Rok szkolny 2016/2017

 

ksiazki

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM  BIBLIOTEK  SZKOLNYCH

 W czwartkowy poranek uczniów naszej szkoły zmierzających na lekcje zaintrygowały kolorowe strzałki na schodach,  prowadzące do… biblioteki  szkolnej. To  specjalne zaproszenie dla młodych  czytelników. Uczniowie klas 0- III, którzy razem  z nauczycielami przybyli do biblioteki, poznali tajemniczą   „  Historię pewnej książki”, której kartki  ocalałe z pożaru  znaleźli powieszone na drzwiach swoich klas. Dzieci przechodząc korytarzem i czytając fragmenty baśni , bajek i legend rozpoznawali ich tytuły. Każda klasa dostała swoją zagadkę. Po odgadnięciu tytułu dzieci mogły wypożyczyć książkę ze swoją baśnią czy wysłuchać jej czytanej przez nauczyciela. Uczniowie  wykonali ilustracje, które można oglądać  na drzwiach sal lekcyjnych.                                                                                                             

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” chcąc wzbogacić naszą szkolną bibliotekę o nowe pozycje książkowe, zwróciliśmy się do uczniów  z prośbą o podarowanie symbolicznej złotówkna ich zakup. Każda zakupiona książka będzie darem od konkretnej klasy- adnotacja w książce.

STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM – KLASA IV C

8 marca 217 klasa 4 c zaprosiła swoich młodszych kolegów i koleżanki z klasy 0 a i 0 b do wysłuchania czytanych przez nich wierszy polskich poetów. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się z nich miedzy innymi, co się stało z dziurami w serze, jak się zakończyła kłótnia na straganie, dlaczego pomidor wylądował w koszyczku ogrodniczki. Zerówkowicze pomogli czwartoklasistom w wyciąganiu rzepki. Nie obyło się, bez niegroźnego na szczęście upadku, który wywołał uśmiech na tej młodszej i starszej buzi. Wspólne czytanie przyniosło wszystkim wiele radości. Klasa 4 c obiecała, że jeszcze coś ciekawego przygotuje, a dzieciaki z zerówki, że chętnie jej posłuchają.

zapraszamy do galerii

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

6 marca 2017 roku , klasa 1a została zaproszona do udziału w zajęciach w Bibliotece Publicznej na os. Bohaterów Września. Tematem zajęć były emocje, które towarzyszą nam na co dzień.

buzki

Dzieci „łowiły” emocje na wędkę, następnie demonstrowały innym do odgadnięcia, rozwiązywały zagadki, a następnie próbowały uporządkować emocje zastanawiając się czy można dokonać podziału na” dobre” i „złe”.

Następnie rysowały uczucie, którego nie lubią najbardziej, aby dokonać jego zniszczenia poprzez wrzucenie do paszczy Pożeracza Złych Emocji. W tak radosnej atmosferze zakończyła się wizyta w bibliotece.

Iwona Berska –Mikrut, Monika Sołkowska.

zapraszamy do galerii

STARSI  CZYTAJĄ  MŁODSZYM

choinkaW  styczniu   klasa 4a przygotowała baśń H.Ch. Andersena pt:  ”Choinka”.  Uczniowie czytali baśń dzieciom z klasy 1a i 1b. Czytaniu towarzyszyły zagadki.  Pierwszaki  „odbyły” podróż do zimowego lasu, w którym musiały wykonać różne ćwiczenia i pokonać przeszkody. Następnie starały się wczuć w przeżycia małej choinki , a na koniec dyskutowały o jej losach , próbując ocenić jej przemyślenia.

Na koniec każdy otrzymał obrazek choinki, który następnie pięknie przyozdobił w świąteczną szatę.

Iwona Berska-Mikrut, Monika Sołkowska.

 

21 marca uczniowie z klasy 2c z wesołymi wierszykami i piosenką odwiedziły klasy 0-1, aby wspólnie powitać wiosnę. 21Młodsi koledzy i koleżanki mieli również możliwość rozwiązywania wiosennych zagadek, przygotowanych przez starszych kolegów.

