Rok szkolny 2021/2022

 

Rok szkolny 2021/2022

Pokaz kriogeniczny

zdjęcia

Dzień wąsa – Dzień Chłopaka w klasach I – III

zdjęcia

O FIZYCE I POEZJI NAD STAWEM BIEŃCZYCKIM

Gdzie rozmawiać o fizyce hydrosfery, gdzie zgłębiać wpływ właściwości fizycznych wody na klimat, jak nie nad najpiękniejszym z nowohuckich akwenów – Stawie Bieńczyckim?

Gdzie czytać malownicze i uduchowione opisy przyrody skreślone ręką mistrza Adama, gdzie   poczuć jego tęsknotę do ojczystych „pagórków leśnych i łąk zielonych szeroko nad błękitnym Niemnem rozciągnionych”, jak nie wśród wód, traw oraz drzew i krzewów porastających brzegi najurokliwszego ze strumieni – Młynówki i zasilanego jego wodami  Stawu na Kaczeńcowej?

W sąsiedztwie jakiegoż to ruczaju mieści się Publiczne LO Sióstr Salezjanek, którego Dyrekcja  na wieść o zbliżających się przybyszach z sąsiedniej dzielnicy wysyła posłańców z dzbanami pełnymi przepysznej herbaty oraz słodkim co nieco?

W końcu, któż mógłby nie wykorzystać tych sposobności i, być może, ostatniego upalnego dnia tej jesieni i nie zorganizować lekcji fizyki oraz języka polskiego w plenerze?

Z całą pewnością takie zaniechanie nie mogłoby się przydarzyć nam – klasie 8D, która nigdy nie przechodzi obojętnie obok zdrojów wiedzy i piękna.

Słońce świeciło, pełniący rolę prelegenta kolega Piotr dwoił się i troił, a my, wylegując się na trawie, popijając herbatę od Salezjanek i spijając słowa z jego ust, ładowaliśmy akumulatory niespiesznie śledząc jego prezentację na smartfonach i sycąc nasze umysły dipolową budową cząsteczek wody, jej anomalną rozszerzalnością cieplną, niezwykłymi wartościami stałej dielektrycznej i ciepła właściwego, oraz wpływie jej przemian fazowych na stabilność klimatu na naszej planecie.

Gdy fizyka stała się nam już tak bliska jak nigdy, postanowiliśmy porozmawiać nieco o literaturze pięknej i spróbować odpowiedzieć na pytanie jakich to dzieł literatury narodowej, Polakowi uważającemu się za prawego obywatela, nie wypada nie znać, i oczywiście dlaczego kanon ten otwiera „Pan Tadeusz”.

Ożywiona dyskusja była tylko preludium do jedynego w swoim rodzaju wydarzenia artystycznego jakim była nasza wielka, zbiorowa recytacja „Inwokacji”.

Gdy tylko pierwsze jej strofy wydobyły się z naszych gardeł i poczęły rozlegać się nad spokojną i skąpaną w słońcu taflą stawu, ptactwo wodne wzbiło się do lotu, a jego głosy zlały się z naszymi w jedno wspólne wyznanie:

„Litwo, Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie;
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił”.

Potem było mniej wzniośle – kartkówka na smartfonach dotycząca budowy atomów, a że po burzy zawsze przychodzi spokój, następną atrakcją dla wygłodniałego towarzystwa była pizza w restauracji na Placu Bieńczyckim i świętowanie urodzin kolegi Macieja, któremu najserdeczniej i najgłośniej jak tylko potrafiliśmy  odśpiewaliśmy tradycyjne „Sto Lat”.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci realizują różne inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu SP 144 również pamiętali o tym ważnym święcie. Wspólnymi siłami stworzyli plakat symbolizujący solidarność z rówieśnikami ze wszystkich zakątków świata. Przygotowali również materiały informacyjne w postaci ciekawych prezentacji. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi pracami.

