- 17.05. 2019r. Na terenie naszej szkoły odbyła się akcja pt: „Oddaj używany telefon – atrakcyjne nagrody czekają!”. Uczniowie w tym czasie zebrali stare, niepotrzebne telefony komórkowe, które po naprawie trafią do najuboższych krajów afrykańskich gdzie posłużą tamtejszej ludności.

Łącznie zebrano 2kg zużytego sprzętu, za który zostaną przyznane specjalne bony pieniężne na zakup sprzętu szkolnego.

Uczniowie wykazali się w akcji dużym zaangażowaniem i pomocą.

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 Posted by at 10:46