cze 252021
 

Kochani Wychowawcy, Nauczyciele, Szanowna Dyrekcjo.

Tak niedawno przyszliśmy do szkoły a dziś już pożegnania nadszedł czas.

Pragniemy gorąco podziękować Wam za ogromny trud włożony w naszą edukację, za wspólne chwile spędzone nad książką i podczas zabawy.
To tutaj poznawaliśmy pierwsze litery i liczby, tu wspólnie z Wami odkrywaliśmy nowy, nieznany nam świat, tu również nawiązały się nasze pierwsze przyjaźnie.

To dzięki Waszej mądrości i cierpliwości mogliśmy pokonywać różne przeszkody i trudności. To Wasz uśmiech i wiara w nas pomagały nam poznać nasze mocne strony i uwierzyć, że chcieć to móc. Dziękujemy, że pomimo wielu trudów, zawsze mogliśmy liczyć na Waszą pomoc i wrażliwe serce.

To dzięki Wam, zrozumieliśmy, że nawet porażka uczy czegoś pozytywnego, a miłość i życzliwość do drugiego człowieka są najlepszym drogowskazem w życiu, teraz i na całą naszą przyszłość.

Wasze zaangażowanie i wytrwałość w przekazywaniu nam wiedzy i kształceniu naszych charakterów oraz słowa pełne otuchy, dodawały nam skrzydeł i pozwalały uwierzyć we własne siły. Trzeba dużo pracy, czasu i wiary, aby umysł ucznia rozwinąć i wzbogacić.

I właśnie za ten mozolny trud dziękujemy bardzo. Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni nas ludźmi mądrymi i szlachetnymi.

Dzisiaj, to dzięki Wam, kończymy tę szkołę i wkraczamy w nowy etap swojego życia – mądrzejsi o zdobytą wiedzę i dojrzalsi do pokonywania trudności. Bo jak pisał Zbigniew Jerzyna:

„Nauczyciel……To On mnie nauczył pierwszych liter,

On księgi otworzył i zobaczyłem,

Jak gorące, burzliwe były dzieje ojczyste.

On mi pokazał piękno krajobrazów.

Nazwy drzew odczytałem z listków – liści.

Poznałem głosy ptaków, ich radosną mowę.

On mnie nauczył wypowiadać słowa –

                  O miłości, dobroci, o krainie Słońca.”                    

 DZIĘKUJEMY, UCZNIOWIE SP144

 Posted by at 22:36

Sorry, the comment form is closed at this time.