Akcje i imprezy SU w roku szkolnym 2018/2019

 

„Dzień Krawata w naszej szkole”

W poniedziałek, tj.1 października 2018 r.,  z okazji Dnia Chłopaka  obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Krawata”.

Każdy chłopiec, który przyszedł tego dnia do szkoły elegancko ubrany z obowiązkowo założonym krawatem lub muszką, zwolniony był z niezapowiedzianych kartkówek oraz odpowiedzi ustnej. 

Liczyła się dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być elegancki strój.

 


Gala Nauczycielskich Oskarów

Dnia 12.10.2018r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W tym roku miała ona zupełnie inny charakter, ponieważ uczniowie w tajnym głosowaniu postanowili wybrać i nagrodzić nauczycieli, którzy ich zdaniem zasługują na szczególne uznanie w kształtowaniu i rozwijaniu ich osobowości oraz talentów.

 Wytypowano 7 kategorii. Każdy uczeń z klas 4 – 8 mógł oddać swój głos na nauczycieli – pedagogów Rady Pedagogicznej SP 144. Uroczysta gala rozdania statuetek Nauczycielskich Oskarów obfitował w chwile spontanicznych reakcji. Burze głośnych oklasków dla nagrodzonych sprawiły, iż uroczystość stanowiła wyjątkowe dopełnienie tajnych  wyborów uczniów, które w świetle reflektorów rozbłysły jeszcze bardziej. Dobry humor i zabawa dopełniły całości uroczystości.

Nominacje dotyczyły kategorii:

1: ZŁOTY WYKŁADOWCA

Zwyciężczyni: p. Marlena Podgórska.

2:ZŁOTY MIKROFON

Zwycięzca: p. Sebastian Pietrykowski.

3: SOKOLE OKO

Zwycięzca: p. Tomasz Szkodziński

4: MISTRZ POMOCY DYDAKTYCZNYCH

Zwyciężczyni: p. Irena Kurowska

5: MODNY NAUCZYCIEL

Zwyciężczyni: p. Teresa Bogacz.

6: BRATNIA DUSZA

Zwyciężczyni: p. Katarzyna Ząbkowska-Kruczek.

7: ULUBIONY NAUCZYCIEL

Zwyciężczyni: p. Katarzyna Ząbkowska-Kruczek

Ponadto przyznane zostały trzy Honorowe Oskary dla: p. dyrektora Stanisława Piecha, pani dyrektor Moniki Symber-Ozgi oraz p. dyrektor Małgorzaty Kubik.

 Galę poprowadzili uczniowie: Marlena Mikrut z klasy 8b oraz Mateusz Warmus z klasy 8f.

galeria zdjęć


 Widowisko Dumy i Radości

W dniu 19.10.2018 r. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 im. Bohaterów Września 1939 reprezentowana przez liczną grupę uczniów klas ósmych wzięła udział w Widowisku Dumy i Radości. Uroczystość ta, związana z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, miała wyjątkowy charakter. Na wzgórze wawelskie przybyli uczniowie oraz nauczyciele ze szkół z całego województwa małopolskiego. Mszę Świętą odprawił Jego Ekscelencja ks. arcybiskup Marek Jędraszewski. Następnie nastąpił przemarsz barwnego korowodu w kierunku Parku Jordana, gdzie odbyła się część artystyczna oraz poczęstunek.

Nasi uczniowie swoimi strojami nawiązali do tradycji największej grupy etnograficznej województwa małopolskiego – krakowiaków.

galeria zdjęć


 Dzień Muzyki

 Co roku, w październiku, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki.  29 października w naszej szkole został zorganizowany Dzień Muzyki. Zabawa polegała na tym, że kilka dni wcześniej chętni uczniowie do specjalnie przygotowanej urny wrzucali propozycje piosenek, które chcieliby usłyszeć we wcześniej wyznaczonym dniu podczas przerw.

I tak było – pomiędzy lekcjami usłyszeć można było wiele hitów polskich, jak i zagranicznych wykonawców. Dzieci tańczyły, a nawet wspólnie nuciły słowa ulubionych piosenek.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dzień Wcześniaka

19 listopada  w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Małych Wojowników. Uczniowie naszej szkoły, solidaryzując się z maluchami przedwcześnie urodzonym, ubrali kolor fioletowy, który symbolizuje Wcześniaki.

Światowy Dzień Wcześniaka w Polsce obchodzony jest z inicjatywy Fundacji Wcześniak. Od 2011 roku 17 listopada jest dniem, w którym wspieramy małych wojowników i ich rodziców.

 „Na całym świecie odbywają się różnego rodzaju akcje, które przede wszystkim mają na celu pokazanie maluchom i ich rodzicom, że nie są sami. Światowy Dzień Wcześniaka ma także zwracać uwagę na szereg problemów, z jakimi muszą się oni zmierzyć. Wielu ludzi nie jest świadomych, jak wiele dzieci przychodzi na świat przedwcześnie, jakie są tego konsekwencje” – Fundacja Wcześniak.cof

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dyskoteka andrzejkowa

W dniach 21-22.11.2018 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski.

Klasy 4-6 bawiły się we środę (21.11) w sali gimnastycznej, natomiast klasy 7-8 we czwartek (22.11) na korytarzu, na drugim piętrze. W tych dniach dj-ami byli nauczyciele.

Rodzice każdej z klas przygotowali drobny poczęstunek. Wielu z uczestników zabawy zaprezentowało ciekawe i piękne stroje. Frekwencja dopisała, a tańcom nie było końca.

galeria zdjęć

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dzień Pluszowego Misia

W listopadzie 2018 roku, Samorząd Uczniowski włączył się w ogólnopolską akcję pt.: „Dzień Pluszowego Misia”( koordynowaną przez Fundację „Mam Marzenie”). Celem akcji była zbiórka nowych maskotek, materiałów plastycznych, gier planszowych i książek dla małych pacjentów oddziałów szpitalnych.  W akcję włączyli się uczniowie klas 0-6 oraz wychowawcy świetlicy.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy przyczynili się do zbiórki licznych zabawki.

galeria zdjęć

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Kartki bożonarodzeniowe

Aby wspomóc osoby potrzebujące na terenie naszej szkoły  odbyła się sprzedaż kartek bożonarodzeniowych. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego z klasy 4, rozpowszechniając kartki wśród uczniów i nauczycieli, zebrali 300 zł. Dochód ze sprzedaży kartek został przeznaczony na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Mikołajki

 Liczyliśmy na to, że szóstego grudnia odwiedzi nas św. Mikołaj, ponieważ w naszej szkole są wyłącznie grzeczne dzieci. Mieliśmy rację! Mikołaj wraz ze swoimi anielskimi asystentkami przybyli, by porozmawiać z uczniami, a także obdarować ich słodyczami. Spotkania odbywały się w wesołej atmosferze, towarzyszyły im m.in. piosenki wykonane dla dostojnego gościa, a także pytania odnośnie samopoczucia reniferów.

Serdecznie dziękujemy, święty Mikołaju. Prosimy – odwiedź nas ponownie za rok!

galeria zdjęć

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 Posted by at 10:46