Prawa Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Prawa Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Prawa Dziecka

WARTE ZAPAMIĘTANIA – 11 LISTOPADA

PREZENTACJA

KLASA 5B W PRACOWNI GRAFICZNEJ.

Dnia 24 listopada uczniowie klasy 5 b uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach graficznych w Nowohuckim Centrum Kultury. Pod czujnym okiem p. Marty Wakuły-Mac i p. Jana Bosaka stworzyli przepiękne, oryginalne koszulki. 

zdjęcia

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Jesteśmy różni – młodzi, starsi, mieszkamy w dużych miastach, małych miasteczkach, obszarach wiejskich, jesteśmy zdrowi, zmagamy się z różnymi schorzeniami, towarzyszą nam różnego rodzaju niepełnosprawności. Co nas łączy? Wszyscy tworzymy społeczeństwo – niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, stopnia sprawności. I każdy, niezależnie od okoliczności, powinien czuć się tego społeczeństwa pełnoprawnym członkiem.
Dążmy do tego, aby dzieci zrozumiały, że bez względu na ograniczenia, każdy z nas może mieć przyjaciół i marzenia.
Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją – Jak rozmawiać o niepełnosprawności?

PREZENTACJA

 

UCZTA BOGÓW OLIMPIJSKICH W KL.5a
Mity można czytać, ale można też inaczej.
Uczniowie z klasy 5a sami napisali dialogi,przygotowali stroje , atrybuty i pokazali świat mitów.
Zabawa była przednia.
BRAWO 5a!!!!

GRA MIEJSKA – MISTRZEJOWICE NOWA HUTA

W piątek 26 listopada klasa 4 C pod opieką Pani Katarzyny Rusin i Sebastiana Pietrykowskiego wzięła udział w premierowej grze miejskiej w Mistrzejowicach.

Mimo mżawki i zimna, młodzież pod przewodnictwem mokrego ale dzielnego,  ciała pedagogicznego, dała radę.

Były wiersze, filmy, rebusy i szalona świetna zabawa z historią i architekturą Nowej Huty. Nie zabrakło też legendy o powstaniu Mistrzejowic.

Krakowianka zaprasza na gry miejskie  www.krakowianka-przewodnik.pl

zdjęcia

WYKŁAD Z FIZYKI NA POLITECHNICE KRAKOWSKIEJ

24 listopada 2021 nas miłośników fizyki spotkała nie lada gratka uczestnictwa w wykładzie Prof. dr. hab. inż. Stanisława Kuciela z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej pt.  „Materiały przyjazne dla środowiska”.

W trakcie wykładu online  mieliśmy przyjemność zapoznać się z niezwykle istotną dla bytu naszej planety tematyką eko – kompozytów, której tajniki i złożoności zostały nam wyjaśnione przystępnie i ze swadą.  Nic więc dziwnego, że temat nasunął nam wiele pytań i wywołał żywiołową dyskusję, a co za tym idzie wykład trwał prawie dwa razy dłużej niż zakładano.

Spotkanie dało nam również nieocenioną szansę zapoznania się z tematyką badań prowadzonych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej, jak również dostarczyło cennych informacji na temat warunków studiowania i kryteriów rekrutacji na poszczególne kierunki uczelni, ze szczególnym uwzględnieniem Inżynierii Materiałowej  i Fizyki Technicznej.

Czas biegł szybko, tematyka wciągała, a my bawiliśmy się świetnie i nabieraliśmy ochoty na więcej i więcej. Bardzo więc dziękujemy Profesorowi, że zechciał poświęcić nam swój cenny czas i uchylić rąbka swojej ogromnej wiedzy na temat bio – kompozytów, jak również podzielić się osobistymi spostrzeżeniami na temat studiowania na różnych kierunkach PK.

Jako że wykład dedykowany był klasom politechnicznym Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek w Krakowie bardzo dziękujemy jego Dyrekcji za zaproszenie nas do współudziału.