Wszyscy uczniowie z uśmiechem powitali nową porę roku

zapraszamy do galerii

STARSI  CZYTAJĄ  MŁODSZYM

pajac20 lutego  uczniowie klasy 6b odwiedzili  dzieci z  klasy 3b , 3d oraz 1a z przedstawieniem „ Jak Myszka została aktorką”. Szóstoklasiści w barwnych strojach zwierząt przeczytali młodszym kolegom historię szarej myszki, która mimo zwyczajnego wyglądu zewnętrznego okazała się  utalentowaną aktorką  poszukiwaną przez reżysera. Morał był bardzo pouczający- to nie wygląd zewnętrzny świadczy , o tym kim naprawdę jesteś- nie oceniaj nikogo , jeśli go nie poznasz.

Opowiadanie bardzo się podobał i zostało nagrodzone gorącymi brawami.

zapraszamy do galerii

WIOSENNE CZYTANIE Z ZERÓWKĄ

12.04.2017 r. uczniowie klasy 1A i 0B wspólnie uczestniczyli w zajęciach z cyklu Cała Polska Czyta Dzieciom.

 Dzieci słuchały krótkich tekstów i zagadek związanych z tradycjami wielkanocnymi, opowiadali o swoich świątecznych doświadczeniach. 

Następnie każdy wykonał pracę plastyczną „Na wielkanocnym stole”.

zapraszamy do galerii

MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA PLAKAT XI EDYCJI ŚWIATOWYCH DNI BAJKI

bajka

Konkurs był imprezą inaugurującą XI Światowe Dni Bajki Olsztyn 2017.  Również uczniowie naszej szkoły przygotowali prace, które zostały wysłane na konkurs.

Maja Sołtysiak  kl.2a

Matylda Kosydar    kl. 2d

Magdalena  Jędrejewska   kl.3c

Regina  Malanowicz   kl.3e

Wiktoria Baradziej 3e

Weronika Migdał  kl.3e

Natalia Krzywdzińska 3c

Lena Bartoszek  kl.4a

Alicja Nogieć kl.5a

 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnictwa, zachęcamy do dalszego rozwijania talentów plastycznych i pielęgnowania zamiłowania do książek . Każdy uczestnik otrzyma dyplom podziękowania za udział.

A oto zwycięska praca- I miejsce – Paweł Fiediukiewicz lat 7, uczeń SP im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie

bajka 1

Wyniki konkursu na stronie:

http://bajka.org.pl/pl/bez-kategorii/konkurs-na-plakat-xi-swiatowych-dni-bajki-rozstrzygniecie/

zapraszamy do galerii 

STARSI  CZYTAJĄ  MŁODSZYM

olowekW dniu 30.05.17 r. uczniowie klasy 6A udali się do sali swoich młodszych kolegów z klasy 1A, aby przeczytać im opowiadanie pt. „Historia pewnego ołówka”, w ramach projektu czytelniczego „Starsi czytają młodszym”. Uczniowie z szóstej klasy wcieli się w role kredek, pisaków i innych przyborów, które każdy uczeń ma w swoim piórniku. Każde dziecko miało przypisaną jakąś rolę, tak aby zgodnie z intencją autora opowiadania, uczniowie zrozumieli, że wszyscy są sobie potrzebni i razem stanowią coś wspaniałego i niepowtarzalnego. Przedstawienie bardzo się podobało młodszym kolegom, którzy na zakończenie spotkania obdarowali występujące dzieci słodyczami.

galeria zdjęć

SPOTKANIE Z PANIĄ LAURĄ ŁĄCZ

Dnia 6 kwietnia  2017 roku uczniowie z klasy 3d w ramach programu  „Cała Polska czyta dzieciom”wzięli udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci panią Laurą Łącz. Oprócz wysłuchania ciekawych opowieści pisarki dzieci miały okazję posłuchać kilku utworów czytanych i śpiewanych przez panią Laurę.

Marzanna Łęczycka

galeria zdjęć

WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE 

broszura 1

broszura 2

broszura 3

 Posted by at 14:35