Działania Szkolnego Koła Wolontariatu w roku szkolnym 2022/2023

 

ROZPOCZĘCIE PRACY W NOWYM ROKU SZKOLNYM.

 

We wrześniu Szkolne Koło Wolontariatu z nowymi Wolontariuszami z klas ósmych rozpoczęło swoją działalność. Chętni do pracy uczniowie zapoznali się z regulaminem Koła , zasadami współpracy, przekazywania informacji. Wysłuchali informacji o planowanych akcjach i zostali zachęceni do poszukiwania nowych akcji, które będziemy mogli realizować w szkole. Prawie dziewięćdziesięciu Wolontariuszy ochoczo ruszyło do działania.

 


SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA.

 

Szkolne Koło Wolontariatu już po raz piąty przystąpiło do starań o uzyskanie certyfikatu „Szkoła z pasją pomagania”. Mamy nadzieję, że i tym razem uda się nam go otrzymać. Jednak przede wszystkim swoimi działaniami chcemy pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom.

 

 

 

 


KREDKOBRANIE


DZIEŃ MUFFINKI

W dniu 12.10.2022r. odbyła się akcja charytatywna ,,Dzień muffinki” organizowana przez  Szkolne Koło Wolontariatu. Wolontariusze sprzedawali własnoręcznie zrobione babeczki. Okazało się bowiem, że nasi uczniowie mają niezwykłe zdolności cukiernicze. Były muffinki słodkie i wytrawne, z dodatkiem owoców, kremów i jadalnych kwiatów. Do jednych były dołączone przepisy, komentarze, zachęcające do spróbowania, a wnętrza niektórych kryły prawdziwe niespodzianki. Niejedna cukiernia chciałaby mieć takich dostawców. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na prezent mikołajkowy dla podopiecznych Fundacji Alma Spei.

zdjęcia


SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM HOSPICJUM

Dnia 7 października 2022 roku wolontariusze z klasy 8e uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem hospicjum. W trakcie lekcji profilaktyczno-edukacyjnej hospicjum zostało ukazane jako miejsce ŻYCIA podopiecznych, wolontariusze  usłyszeli o pacjentach i wyjaśniono im rolę wolontariatu hospicyjnego. Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi Putyra za poświęcony czas i przekazane informacje.


POWITANIE PIERWSZAKÓW

Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu przywitała serdecznie najmłodszych uczniów naszej szkoły. Do każdego z nich napisała list oraz wykonała zakładkę. W piątek 4 listopada przedstawicielki Wolontariatu przekazały niespodzianki pierwszoklasistom.


KWESTA LISTOPADOWA

Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu po raz kolejny uczestniczyli w kweście na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

zdjęcia


„DZIEŃ POSTACI Z BAJEK”

W środę 16 listopada do świetlicy przybyli szczególni goście. Postacie z bajek przyszły, aby sprawdzić, czy uczniowie czytają i znają bajki. Okazało się, że znają je znakomicie. Dlatego każdy uczestnik zabawy został nagrodzony słodką niespodzianką i medalem. Dziękujemy wolontariuszkom za zorganizowanie tego wydarzenia i za sprawienie radości najmłodszym uczniom naszej szkoły.


TURNIEJ PATRIOTYCZNY DLA PRZEDSZKOLA NR 144

Nasi Wolontariusze przygotowali dla dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 144 Turniej Patriotyczny. Oprócz wiedzy o Polsce, młodsi koledzy i koleżanki mogli wykazać się spostrzegawczością, zręcznością i umiejętnością współpracy. Przedszkolaki z zapałem zaangażowały się we wszystkie konkurencje- te łatwiejsze i te trochę trudniejsze. Poszło im świetnie!

zdjęcia


PODSUMOWANIE KIERMASZU NA RZECZ ALMA SPEI

W ramach akcji organizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu na rzecz domowego hospicjum dla dzieci ALMA SPEI w Krakowie udało się zebrać 427 zł.Wszystkie środki finansowe zostaną przeznaczone na działania fundacji.

Dziękujemy wolontariuszom zaangażowanym w to wydarzenie oraz ofiarodawcom za hojne serce.

Szkolne Koło Wolontariatu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku pragnie
przekazać Państwu najserdeczniejsze życzenia.
Niech nadchodzące Święta będą wspaniałym czasem upływającym w rodzinnej atmosferze i przynoszącym wiele radości.


RAZEM DLA KUBY – LOTERIA FANTOWA

 

30 listopada w naszej szkole odbyła się loteria fantowa, z której dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Kuby, ucznia klasy IV c. Zainteresowanie akcją było ogromne, a kolejki do losowania gigantyczne. Szkolne Koło Wolontariatu bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego wydarzenia. Kolejny raz udowodniliśmy, że razem możemy zdziałać naprawdę dużo i uczynić wiele dobra.

zdjęcia

 

 


KLUB MIRAGE – SPOTKANIE Z SENIORAMI

Dnia 15.12 przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu pojawili się w Klubie Mirage na dorocznym spotkaniu świątecznym Koła Seniora. Nie przyszli jednak z pustymi rękami… Każdy Uczestnik imprezy otrzymał własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami świątecznymi, które powstały w czasie warsztatów dla wolontariuszy naszego Koła. Rękodzieła sprawiły ogromną radość wszystkim obecnym Gościom i jeszcze bardziej umiliły tak ważne dla Nich spotkanie wigilijne.

zdjęcia


 „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMSIE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

Z przyjemnością włączyliśmy się w projekt ogólnopolskiej kampanii społecznej „Idą święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj”, której organizatorem jest Fundacja „Dbam o Mój Zasięg”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Wolontariusze oraz przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego wspólnie z uczniami klas I-III redagowali życzenia świąteczne oraz  pomagali zaadresować kartki, które później zostały wysłane do rodzin dzieci.  Mamy nadzieję, że świąteczne życzenia sprawiły wiele radości tym, którzy je otrzymali.  


„SŁODKIE WALENTYNKI”

Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły okazali wielkie serca i zaangażowali się  w akcję Szkolnego Koła Wolontariatu „SŁODKIE WALENTYNKI „. Ogromną popularnością cieszyły się słodycze w kształcie serca: lizaki, pierniki, cukierki, żelki itp. Każdy  darczyńca otrzymał pamiątkową naklejkę z sercem. Zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz Fundacji Anny Dymnej ” Mimo Wszystko”.

Dziękujemy

zdjęcia

 


WOLONTARIAT W SP 144 – II SEMESTR

Co łączy zagadki logiczne i magiczny świat baśni? Nasi wolontariusze i dzieci z Przedszkola Nr 144. W tym semestrze wspólnie spędziliśmy czas na zabawie i nauce podczas dwóch konkursów zorganizowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu: „Łamigłówki mądrej główki” i „W krainie baśni”. Jak zwykle, zostaliśmy bardzo miło przyjęci, a dzieci z entuzjazmem zaangażowały się w konkurencje przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów.

zdjęcia

 


 

 Posted by at 14:25