Wyrażamy również ogromną wdzięczność Pani Dr inż. Izabeli Pietryce – koordynatorce współpracy WIMiF Politechniki Krakowskiej ze szkołami średnimi, która nie tylko spotkanie zorganizowała, ale i przyjęła nas z otwartymi ramionami.

WEEKEND CUDÓW SZLACHETNEJ PACZKI

  

W tym roku, po raz pierwszy, nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Przedsięwzięcie opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Objęliśmy opieką jedną z rodzin, stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej. Naszym celem było zorganizowanie wsparcia materialnego dla Pani Kamili i jej dziewięcioletniej córki.

         Do tworzenia Paczki zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: Rodziców, Uczniów i Pracowników szkoły. Zaangażowanie wszystkich ludzi dobrej woli i wielkiego serca przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 41 różnorodnych paczek, zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, artykuły szkolne oraz szczególne prezenty: gry planszowe, książki obyczajowo – psychologiczne, Vouchery i wiele innych.

         Na trzy dni przed finałem, rozpoczęliśmy wielkie pakowanie. W akcję włączyli się nauczyciele i wolontariusze. Wszystkie artykuły podzieliliśmy na poszczególne kategorie i zapakowaliśmy do kartonów. By nadać paczce świąteczny charakter, pudełka owinęliśmy ozdobnym papierem. Było to pracochłonne, ale jakże miłe zajęcie!

         W sobotę odbył się wielki finał! Chłopcy z klasy 8d i 8f  wykazali się swoją siłą i załadowali pakunki do samochodów. Gotowe, zakodowane paczki przekazaliśmy do głównego magazynu zlokalizowanego w XII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. W wyładunku pomogli nam czekający na miejscu wolontariusze Szlachetnej Paczki. Na tym zakończyło się nasze zadanie. Otrzymaliśmy dyplomy i podziękowania ORAZ WYRAZY WIELKIEGO UZNANIE DLA CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ ZA TAK WSPANIAŁĄ CHĘĆ NIESIENIA POMOCY. CZTERDZIEŚCI JEDEN PACZEK TO WSPANIAŁY WYNIK!!!

Wzruszenie udzieliło się wszystkim. Opuszczaliśmy magazyn w poczuciu dobrze spełnionej misji.

         Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, ważne jest również serce i czas, który poświęcamy innym.

         Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Koordynatorki akcji  w szkole: Agnieszka Kozek, Ewelina Mazur.

zdjęcia

zdjęcia

FIZYCY PONOWNIE NA POLITECHNICE KRAKOWSKIEJ

15 lutego 2022 my miłośnicy fizyki z klas 7 i 8 ponownie spotkaliśmy się z naukowcami Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej by odbyć podróż do „Fascynującego świata metali”, w czasie której ich wyjątkowe właściwości odkrywał przed nami Dr inż. Janusz Walter.

Nic więc dziwnego, że teraz, ani kryształy, ani model Drudego, ani pasmowa teoria przewodnictwa nie mają już przed nami tajemnic, a z elektronami swobodnymi jesteśmy za pan brat. Wiemy także skąd bierze się doskonałe przewodnictwo elektryczne i termiczne metali, znamy przyczyny ich połyskliwości i potrafimy wykorzystać ciągliwość i kowalność. Nie damy się również nabrać, ani na tombak, ani na złoto głupców. Swej metaliczności nie ukryje przez nami też pani rtęć – choćby chciała nas zwieść zamieniając się w najpiękniejszą z kropel.

Moglibyśmy tak nawijać jeszcze długo, ale nie starczyłoby nam miejsca by podziękować Doktorowi J. Walterowi za uchylenia nam rąbka swej ogromnej wiedzy, Pani Doktor I. Pietryce za zorganizowanie spotkania i przyjęcie nas z otwartymi ramionami, oraz Dyrekcji Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek w Krakowie za zaproszenie do współudziału – jako że wykład dedykowany był klasom politechnicznym tamtejszego liceum.

