maj 082022
 

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, a obchodzone jest każdego roku 22 kwietnia. Jest to okazja do refleksji nad przyszłością naszej planety. Każdego roku, uroczystości w ramach Dnia Ziemi, koncentrują się wokół innej tematyki.

Temat przewodni tegorocznego święta to: ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ

Pamiętając o tym święcie, na drugim piętrze korytarza naszej szkoły ustawiona została wystawa prac uczniów, którzy już kilka tygodni wcześniej przygotowywali prace pt. „Niech każdy dzień będzie DNIEM ZIEMI, a nawet odpady będą DZIEŁAMI SZTUKI”. Siódmoklasiści wykonywali je pod kierunkiem nauczyciela plastyki, a chętni uczniowie z klas piątych i czwartych pod kierunkiem nauczyciela przyrody. Dziękujemy za zaangażowanie!

Także z tej okazji, w piątek 22 kwietnia grupa uczniów przedstawiła przez szkolny radiowęzeł kilka informacji o tym czym jest to święto i jaka idea mu przyświeca, a każda klasa mogła wziąć udział w szkolnym konkursie wiedzy na temat tego co zagraża naszej planecie, i jakie działania należy codziennie podejmować, aby właściwie się o nią troszczyć. W konkursie zwyciężyła klasa 8f, zdobywając tytuł „Najlepsi Ekolodzy w Szkole”. Drugie miejsce zajęła klasa 7c. Gratulujemy, bo pytania nie były łatwe!

 Posted by at 15:01

Sorry, the comment form is closed at this time.