FIZYCY NA WYKŁADACH W IFM PAN

24 lutego 2022 zainteresowani fizyką uczniowie z klas 8 mieli przyjemność dołączyć do trwającej już 70 lat dyskusji na temat perspektyw rozwojowych energetyki jądrowej w kontekście produkcji energii przyjaznej klimatowi, która miała miejsce w Instytucie Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk.

Okazją do tego był wykład dr. inż. Łukasza Lindnera pt. „Energia jądrowa to przeszłość czy przyszłość?”, w trakcie którego omówiono szeroki wachlarz zagadnień związanych z planowaniem, budową, obsługą oraz ekonomią i bezpieczeństwem elektrowni opartych o atom.

Szczególnie dużo miejsca poświecono zerowej emisji zgubnych dla klimatu gazów cieplarnianych, przede wszystkim pyłów zawieszonych i dwutlenku węgla, które towarzyszą spalaniu zarówno paliw kopalnych, jak i biomasy, oraz tzw. paliwu torowemu, które nie tylko, że jest znacznie łatwiej dostępne niż uranowe, ale także znakomicie sprawdza się w produkcji energii elektrycznej, i co równie ważne, nie nadaje się do wykorzystania militarnego.

ZIMOWE GRY I ZABAWY DLA DZIECI

W dniu 18.02.22 r. nauczyciele w.f. SP 144 zorganizowali dla uczniów kl. III gry i zabawy ruchowe pod nazwą ,,Szkolne Igrzyska Olimpijskie”. Dzieci uczestniczyły  w konkurencjach sportowych w formie obwodu stacyjnego. Każda klasa  aktywnie spędziła godzinę na sali gimnastycznej.

Tydzień później 25.02.22 r. zaproszenie przyjęły dzieci wraz z Paniami  z pobliskiego Przedszkola nr 144.  Grupa trzylatków uczestniczyła w grach i zabawach dostosowanych do ich wieku. Następnie odwiedziła nas grupa przedszkolaków z ,,zerówki”. Dzieci sprawdzały swoją sprawność ruchową uczestnicząc w 10  konkurencjach rekreacyjnych. ,,Zerówkowicze” otrzymali pisemne zaproszenia na ,,Dzień Otwarty Szkoły”.

Wszystkie dzieci uczestniczące w grach i zabawach otrzymały słodycze i napoje ufundowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową ,,Mistrzejowice-Północ.”

zdjęcia

FIZYKA WARTA POZNANIA – KOLEJNY WYKŁAD W INSTYTUCIE FIZYKI MOLEKULARNEJ PAN.

Za nami kolejny wykład z popularnonaukowego cyklu Instytutu Fizyki Molekularnej PAN – „Fizyka Warta Poznania”, którego wysłuchać mogli zainteresowani fizyką uczniowie klas 7 i 8.

Tym razem rąbka swojej ogromnej wiedzy na temat fizyki klimatu uchyliła nam  Dr hab. Iwona Olejniczak, która wygłosiła referat „Zmieniajmy świat na lepsze – jak dbać o klimat i  środowisko”.

Jak nie trudno się domyślić osnową spotkania był efekt cieplarniany, przy okazji którego prelegentka spojrzała na ocieplanie się klimatu z punktu widzenia fizyki, co pozwoliło jej wyjaśnić jego mechanizmy niejako od podszewki – z pierwszych zasad.

Dużo uwagi Dr. hab. Olejniczak poświęciła również prawidłowemu szacowaniu śladu węglowego, wokół którego narosło wiele mitów. A jak słusznie twierdzi, jedynie rzetelne dane mogą być podstawą racjonalnych decyzji społeczno-gospodarczych oraz przedsięwzięć naukowych mających na celu przeciwdziałanie ocieplaniu się klimatu, ze szczególnym uwzględnieniem skuteczności i kosztów działań ma rzecz zmniejszania zawartości gazów cieplarnianych w atmosferze.

KOLOROWY ŚWIAT CHEMII

Uczestnicy

FIZYCY PONOWNIE NA POLITECHNICE KRAKOWSKIEJ

29 kwietnia zainteresowani fizyką uczniowie klas 7 i 8 po raz kolejny przyjęli zaproszenie Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej, by wraz z uczniami Publicznego LO Sióstr Salezjanek, wziąć udział w wykładzie mgr. inż. Szymona Gądka pt. „Możliwości i zastosowania druku 3D”.

Druk 3D jest jedną z najszybciej rozwijających się technik inżynierii materiałowej, a jego rozliczne zastosowania zdążyły już mocno zadomowić się we wzornictwie przemysłowym, branży jubilerskiej, elektronice, medycynie, sztuce, a nawet w budownictwie. A jak z wynika z wykładu to dopiero początek. 

Cieszymy się więc, że nasi fizycy nieustannie patrzą w przyszłość i korzystają z każdej okazji do pogłębienia swojej wiedzy, bo kto się nie rozwija ten się cofa.

DZIEŃ WODY

DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, a obchodzone jest każdego roku 22 kwietnia. Jest to okazja do refleksji nad przyszłością naszej planety. Każdego roku, uroczystości w ramach Dnia Ziemi, koncentrują się wokół innej tematyki.

Temat przewodni tegorocznego święta to: ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ

Pamiętając o tym święcie, na drugim piętrze korytarza naszej szkoły ustawiona została wystawa prac uczniów, którzy już kilka tygodni wcześniej przygotowywali prace pt. „Niech każdy dzień będzie DNIEM ZIEMI, a nawet odpady będą DZIEŁAMI SZTUKI”. Siódmoklasiści wykonywali je pod kierunkiem nauczyciela plastyki, a chętni uczniowie z klas piątych i czwartych pod kierunkiem nauczyciela przyrody. Dziękujemy za zaangażowanie!

Także z tej okazji, w piątek 22 kwietnia grupa uczniów przedstawiła przez szkolny radiowęzeł kilka informacji o tym czym jest to święto i jaka idea mu przyświeca, a każda klasa mogła wziąć udział w szkolnym konkursie wiedzy na temat tego co zagraża naszej planecie, i jakie działania należy codziennie podejmować, aby właściwie się o nią troszczyć. W konkursie zwyciężyła klasa 8f, zdobywając tytuł „Najlepsi Ekolodzy w Szkole”. Drugie miejsce zajęła klasa 7c. Gratulujemy, bo pytania nie były łatwe!

FIZYKA WARTA POZNANIA – TYM RAZEM O KRYSZTAŁACH

W majowej edycji popularnonaukowego cyklu Instytutu Fizyki Molekularnej PAN – „Fizyka Warta Poznania” zainteresowani fizyką uczniowie klas 7 i 8 mogli wysłuchać wykładu  Dr. inż. Karola Synoradzkiego  „Krystaliczny porządek: o monokryształach i ich zastosowaniach”.

Monokryształy to podstawa współczesnej elektroniki, optyki, informatyki, telekomunikacji inżynierii materiałowej, diagnostyki medycznej i wielu innych dziedzin życia. Bez monokrystalicznych materiałów półprzewodnikowych musielibyśmy zapomnieć o procesorach, komputerach, rejestratorach, czytnikach kodów, magazynach pamięci, kamerach cyfrowych i wielu innych urządzeniach bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia. Jednak otrzymywanie tanich, jednorodnych, pozbawionych defektów monokryształów o specyficznym składzie chemicznych i ściśle określonych własnościach to ogromne wyzwanie dla tysięcy fizyków teoretyków i doświadczalników, oraz chemików i inżynierów. Dlatego warto zgłębiać ich tajniki i być z nimi za pan brat, bo kto się nie rozwija, ten się cofa.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI!

W dniu 11 maja 2022r. nasza szkoła gościła strażaków z Państwowej Straży Pożarnej JRG nr 2 w Krakowie.

W trakcie spotkania przedstawiciele straży pożarnej przybliżyli dzieciom, na czym polega ciężka i niebezpieczna praca strażaka, przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku, czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe, dowiedziały się, także, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Nasi goście zaprezentowaliswoje umundurowanie i ekwipunek. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję przeprowadzić symulację próby zgłoszenia wypadku. Zaprezentowano makiety edukacyjne, które przedstawiały różne sytuacje zagrożeń pożarowych zarówno w domu, jak i w miejscach wypoczynku.

Na zakończenie uczniowie zadawali pytania oraz zrobili pamiątkowe zdjęcia. Strażacy przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Wizyta zaproszonych gości wywarła na uczniach duże wrażenie,
a wiedza zdobyta w trakcie spotkania z pewnością przyda się w przyszłości. 

zdjęcia

WARSZTATY Z FIZYKI NAD ZALEWEM ZESŁAWICKIM

Gdy wiosna w pełni i żar leje się z nieba, to jedynym rozsądnym pomysłem jaki fizykowi może przyjść do głowy jest zgłębianie tajemnic wszechświata na łonie natury, w doborowym towarzystwie i ze śpiewem na ustach.

Nic więc dziwnego, że 31 maja 2022 poranne konsultacje z fizyki zamieniliśmy na popołudniowe warsztaty połączone z piknikiem i udaliśmy się nad Zlew Zesławicki, gdzie czekały nas orzeźwiający chłód i wiedza – oczywiście.

Gdy przebrzmiały nasze zbiorowe impresje na temat ptasząt w zielonym gaju, gdy z naszych gardeł wydobył się już dym z jałowca i rozpostarł się nad taflą jeziora i gdy wtorek w schronisku stał się już przeszłością, na tapecie znalazła się metodyka rozwiązywania zadań z fizyki, monokryształy i zasady przygotowywania notatek naukowych.

A potem była pizza, orzeszki, ciasteczka, napitki wszelakie, pląsy, tańce i oczywiście śpiewy przy akompaniamencie gitary, która w dłoniach naszej Pani od polskiego brzmiała niczym poezja.

A wszystko dzięki naszemu Panu od fizyki i Radzie Rodziców, która wsparła nas finansowo.

PARADA SZKOLNYCH PATRONÓW

W dniu 10.06.2022 r. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 imienia Bohaterów Września 1939 reprezentowana przez uczniów z klasy 7e, wzięła udział w Paradzie Szkolnych Patronów. Parada odbywa się co roku i również co roku nasi uczniowie zasilają jej szeregi. Niestety ze względu na sytuację pandemiczną w poprzednim roku była ona odwołana. Na paradzie zebrali się uczniowie i nauczyciele, aby reprezentować patrona swojej szkoły. Wydarzenie to polegało również na przejściu przedstawicieli szkół przez centrum Krakowa. Uczniowie wystąpili w przeróżnych kostiumach, często trzymając baner lub chorągwie. Ubrana w koszulki z emblematem szkoły, klasa 7e  trzymała w rękach tabliczki z nazwami miast okupowanych podczas II wojny światowej. Na zakończenie zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.  Organizatorzy przemarszu oraz liczni turyści nagrodzili uczestników brawami.

zdjęcia

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

 

Rok szkolny 2021/2022 przeszedł już do historii. Nostalgicznie, ale i z dużą dawką humoru pożegnaliśmy uczniów klas ósmych. Szkolnym wyzwaniom sprostali wszyscy i otrzymali promocję do następnej klasy. Puchary za najwyższą średnią oraz frekwencję trafiły do klasy 5d. Nagrodzono tych, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem oraz laureatów licznych konkursów. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Życzymy wszystkim wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

zdjęcia

 Posted by at 18:50